tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

d4rek    67

Jade jutro 0.6 dursbanu,  1l. Boru, 1l manganu + 1l leoparda na samosiewy - wszelakie cholerstwo z qq wylazi a zaczynaja po sasiedzku kosic a 3 tyg ladnej pogody wiec dursban powinien przetrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390
11 godzin temu, szymonidas9 napisał:

Czym bedziesz poprawial?

Póki co nic nie robię, tylko ja mam inną sytuację


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Oprysk na chwasty przepuścił mi bodziszka drobnego. Będzie z nim problem czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
18 godzin temu, d4rek napisał:

Jade jutro 0.6 dursbanu,  1l. Boru, 1l manganu + 1l leoparda na samosiewy - wszelakie cholerstwo z qq wylazi a zaczynaja po sasiedzku kosic a 3 tyg ladnej pogody wiec dursban powinien przetrzymac.

Nie wiem czy łączenie boru z insektycydem to dobry pomysł ze względu na pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241
8 godzin temu, szymonidas9 napisał:

Nie wiem czy łączenie boru z insektycydem to dobry pomysł ze względu na pH

Zawsze łącze, żadnych kwaskow nie stosuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie regulował ktoś z was rzepak trzykrotnie jesienią?

Jak rozpoznać czy jest potrzeba trzeciej regulacji czy jak inni twierdzą jest zbędna?

Rzepak ma 12-14 liści. Liście są duże ale stożek siedzi nisko. Ogólnie obsada jest za duża. Rzepak posiany po ugorze do tego uprawa bezorkowa (1 działka)  - super wschody i zasuwał jak durny.

1 regulacja na 4 liść Caryx 0,7l + Tebukonazol 250 0,5l

2 regulacja 6-8 lisci Tebukonazol 250 0,6l + CCC 0,6l

Teraz nadają tydzień z temp. ok 20 stopni i nie wiem czy nie było by go dobrze czymś go poprawić? no i ew czym go poprawiać?

Proszę mi tylko nie pisać ze było go siać tydzień później bo nie w tym problem.

 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

No to chyba lepiej dać mu spokój niż pchać się w koszty i pewnie nie efektywny zabieg


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

rok temu robiłem 2x

w tym roku też jeszcze raz zrobię.

Na pierwszy strzał poszło 0.6 caryxu i 0.6l tebu 250.

Na drugi strzał chyba tak samo poprawię.

W końcu mi naprawili dziś ciągnik to jutro jade pryskać na 1 liscienne

DSC03526_1.JPG


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

zmienili układ odmy - inaczej poprowadzone przewody, do obudowy wejscie jest z góry a było z boku 🙂 nie wierze ze to rozwiąże problem no ale taka była rekomendacja z fabryki i tak to zrobił serwis.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy tylko w Twojej R-ce wystąpiła taka dolegliwość, czy było więcej podobnych przypadków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Dnia 13.10.2019 o 13:47, szymonidas9 napisał:

Nie wiem czy łączenie boru z insektycydem to dobry pomysł ze względu na pH

dodaje korektora środek na ph jakieś groszowe sprawy jak pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860
8 godzin temu, mraukot napisał:

Ciekawe czy tylko w Twojej R-ce wystąpiła taka dolegliwość, czy było więcej podobnych przypadków...

Ponoć to standard, im dalej w las tym wiem że ten ciągnik ma słabą elektronikę. Niestety to pierwsza seria ciągników po dużej zmianie i cierpi na choroby wieku dziecięcego. Ponoć już seria po lifcie czyli z 5 na końcu jest zdecydowanie poprawiona.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

od czego jeszcze ludzie teraz pryskaja rzepaki ? bo sporo dzis widzialem opryskiwaczy jak rzepaki pryskali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj