tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Jarek22B    51

mam jedna działkę z pędzącym rzepakiem

dwa tygodnie temu regulowałem go Caryxem 0,7l + Tebukonazol 250 0,5l

czym  lepiej było by go poprawić? Tebukonazol 0,6l + CCC 0,6l czy mieszanka jak w 1 zabiegu Caryx + Tebukonazol???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51

Ja też z okolic Chłma

Tez mam 1 działke siana 19 i jest do tyłu ponad tydzień w rozwoju do tego sianego 16 i 17

Ogulnie siane po 18 sa dużo słabsze

Ostatni "dobry" deszcz 14 sirpnia

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51

Panowie w jakiej fazie najlepiej wykonacć drugą regulacje?

Pierwsza była robiona 2 tygodnie temu w fazie 4 lisci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Po co ci druga regulacja? Jakaś głupia moda się robi

Po to aby kapusty na polu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
Jarek22B napisał:

Panowie w jakiej fazie najlepiej wykonacć drugą regulacje?

Pierwsza była robiona 2 tygodnie temu w fazie 4 lisci 

Ja robiłem 0,35 caryx w 3 lisciu A wczoraj po 11 dniach 0,5caryx + 0,5 tebu w 6lisciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

U mnie też kapusta ale po caryxie ładnie go wciąga w ziemię. Dla ścisłości siany 17. Co to jest na drugiej fotce, w zeszłym roku tego nie było?

IMG_20190922_172937_HDR.jpg

IMG_20190922_171859.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Najlepiej to krytykować że ktoś za wcześnie sieje, przede wszystkim będzie dopiero wiadomo czy to był błąd po zimie a nie teraz, po za tym zawsze łatwiej jest hamować rośliny jak pędzić i w końcu u mnie rzepaki siane wcześnie miały bardzo dobre wschody w każdej praktycznie technologi i rozwijają się prawidłowo z kolei te siane później maja póki co po 3 liście i są bardzo małe i z jakiegoś powodu nie rosną. Kolejna sprawa co to za problem jechać 2x z jakimś tebu? Koszt znikomy takich zabiegów i napewno taniej od jakiś odżywek i stymulatorow, po za tym nie wiem jak u was ale u mnie jakoś mniej dużych rozwiniętych i bujnych rzepaczkow wylatuje po zimie jak te co osiągną 3-4 liście przed spoczynkiem zimowym. Dla mnie to są właśnie argumenty które przemawiają za tym żeby jeśli to jest możliwe i pogoda pozwala to siać rzepak we wcześniejszym terminie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

sugerujesz że 2x tebukonazol zatrzyma Ci rzepak siany we wcześniejszym terminie 

rzepak który osiąga w chwili spoczynku 3-4 liści musiałby być siany po 15 września 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437

Tu niema reguły ,w tym roku rzepaki nie rosną bo zimno ,dużo rzepakow dostaje dopiero pierwszą pare liści ,nic nie pasuje z opryskami na chwasty i choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

ja od dawna opóźniam termin siewu o minimum tydzień  i wystarcza 1 regulacja jesienią 

klimat Polski sie zmienił a terminy siewu opracowywane były 20-30 lat temu gdy zima a bardziej przymrozki przychodziły w listopadzie a teraz wegetacja trwa do grudnia a niekiedy prawie wogle nie ustaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Proszę o pomoc i poradę. Mój rzepak jest w 70 % powierzchni w fazie 4-6 liści właściwych, a w 30 % dopiero po deszczu (ok. tydzień temu) powschodził. Czy można teraz pryskać na chwasty nawigatorem i metazanexem oraz zwalczać samosiewy zbóż? Czy nie zahamuje to wzrostu i rozwoju tego małego rzepaku? Nie wiem czy juz pryskać czy jeszcze kilka dni poczekać na ten mały rzepak. Z góry dziękuje za pomoc

Edytowano przez Rafi1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Do dobrego przezimowania rzepak potrzebuje 900°C-dni, czyli ze średnią dobową temperaturą 15°C trzeba 60dni. Odpowiednia stabilizacja aby nie wybujał i elegancko przezimuje. A tak w ogóle to plon tworzony jest już na jesieni, w sumie tak jak w pszenicy ozimej.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siałem tazera napisane na nim by wysiać do 15 września!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

wszystko sie kolego zgadza ale należy uwzględniać zmieniający się  klimat w naszym kraju jeszcze kilka lat temu nikt nie miał zamiaru wjeżdżać z azotem 1 marca bo było to fizycznie nie możliwe a teraz co 2 już od 15 lutego ma siewnik zapięty  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51
7 godzin temu, masa24 napisał:

Jarek 22b jakie plony rzepaku osiagasz

różne - w zależności od roku - ale z reguły nie mam się czego wstydzić 

w tym roku średnia równo 3 t - w mojej okolicy to dobry wynik

47 minut temu, Rafi1979 napisał:

Proszę o pomoc i poradę. Mój rzepak jest w 70 % powierzchni w fazie 4-6 liści właściwych, a w 30 % dopiero po deszczu (ok. tydzień temu) powschodził. Czy można teraz pryskać na chwasty nawigatorem i metazanexem oraz zwalczać samosiewy zbóż? Czy nie zahamuje to wzrostu i rozwoju tego małego rzepaku? Nie wiem czy juz pryskać czy jeszcze kilka dni poczekać na ten mały rzepak. Z góry dziękuje za pomoc

jak 70% już w fazie 4-6 lisci to raczej zabieg powinien być wykonany bo rzepak może przekryć chwasty i nie da się ich opryskać (chyba że rzepak jest rzadki - w jakiej technologi siany?)

Metazanex działa doglebowo wiec czym wcześniej wykonany zabieg tym lepiej

mieszanka Navigator + Metazanex nie szkodzą małym roślinom ale może je trochę przetrzymać - ale tu chyba juz nie masz na co czekać

co do 1-lisciennych to zależy czym zamierzasz pylić? Perenal można stosować bez względu na fazę rozwojowa rzepaku ale jest zabiegiem droższym niż preparaty które stosuje się od 2-lisci właściwych

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj