tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    240

Chodziło o to że stosuje bor w zabiegach razem z innymi środkami i nie widać negatywnego wpływu na skuteczność pozostałych środków i nie ma niedoborów boru czyli ten bor "działa" odpowiednio w roślnie. Było to nawiązanie do ph przy zabiegach. 
A @Tomek90 jaki to adiuwant podajesz z zabiegami w których łączysz bor i insektycydy/fungicydy. Ewentualnie pisz na priv jeśli nie chcesz takich wiadomości podawać publicznie :) Coś w stylu Bufor-x z agrii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Dobry jakościowo nawóz, stabilizator ph ma w sobie, dobrze dobrany skład jeśli chodzi o rzepak, tylko zależy jaki masz opryskiwacz czy z rozwadniaczem czy bez bo jak bez to trzeba to jakoś rozpuścić, z rozwadniaczem łatwiej. Cenowo bardzo fajnie wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

@loquito żadna tajemnica, od paru lat jadę na istotakach. 

Nie wydaję się wam że jakby taka potrzeba była to firmy wciskałyby nam kwaski czy jakies inne preparaty regulujące ph?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

ISOTAK zależy jak kiedy, raz max raz pro. Wczesniej ojciec stosował chyba coś z intermagu nie pamiętam co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Jak sobie radzicie z siewem rzepaku, co drugą redlicę siewnikami, które mają parzystą liczbę redlic? Sieję Kuhnem Integrą, który ma 24 redlice. 1 jest otwarta, 2 zamknięta itd, aż w końcu 24 jest zamknięta. Gdy sieję raz koło razu to spotykają mi się dwie prawe połówki siewnika i mam 2 redlice nie posiane, wygląda to jak pojedyncza ścieżka albo osiewa, znacznik mam na 10cm. Jakby tej 24 nie zamykał, to byłoby git, tylko czasem nie byłoby tej przerwy jedno redlicowej. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nie będzie śladu że brakuje jednej rowki, rzepak to zakryje, będzie lepiej rozgałęziony w tym miejscu. Nie martwił bym się z tego powodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

w amazonce mam podobnie i rozkładam 12 rządek w rzepaku jak najbliżej końca i sieje jeden rządek co 34cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Myślicie ze jie ma sensu pryskać na 6-7 liść rzepaku toprexem? Nie zależy mi na silnej regulacji. Rozważam jeszxze tebu+ metkonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
21 godzin temu, Tomek90 napisał:

@loquito żadna tajemnica, od paru lat jadę na istotakach. 

Nie wydaję się wam że jakby taka potrzeba była to firmy wciskałyby nam kwaski czy jakies inne preparaty regulujące ph?

Nie wydaje ci sie, ze jak np taki insektycyd słabo zadziała(wysokie ph), to bedziesz zmuszony kupić środki i powtarzac zabieg w niedalekiej przyszlosci? 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ale to by opryskiwacz z woda i środkami musiał stać pewnie z dzień, żeby wysokie ph rozłożyło substancje instektycydowe do takiego stopnia żeby aby środki nie działały. Raczej każdy jak przygotuje mieszaninę w opryskiwaczu to w miarę szybko ją zużywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Mialem na myśli łączenie boru z insektycydem bez zakwaszania wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Pytanie do tych co sprawdzają ph przy opryskach.

Do jakiej wartości PH podnosi Bor? zakładając 1,5 l Boru  z adobu 15% na 200l wody na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

można mieszać nawigator +Metazanex 500 SC  + Lampart 05 EC ???


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

było parę stron temu że niektórzy mieszają. Mi znajoma odradziła takie mieszanie bo jadę głównie na generykach a i z pogodą różnie bywa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
19 godzin temu, rex15 napisał:

Nie wydaje ci sie, ze jak np taki insektycyd słabo zadziała(wysokie ph), to bedziesz zmuszony kupić środki i powtarzac zabieg w niedalekiej przyszlosci? 😲

Jeszcze tak się nie zdarzyło żebym poprawiał jesienią czy to wiosną.

 

Na odpier**l zrobione po gruberze.

 

 

20190920_131947.jpg

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kupiłem kwas borowy to obniża pH 2x4kg/ha 250l/ha

Forma: ciało stałe
Kolor: biały
Zapach: bez zapachu
pH: 6,1 (0,1% roztwór)
5,1 (1,0% roztwór)
3,7 (4,7% roztwór)

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj