tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

derek2223    26
Dnia 12.09.2019 o 21:27, kapec22 napisał:

Po wschodach rzepaku u mnie mocno popadało i ziemia sporo osiadła i stożek wzrostu rzepaku teraz jest taki wyciągnięty ponad powierzchnie gleby i kładzie się na bok jak dynia czy ogórki... trzeba dać regulator czy co miał tak ktoś?

Podbijam pytanie, u mnie podobnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
14 godzin temu, masa24 napisał:

Kupę roboty mam wpadam na forum wieczorem i zapominam co się dzieje. Nie wiem czy pytałem już o to. Zwykły cynk nie da tego efektu jak rootstar? Serio widzicie korzyści z tego? Ile razy w jakich dawkach dajecie bór jesienia

Cynk w moim wypadku z intermagu z pH 7.5 przy dodaniu 1litra na 100litrów wody zbił pH do 4.5. Także nie rozumiem ludzi którzy nie próbowali a się wypowiadają,

 

13 godzin temu, loquito napisał:

Pytałeś. Zwykły cynk raczej nie, bo nie obniży ph, przez to nie będzie podręcone działanie triazoli/regulatora, a bez tego nie będzie extra stymulowania systemu korzeniowego/jego rozbudowy, niższego osadzenia stożka wzrostu, grubsze szyjki korzeniowej, taka moja opinia.

Obniży. przy dodaniu 1l/100l wody intermagowskego cynku obniża z 7.5pH do 4.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To cały sekret tkwi w tym pH a nie octanie cynku? To chyba taniej można obniżyć pH niż cynkiem czy octanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Też się w tym nie zagłębiałem, ale jeżeli tak, to nawet nie sprawdzając jego ceny jestem pewien że użycie np. kwasku cytrynowego będzie dużo lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Chłopaki co mam robić.Rzepak częsciowo jest w fazie 2-3 lisci ,czesciowo ma faze liscieni a wiekszy rzepak tworzy 7-8 liść,a musze go hamować bo juz sie robi kapusta.Teraz czekać na mniejsze rosliny czy pryskać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, Kondzio55 napisał:

Czyli nie ma sensu za tym czekac tylko podpinac i jechac?

daj mniejsza dawke i tyle , a tak wgl to kiedy najlepiej regulowac rzepak jak ile ma lisci ? a jak u cb najwiekszy ma 7 8 lisci to czym go zrobisz bo np caryx czy toprex to maja faze 4 6 lisci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
4 godziny temu, Kondzio55 napisał:

Chłopaki co mam robić.Rzepak częsciowo jest w fazie 2-3 lisci ,czesciowo ma faze liscieni a wiekszy rzepak tworzy 7-8 liść,a musze go hamować bo juz sie robi kapusta.Teraz czekać na mniejsze rosliny czy pryskać?

Jakiego jest najwiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

Rzepak w fazie 4 liści , 5 liść zaczyna się pojawiać pryskany  w temperaturze 17-19 stopni Celsjusza  stabilanem , sirena 60 ec oraz bor , w nocy jest temperatura 7-10 stopni  czy może to mieć skutek niższego działanie środków ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
5 godzin temu, Roxer napisał:

Też się w tym nie zagłębiałem, ale jeżeli tak, to nawet nie sprawdzając jego ceny jestem pewien że użycie np. kwasku cytrynowego będzie dużo lepsze

Użycie kwasku będzie napewno tańsze. Bo według moich doświadczeń dodanie 50g na 100l wody obniża pH z 7.3 do 4.7 i z 270ppm do 170ppm. Czyli na około ha liczą że pryskamy 200l/ha koszt to około 100g kwasku czyli około 1zł. Gorzej jak już dodajemy bor do zabiegu wtedy u mnie żeby zbić ph do 5.9 potrzeba około 500g/200l wody przy dodaniu 1.5l boru z intermagu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie do końca bo cynk ma działanie zagęszczające soki. Więc samo zmniejszenie ph nie da tego efektu jak z cynkiem. Ale oprócz cynku jest jeszcze kilka substancji które zagęszczają soki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Skoro mówicie ze wpływa to pozytywnie na grubość korzenia to może warto spróbować za te 30 zł hektar . A jakieś opinie o optysil? Bo wiem ze jedno 1000 hektarowe gospodarstwo to stosuje. Może ktoś tego używał ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Dajecie coś azotu pogłównie? U mnie było dużo słomy poszło 100kg/ha mocznika przed orką. Myśle czy by nie dać saletry ze 100kg/ha rzepak ma aktualnie 5-6-7 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

na 16ha daliśmy po 100kg mocznika, bo jednak było sporo słomy z jęczmienia który dał przeszło 9t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
17 godzin temu, Jarek22B napisał:

Jakiego jest najwiecej?

Najwiecej jest od 5-6 lisci,a dopiero po deszczach wyszła reszta i kompletnie niewiem co mam robić.Ten mniejszy ma faze 2-3 lisci a zdarzaja się przypadki fazy liścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj