tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Jarek22B    52

A jak z ph ziemi? mi sie wydaje że objawy to nie do końca uregulowane ph gleby - brak opadów (przynajmniej u mnie) daje podobne objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Łyżkowaty kształt liścia wskazuje na siarkę ale w niskim ph siarka nie jest dostępna więc bez analizy ph możemy strzelać. Zrób próbkę płynem helliga i będzie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ewidentny przykład skrajnego deficytu molibdenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Takie coś widziałem przy lesie gdzie liście z dębu leżały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 9.09.2019 o 10:33, SawekBraczyk napisał:

Lepszy Caryx , ja będę teraz leciał 0,5l Caryx i potem Tebu 0,6l + CCC 0,5l lub może druga połówka Caryx nie wiem zastanawiam się . 

to u cb juz rzepak ma 4 6 lisci ? bo stosuje sie caryx wlasnie jak ma rzepak 4 6 lisci wlasciwych 

Dnia 10.09.2019 o 21:18, masa24 napisał:

Mraukot masz flachę. Jedyny głos rozsądku. Tez zauważyłem ze waląc regulacje na 3-4 liść nie skracamy a zatrzymujemy go kompletnie. A caryx 1 l na słaby/ średni rzepak to zabojstwo

a jakby wogole nie skracał rzepaku zadnej regulacji nie robił to co mu sie stac moze ? bo mam bardzo nierownomierny rzepak miejscami jest peikny miejscami czesciowo powschodzil a miejscami mam nadzieje ze wzejdzie dopiero i co z takim rzepakiem robic , bez regulacji jest ryzyko ze szybciej moze wyleciec po zimie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
20 minut temu, warchest napisał:

 

a jakby wogole nie skracał rzepaku zadnej regulacji nie robił to co mu sie stac moze ? bo mam bardzo nierownomierny rzepak miejscami jest peikny miejscami czesciowo powschodzil a miejscami mam nadzieje ze wzejdzie dopiero i co z takim rzepakiem robic , bez regulacji jest ryzyko ze szybciej moze wyleciec po zimie ? 

bez regulacji ten ładny wyrośnie w kolano i łatwo może wymarznąć

ja na mocno nierównych rzepakach z reguły jechałem przynajmniej samym Tebukonazolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Dzialeczka 50 arow nie moja nie mam zamiaru tam zbyt wiele inwestowac zyto lezalo obornik tez byl.. Placow jest 1ar moze. Oby wiecej nie bylo.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
11 godzin temu, warchest napisał:

 

a jakby wogole nie skracał rzepaku zadnej regulacji nie robił to co mu sie stac moze ? bo mam bardzo nierownomierny rzepak miejscami jest peikny miejscami czesciowo powschodzil a miejscami mam nadzieje ze wzejdzie dopiero i co z takim rzepakiem robic , bez regulacji jest ryzyko ze szybciej moze wyleciec po zimie ? 

3 lata temu nic na jesień nie pryskałem ale początek września siany i póżniej deszcze i tak wyszło ale przezimował choć przebolał i myślałem go przeorać ale zostawiłem dostał wszystko jak należy i ponad 3 tony dał. Kana to była. Następny rok Monolit w czas zasiany i choć na jesień wszystko dane to niewypał i więcej go nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Mialem w tym roku kawalek gdzie nie bylo nic robione jesienia. Kapusta po kolana wiosna pol zgnilo a i tak sypal ponad 3t. Tylko ze nie bylo zimy jak by byl mroz to po nin.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Cześć 

Rzepak siany 2 września na połowie areału po ulwach nie może wyjść z ziemi strasznie zamuliło

jak myślicie poczekać jeszcze chwilę może coś wyjdzie  czy zapinać siewnik i siać rzepak jeszcze raz lub później jakieś zboże , nie było odchwaszczane nic 

Małopolska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
53 minuty temu, Andrju65 napisał:

3 lata temu nic na jesień nie pryskałem ale początek września siany i póżniej deszcze i tak wyszło ale przezimował choć przebolał i myślałem go przeorać ale zostawiłem dostał wszystko jak należy i ponad 3 tony dał. Kana to była. Następny rok Monolit w czas zasiany i choć na jesień wszystko dane to niewypał i więcej go nie sieje.

Ile razy rzepak byl siany na tym polu przed Kaną? Dla monolita przedplonem była Kana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37
3 godziny temu, karol13 napisał:

Cześć 

Rzepak siany 2 września na połowie areału po ulwach nie może wyjść z ziemi strasznie zamuliło

jak myślicie poczekać jeszcze chwilę może coś wyjdzie  czy zapinać siewnik i siać rzepak jeszcze raz lub później jakieś zboże , nie było odchwaszczane nic 

Małopolska 

Poczekaj jak wyjdzie połowa to lepiej zostawić jak teraz siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Przeglądam wasza wpisy i faktycznie warto dac ten octan cynku? Zwykły cynk nie da takiego samego efektu? Nie zależy mi na wzmacnianiu działania traZoli ale grubszy korzeń byłby ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tu chodzi chyba o mocne obniżenie ph w głównej mierze, nie wiem czy normalny cynk "czysty" da taki sam efekt. Podkręcanie działania triazoli poprzez obniżenie ph powoduje że system korzeniowy lepiej się rozbudowuje. Więc chyba pomimo zastosowania czystego cynku takie efektu nie będzie. Według mnie octan cynku + triazol/regulator da efekt lepszego systemu korzeniowego niż sam cynk lub cynk + regulator/triazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
5 godzin temu, loquito napisał:

Ile razy rzepak byl siany na tym polu przed Kaną? Dla monolita przedplonem była Kana? 

Przed Kaną w ogóle nigdy rzepaku nie było a Monolit to na innym polu był nie po Kanie. Susza była potem deszcze i zakwitł 2 raz a dalej to już wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli ma się stanowisko gdzie wcześniej nigdy nie było rzepaku to jak się tam posieje rzepak i nawet uprawa nie będzie jakoś super intensywna to plon będzie dobry. Rzepak bardzo dobrze reaguje na stanowiska gdzie wcześniej nie był siany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Na przyszły rok zostało mi tylko 2 ha gdzie rzepaku pole nie widziało a w tym sezonie tez obsiane rzepakiem gdzie go wcześniej też nie było. Ci co sieją co 2-3 lata rzepak na tym samym polu to widać ze szalu nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Ale w tym roku to jest zasiane rzepaku co pole to rzepak  oj będzie rzepaku a jak cena będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Taka gadka to co roku jest że zasiane tego rzepaku co drugie pole. A prawda taka że pewnie jest go tyle co zawsze .w jednym miejscu więcej niż w ubiegłym roku w drugim mniej , ja tam nie widzę masowych zasiewow. Ja tam znowu mam wrażenie że w mojej okolicy jest mniej rzepaku. 

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Po wschodach rzepaku u mnie mocno popadało i ziemia sporo osiadła i stożek wzrostu rzepaku teraz jest taki wyciągnięty ponad powierzchnie gleby i kładzie się na bok jak dynia czy ogórki... trzeba dać regulator czy co miał tak ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, galan99 napisał:

Ale w tym roku to jest zasiane rzepaku co pole to rzepak  oj będzie rzepaku a jak cena będzie ?

Oj kolego. Zasiew to jedno ale dalszy wzrost i rozwoj to drugie. W lubelskim susza. Nic nie pada. Rzepaki słabe nawet nie chcą wschodzić a już mamy 12 września. Rzepakow też mamy dużo ale duża cześć wypadnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Może co niektórzy mylą z byłymi rzepaczyskami...

U mnie co roku raczej jest podobnie, raczej ten co sieje to co roku sieje podobne ilości, sam trochę zaczynam przerzedzać płodozmian z rzepakiem żeby między nim były większe przerwy niż 2lata, ale troszkę pola doszło w tym roku to i tak 10ha się posialo. Dzisiaj opryskany na jednoliścienne, w sumie najbardziej nierówny jest ten co siałem bezorkowo po agregacie scierniskowym, ale widać że fajnie rośnie, chyba ten rsm z opryskiem trochę poszedł w ziemie i zlewa nie wypłukała wszystkiego i coś to tam działa, rzepak w fazie ok 4lisci, ale jakby niektóre roślinki przewiedniete i sporo jest mniejszych więc regulator pewnie w poniedziałek pójdzie

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj