tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

loquito    240
2 minuty temu, mf25 napisał:

nieprzesadzaj rzepak niezejdzie pod sniegiem , zborza owszem

A zboża tym bardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas dziś na rzepaku 15 cm gradu, mojemu nic nie będzie bo mały i w rowkach, ciekawe jak te większe i na płaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
3 godziny temu, Aroo22 napisał:

Mój ma dopiero 2 liście a jedna działka przesiewana i dopiero kielkuje i jakoś nie zazdroszcze tym co maja już 4 liscie i skracaja. Nic dziwnego że niektórzy tak narzekaja na opłacalność rzepaku jak tyle razy regulacje trzeba robić. Jeszcze nie zdarzyło mi się więcej skracac niż raz jesienia i raz wiosną. A plony nie najgorsze od 3,5t do 4,5t/ha  sie zbiera. Ale jak kto woli, każdy robi jak chce. 

Na aurę nie masz wplywu, a ja na pokrój rośliny chemia tak. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
9 minut temu, Tomek90 napisał:

Na aurę nie masz wplywu, a ja na pokrój rośliny chemia tak. 

O to właśnie chodzi 😉 w tym na co mamy wpływ należy przedsięwziąć działania i starań a reszta już od aury zależy . Ja wolę mieć pewność, ze niczego nie zaniedbałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Mam bardzo nierówny rzepak. Jeden wchodzi w 4 liść A drugi w fazie liscieni. Czas na regulacje ale co się stanie jak taki malec dostanie powiedzmy 0,3 caryx? 

80% wygląda jak na 2 zdjęciu .  Na ciężkiej glinie weszło 20% A reszta dopiero po deszczach kielkuje 

20190910_183159.jpg

20190910_184032.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

To ten na ciężkiej glebie bym sobie odpuścił na twoim miejscu... Jest rzadko obsadzony w tym momencie a więc nie bedzie bardzo szedł do góry, bo ma sporo światła i jest bez konkurencji. Gdy ten który wschodzi będzie wchodził w 3 liść atakuj opryskiem 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Ale wtedy ten, który ma teraz 4 będzie miał 6-8 liści. Trochę późno się robi na pierwszą regulację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Ja bym zrobił tak jak mówię... Ale to sam musisz ocenić ryzyko.. lepsze 20 procent obecnego w 4 liściu czy 80 pozostałego...  Ewentualnie przejechać opryskiwaczem w miejscu gdzie jest gęściej ten duży rzepaczek.  

Może ktoś inny jeszcze coś poradzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Stosował ktoś z was środek o nazwie Rootstar z Intermagu? Jakieś opinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosuj, stosuj. Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania 😋

Pivot napisał:

Mam bardzo nierówny rzepak. Jeden wchodzi w 4 liść A drugi w fazie liscieni. Czas na regulacje ale co się stanie jak taki malec dostanie powiedzmy 0,3 caryx? 

80% wygląda jak na 2 zdjęciu .  Na ciężkiej glinie weszło 20% A reszta dopiero po deszczach kielkuje 

20190910_183159.jpg

20190910_184032.jpg

Co tutaj niby trzeba "skracać" ?? Natłukli do chłopskich głów farmazonów i zacierają swoje pazerne łapska, a chłopek naiwny zapożyczy się, żeby tylko zrobić tak jak hieny nakazują. W czasach gdy jesienna regulacja rzepaku dopiero wchodziła do polskich zagród, rekomendowanym terminem użycia regulatora, była faza 5-7 liści właściwych rzepaku !!! Z punktu widzenia biologii tej rośliny, było to optymalne stadium, a nie walenie w czapę roślinki, która dopiero co rozpoczęła swój właściwy rozwój..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277
19 minut temu, mraukot napisał:

Stosuj, stosuj. Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania 😋

Czyli tak jak myślałem pic na wodę, fotomontaż :D

A co polecicie na wzmocnienie rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Mraukot masz flachę. Jedyny głos rozsądku. Tez zauważyłem ze waląc regulacje na 3-4 liść nie skracamy a zatrzymujemy go kompletnie. A caryx 1 l na słaby/ średni rzepak to zabojstwo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tego rootstar używają aby zakwasic wodę, bo to jest octan cynku. Mocno wtedy podkreca działanie triazoli jeśli chodzi o działanie regulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
4 minuty temu, loquito napisał:

Tego rootstar używają aby zakwasic wodę, bo to jest octan cynku. Mocno wtedy podkreca działanie triazoli jeśli chodzi o działanie regulacyjne.

Dokładnie ,w zeszłym roku 1 raz stosowałem na jesień i w tym roku pojdzie znowu z razem z regulacja i grzybem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
19 minut temu, masa24 napisał:

Mraukot masz flachę. Jedyny głos rozsądku. Tez zauważyłem ze waląc regulacje na 3-4 liść nie skracamy a zatrzymujemy go kompletnie. A caryx 1 l na słaby/ średni rzepak to zabojstwo

Na 4 liść 1l caryxu i pięknie nie rozkłada. 

Co do rootstaru już się wypowiadałem i @lonoh ma racje. Dużo mają do powiedzenia osoby które nie wiedzą w jakim celu idzie octan cynku czy to w rapsie czy w zbożach.

Edytowano przez Tomek90
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
14 minut temu, Tomek90 napisał:

Na 4 liść 1l caryxu i pięknie nie rozkłada. 

Co do rootstaru już się wypowiadałem i @lonoh ma racje. Dużo mają do powiedzenia osoby które nie wiedzą w jakim celu idzie octan cynku czy to w rapsie czy w zbożach.

W zeszłym roku dałem sie namowic koledze @tomek73 na octan cynku i poszedł na jednym kawałku na próbe .Byłem w szoku ze tak raps wciagło w ziemie i korzeń był mega rozbudowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
11 minut temu, ahten napisał:

@lonoh @Tomek90 A cos wiecej napiszecie w jakiej ilosc stosowac razem z caryxem? i w jakiej fazie?

Ja w zeszłym roku dawałem 0,5l Dafne+0,6 Mepiku+1l Rootstaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
mraukot napisał:

Stosuj, stosuj. Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania 😋

Pivot napisał:

Mam bardzo nierówny rzepak. Jeden wchodzi w 4 liść A drugi w fazie liscieni. Czas na regulacje ale co się stanie jak taki malec dostanie powiedzmy 0,3 caryx? 

80% wygląda jak na 2 zdjęciu .  Na ciężkiej glinie weszło 20% A reszta dopiero po deszczach kielkuje 

20190910_183159.jpg

20190910_184032.jpg

Co tutaj niby trzeba "skracać" ?? Natłukli do chłopskich głów farmazonów i zacierają swoje pazerne łapska, a chłopek naiwny zapożyczy się, żeby tylko zrobić tak jak hieny nakazują. W czasach gdy jesienna regulacja rzepaku dopiero wchodziła do polskich zagród, rekomendowanym terminem użycia regulatora, była faza 5-7 liści właściwych rzepaku !!! Z punktu widzenia biologii tej rośliny, było to optymalne stadium, a nie walenie w czapę roślinki, która dopiero co rozpoczęła swój właściwy rozwój..

Po co takie uszczypliwości i cudzysłowy? Zdjęcie może nie oddaje obrazu jak to faktycznie wygląda.. Początek 4 liścia to dobry moment, żeby tak caryx w dzielonej dawce i to mam sprawdzone. Nie wiem co Tobie "natłukli do łba" . Pytałem tylko jak zareaguje taki rzepak w fazie liscieni, ale nie odpowiedziałeś, więc pewnie nie wiesz. Mimo wszystko dzięki za "radę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne że nie wiem, bo nigdy nie regulowałem rzepaku nawet w fazie 3 liścia, a co dopiero liścieni 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

NPK pod pszenicę po rzepaku lepiej dać przed orka czy po orce przed agregatem? Wiem że to nie temat o pszenicy, więc z góry przepraszam 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj