tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matek89121    2280

wystarczyło lekko opóźnić termin siewu i nikt by nie sraczkowal czym i za ile początkiem września rzepak skracać

skoro pierwsze skracanie przed 10 września drugie pod koniec i co może 3 w październiku 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Niedługo jeszcze może w lipcu będą siać i po 4 razy skracać. Ja zazwyczaj po 20 sierpnia sieje a w tym roku to przesiewałem 2ha 5 września. U jednego gościa w okolicy rzepak już też duży, że nadaje się do regulacji i później jeszcze raz na pewno będzie musiał skracać.  Żeby to był jakiś amator, a to jedno z większych gospodarstw w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja siałem 17 sierpnie w sobotę, sasiad 19 w poniedziałek. Mój 2 dni po deszczu, sąsiada 4. Mój ma 4 liście właściwe, sąsiada kończy wschodzić.  A tylko dwa dni różnicy. Może jutro wrzuce fotki. I co, mam płakać, że dobrze powschodził i trzeba będzie skracać ?

Jedni martwię się o skracanie, to tym, co im dopiero wschodzi żal d*pę ściska :D

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jockerfarm to chyba 3 razy skracał albo i nawet 4 w tamtym roku, a oni to się znają na robocie 😂😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

U mnie jeden zasiał chyba 3 albo 4 września . Jeszcze nie wylazł z ziemi więc tego napewno nie trzeba będzie skracać 😆


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

wszystko zalezy gdzie :P bo u nas nie wykluczone ze trzeba bedzie ze 2 razy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
34 minuty temu, loquito napisał:

Jockerfarm to chyba 3 razy skracał albo i nawet 4 w tamtym roku, a oni to się znają na robocie 😂😂

 

znają sie ale na reklamowaniu środków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie rozumiem w czym macie problem z ilością skracania. Trzeba to się jedzie, jeden z głównych czynnikow plonotworczych na który mamy wpływ to właśnie terminowy siew. Znajomy skracał 2 tyg temu i mnie to wcale nie dziwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

No właśnie :) były sprzyjające warunki to się posiało w terminie ;) wschody eleganckie , a siać z opóźnieniem i później nie być pewnym swego to ja nie, dziękuję 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

To sie ciesz że powschodził u nas nierówne rzepaki jeden 4 liście ,drugi liścienie powschodził po 3 mm opadu  .trzeci wzejdzie za tydzień bo spadlo 5mm,jak to pryskać na chwasty których narazie niema naszczęście,a skracać to juz sam nie wiem jak i kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Siałem rzepak u znajomego 22sier. U siebie dzień później, rzepaki wyglądają jakby było tydzień różnicy, w sobotę było widać pierwsze regulacje także jak narazie to 3 chyba musowo😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis w lubelskim caly dzien byly burze piaskowe. Rzepakow ładnych jest mało. Na wielu polach nierowne i slabe wschody. Sa takie pola ze ani jedna roslina nie wyszla. 

Od siewu (19 sierpnia) do teraz spadlo 6 L wody. 

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Mój ma dopiero 2 liście a jedna działka przesiewana i dopiero kielkuje i jakoś nie zazdroszcze tym co maja już 4 liscie i skracaja. Nic dziwnego że niektórzy tak narzekaja na opłacalność rzepaku jak tyle razy regulacje trzeba robić. Jeszcze nie zdarzyło mi się więcej skracac niż raz jesienia i raz wiosną. A plony nie najgorsze od 3,5t do 4,5t/ha  sie zbiera. Ale jak kto woli, każdy robi jak chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Dnia 7.09.2019 o 09:38, Johny6800 napisał:

Siał ktoś z was rzepak po owsie ? Wszystkie "książki" nie zalecają. A chciałbym poznać opinie praktyków :)

Polecam zero robaka jesienią i najlepszy plon w tym roku na polu po owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Według zaleceń w moim rejonie zaleca się wysiew pomiędzy 10-15 sierpnia. Zasiałem 23 sierpnia i ma obecnie 2 liście. To co za wcześnie siany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

U mnie optymalny termin 20-25sierpnia ale to chyba w latach 70tych ustalali te terminy. Obecnie moim zdaniem można je przesunąć nawet do 5 dni. Sam siałem ostatniego sierpnia i dosiewałem 2 września, opóźnienie wywołane suszą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Niech każdy robi jak uważa, byleby mu się to na koniec opłaciło. Może siać 15 sierpnia, może siać 10 września, może skracać 3 razy, może w ogóle nie skracać. Każdy ma swoją strategię i to z niej na koniec sezonu w żniwa zostanie rozliczony.

Jak sobie radzicie z rzodkwią świrzepą? Wyskoczyła mi na bardzo małym kawałku, także w tym roku raczej nie będę miał z nią problemów, ale rok temu wyskoczyła mi solidnie na ok 0,5 ha i przygłuszyła rzepak trochę. Jedna z opcji to oczywiście rzepak CF, ale jakoś nie jestem do nich przekonany. Słyszałem też że Command lub Salsa w zawyżonych dawkach potrafią to ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

To u mnie optymalny termin taki sam jak u Ciebie Bartek. Sialem 23 sierpnia. Zależy dużo też od siewu, wilgoci i gleby. Jak dobrze przygotowane pole, odpowiednia głębokość siewu i wilgoć jest to już po kilku dniach rzepak jest na wierzchu. A nieraz silny deszcz może popsuc wschody jak zaklepie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
5 minut temu, robert2329 napisał:

Witam. Panowie pomożecie w ustaleniu nazwy chwastu w rzepaku? 

IMG_20190909_185450.jpg

Na moje oko to może być rdest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
5 minut temu, Aroo22 napisał:

To u mnie optymalny termin taki sam jak u Ciebie Bartek. Sialem 23 sierpnia. Zależy dużo też od siewu, wilgoci i gleby. Jak dobrze przygotowane pole, odpowiednia głębokość siewu i wilgoć jest to już po kilku dniach rzepak jest na wierzchu. A nieraz silny deszcz może popsuc wschody jak zaklepie ziemie.

Ostatnie lata 24-27 sierpnia w tym roku 30 deszcz 31siew. już trochę popadało i jest ciepło więc jestem dobrej myśli


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nie ma co się śpieszyć ze siewem nie powschodzi teraz to  pod śniegiem wzejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

nieprzesadzaj rzepak niezejdzie pod sniegiem , zborza owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
8 godzin temu, jahooo napisał:

Ja siałem 17 sierpnie w sobotę, sasiad 19 w poniedziałek. Mój 2 dni po deszczu, sąsiada 4. Mój ma 4 liście właściwe, sąsiada kończy wschodzić.  A tylko dwa dni różnicy. Może jutro wrzuce fotki. I co, mam płakać, że dobrze powschodził i trzeba będzie skracać ?

Jedni martwię się o skracanie, to tym, co im dopiero wschodzi żal d*pę ściska :D

 

w moich okolicach podobnie  - jedni jeżdżą i regulują a drudzy jeżdżą i wyglądają czy wschodzi a wszystko siane miedzy 16tym a 20tym - te z 16go i 17go zasuwają a te po 18tym się meczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj