tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

mano    257

Ja raczej bym postawił na rolnice przerabiałem ten temat w ubiegłej jesieni. Żerują nocą zabieg albo w nocy albo przed wieczorem.

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

w środę pryskałem rzepak mieszanka Navigator + Metazanex 

Moje pytanie jest czy w piątek mogę robić regulacje Caryx 0,7l + Tebukonazol 250 0,5l ???

Jechałbym z tym w sobotę ale w prognozie ma się powoli psuć pogoda - ma wiać do wtorku.

Rzepak w większości ma już fazę 4 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
51 minut temu, czesio200 napisał:

Nornice.

Jest jakiś sposób na pozbycie się tych szkodników?

36 minut temu, mano napisał:

Ja raczej bym postawił na rolnice przerabiałem ten temat w ubiegłej jesieni. Żerują nocą zabieg albo w nocy albo przed wieczorem.

Jakim środkiem wykonać zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfeusz212    4
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Jakiś bandyta mi rzepak wyżera, ścina i zaciąga jakby w norkę

IMG_20190904_183951_AO_HDR.jpg

Poszukaj w ziemi jeśli jeszcze świeże znajdziesz pchłe lub takiego małego czarnego liszaja,  przynajmniej w moim przypadku tak było. Zastosowałem najlepsza mieszaninę czyli dursban i jakiś cyperkil (czyli nurelle)  działa gazowe kontaktowo i zoladkowo zagazujesz dziada i masz ok 14 dni spokoju. Widzę że też nie zaprawiles nasion...

Gdyby było to nornice to były by spore kanaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
59 minut temu, mathewc385 napisał:

Jakim środkiem wykonać zabieg?

Są różne, zapytaj Swojego doradcy czym zwalczyć Rolnice w TYM sezonie. Tylko nie bierz najtańszego badziewia i zakazany owoc NAJLEPIEJ smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Dzis 10 dni po siewie pyknąłem 34 kg N, ciekawe jak wpłynie na małe roślinki - 2 liścienie / 1 liść właściwy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Panowie, ktoś z powiatu zamojskiego ma doswiadczenie z przesiewaniem rzepaku we wrześniu? 

Zbyt głęboki siew i przesuszenie ziemi dało bardzo marne wschody na borowinie. Jest taka opcja sby w sobote przed deszczem ruszyć ziemie, dac 150kg saletrosanu i płytko zasiac rzepak. Mam worek da Vinci z mocnym wigorem jesiennym, moze da radę w tych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
9 godzin temu, sybiuszek24 napisał:

Mam to samo tylko że nie pryskalem a skąd jesteś że tak późno chcesz siać ja chyba już zrezygnowałem 

Lubuskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Co do przesiania rzepaku - jesli masz możliwość zrobić to w jednym zabiegu, czyli brona aktywna plus siewnik, to do końca tygodnia bym jeszcze zaryzykował i przesiał, nadają ładną pogodę i w miarę przyjazną jesień. Warunek jest taki, że w glebie jest wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
10 godzin temu, mano napisał:

Są różne, zapytaj Swojego doradcy czym zwalczyć Rolnice w TYM sezonie. Tylko nie bierz najtańszego badziewia i zakazany owoc NAJLEPIEJ smakuje.

Okej, zgłębiłem temat i juz rozumiem dlaczego nie ma konkretów ;) podpowiedz tylko czy ostre światło lamp nie powoduje mniejszej skuteczności zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
12 godzin temu, Roxer napisał:

Rozsypywałeś czy rozlewałeś?

Rozlałem.

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
7 godzin temu, daro189 napisał:

Panowie, ktoś z powiatu zamojskiego ma doswiadczenie z przesiewaniem rzepaku we wrześniu? 

Zbyt głęboki siew i przesuszenie ziemi dało bardzo marne wschody na borowinie. Jest taka opcja sby w sobote przed deszczem ruszyć ziemie, dac 150kg saletrosanu i płytko zasiac rzepak. Mam worek da Vinci z mocnym wigorem jesiennym, moze da radę w tych warunkach.

Tak ta kochana borowinka. Też mam ale siałem 10 sierpnia bez orania tylko talerzówka z dociążeniem powschodziło praktycznie każde ziarno. Obok znajomy wyorał posiał i zawałował  gdzieś po 20 to na razie widać tylko samosiewy i suchą glebę.

Osobiście bym już nie ryzykował na borowinie o tej porze siać. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Rozlałem.

 

Ja dałem na ściernie prawie 100l/ha RSM32 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja dałem z doglebówką 100 l rsm po raz pierwszy i bardzo mi się to podoba przy bezorce. Gdzie zostało coś zielonego to rsm spalił. Rzepak pozchodził i narazie nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja dałem dokładnie tyle

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Koledzy potrzebuje waszego doradztwa - rzepak posiany i słabo powschodzil i chce go przesiac tylko że jest problem bo był pryskany przedwschodowo Kalifem i Banux(metazachlor) teraz zrobić agregatem czy potrzebna orka.. Muszę przesiac bo biznesplan był robiony i akurat na tej działce musi być zasilany rzepak... PORRATUJECIE dobra Radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
6 godzin temu, Zapracowany napisał:

A ja dałem z doglebówką 100 l rsm po raz pierwszy i bardzo mi się to podoba przy bezorce. Gdzie zostało coś zielonego to rsm spalił. Rzepak pozchodził i narazie nic więcej

a to azot w rsm podales a w NPK tez jeszcze czyz juz nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raz jeszcze, yara 7 12 24 300 kg  bo mzuri nie chciało więcej siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Myślicie, że to dobry pomysł żeby skrócić rzepak w fazie 2-3 liści (większość w 3 lisciach) 0,5l caryx A za 10 dni powtórzyć? Dziś jeszcze jest pogoda A od jutra ma padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj