tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Andrju65    35

Zleży jaki rzepak będzie mi na nakładkach aż za mocno skróciło

Edytowano przez Andrju65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. Miałem dac na rzepak po 0.3l/ha toprexu. Ale po doswiadczeniach z tamtego roku warto do toprexu dołożyć po 0.5l ccc? Ccc mam stad pytam bo koszt żaden a na zboża już go nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
52 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Ja w zeszłym roku dałem w sumie 1l caryxu i do tego 0,8 mepiku w dwóch dawkach.

sama jesienią czy jesień - wiosna?

jakie były efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tylko jesienią. Ciepła, długa jesień i cieżko było go utrzymać przy ziemi. Dwa lata temu dałem tylko 0,6 mepiku efekty były średnie ale nic więcej nie robiłem. Najlepszy efekt miałem dając na strzał 1l Caryx, kelpak i dynamic cresco, normalnie szedł w korzeń jak wściekły i w tył roku robie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzis wkoncu zaczelo padac troche , czy po 2 tygodniach od siewu jeszcze powschodzi rzepak ? a co jesli niektore kielki sie zawineły bo skała była to one juz odpadną z kielkowania ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

U mnie znowu za bardzo popadało. Siany 22 i 24 sierpnia, część już wzeszła i dzisiaj poszła ulewa z gradem, sporo siewek połamanych, pole zamulone. Obawiam sie że już z tego nic nie będzie. Zobaczę jak będzie wyglądać za 2 dni i trzeba będzie podjąć decyzje czy przesiewać. Południe lubelskiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

10 dni po siewie deszcz. Część już dawno wzeszła część będzie dopiero wschodzić. Czy te 10 dni robi dużą różnicę i rodzi jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
1 godzinę temu, ansu napisał:

10 dni po siewie deszcz. Część już dawno wzeszła część będzie dopiero wschodzić. Czy te 10 dni robi dużą różnicę i rodzi jakieś problemy?

nie, dwa miesiące robią problem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
18 godzin temu, Andrju65 napisał:

Stosowałem i było OK. ale dawałem po 0,5lha

Ja dawałem 1,0l Tebu (250) + 0,5l mepik i  nie warto dawać mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

0,75l Caryx + 0,5 Tebukonazol 250 - na regulację będzie ok?

jakie mogą być ujemne skutki zastosowania takiej dawki na rzepak który nie osiągną fazy 4 liści???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tam gdzie jest ładny 20-30 szt/m, gdzie słaby to nawet 10 siewek nie ma ale są ziarenka które jeszcze nie skiełkowały. Spadło 8l/m2 może coś będzie.???

A na uwrociach gdzie najbardziej zjeżdżone jakoś rośnie

 

z16.jpg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Niezły poligon, wody nasiona dostaną to w wyjdą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
10 godzin temu, Jarek22B napisał:

0,75l Caryx + 0,5 Tebukonazol 250 - na regulację będzie ok?

jakie mogą być ujemne skutki zastosowania takiej dawki na rzepak który nie osiągną fazy 4 liści???

 

Zależy od warunkow i turgory roslin... jesli jest ciepło i jest wilgoć to go lekko wstrzyma... 

Ale to zawsze niewiadoma, roznie dana odmiana moze zareagowac.

W Czechach tebukonazol od 2 liscia mozna juz stosowac. Dlatego w takiej sytuacji moze warto rozbić regulacje na dwie... teraz tebu a za 10 - 14 dni caryx

Ja 2 lata temu zastosowałem zestaw z agroloku w fazie 3 lisci i bylo bardzo dobrze, elwgancko skrocilo 

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
11 godzin temu, ansu napisał:

T to ładniejsze rządki co 45cm

z17.jpg

Jakim siewnikiem siane? Może za rok też tak zasieję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
1 godzinę temu, kuba_cesc napisał:

Ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób na ślimaki? 

Ślimax, snacol, co kto woli 😅 nic innego nie pomaga za bardzo... gdy tylko wschodzi to od razu gonie w pole i od miedzy rozrzucam ;) pozniej obserwuje czy czasem na srodku pola nie sa podjadane przez te obecne w glebie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj