tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Mareg    66

Panowie pomocy, siewnik nordsten, który sposób prawidłowy włożenia tych wkładek? I drugie pytanie jak te wieczka widoczne na zdj ustawić, czh na która wysokość? 

IMG_20190826_132716.jpg

IMG_20190826_132706.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Tak jak na dole, ten pipek jest po to, że jak się obraca kółko, żeby dalej nie wciągało wkładki. Ja zamykam przesuwkę do wysokości wkładki

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Nowy siewnik zaniżył mi wysiew liniówki z 55 do 30szt. na metrze na dwóch hektarach :/ a się spieszyłem wieczorem i poleciałem od razu z doglebowym. Coś z tym mogę teraz zrobić? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Też o tym myślę, ale patrzę teraz że upały dłuższy czas, i zero deszczu a wilgoci w ziemi na zapas nie było :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny6800    0
Johny6800 napisał:

Czy navigator poradzi sobie z samosiewami grochu ? strasznie dużo mi go wysypalo a glebowka gdzie niegdzie dala rade i w tych miejscach zaczął bieleć a reszta rośnie jak szalona .

ktoś wspomoże swoim doświadczeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
1 godzinę temu, Johny6800 napisał:

ktoś wspomoże swoim doświadczeniem ?

Daj Navigator 0,3 l/ha i będzie OK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Johny6800 napisał:

ktoś wspomoże swoim doświadczeniem ?

Da rade. Poza tym na etykiecie jest napisane ze samosiewy grochu

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
Dnia 25.08.2019 o 13:54, andrzej1988 napisał:

Ja w czwartek posiałem rzepak Randy. Próba krecona była robiana na 3,6kg. Polifoska 6 rozsiana w ilości około 230 kg na ha. TRoche resztki pozniwne utrudniały siew ale lejki podniosłem wyżej. Dotykały troche ziemi a zagarniacze zagarniały i powinno być ok. Na drugi dzień wieczorem opryskane 0.21l Chlomazon 360 + 1,8l Metezachlor + adiuwant Gleber. Ktoś pisał że półtora hektarówka nie starczy mi na 1,12 ha  bo za mało zostanie w rolkach wysiewających. A własnie że nie. Posiałem te 1,12 ha i na końcu pola pokręciłem kołem i rolki normalnie wysiewały. Pozatym na dnie jeszcze nawet zostało. Przy miedzach jeszcze troche podosiewałem i zostało 0.5 kg w siewniku. Jednostka siewna ważyła 5,46 kg na 1,5 ha

To że na rolkach wpadało jak sprawdzałes to nic nie znaczy, jakbyś zrobił próbe krecona to ok. Zobaczysz na wschodach. U mnie w AD 3000 zostaję 2kg i nie jestem pewny czy 100% leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Używacie bronki przy siewie rzepaku czy podnosicie ja zeby nie dotykał w ogóle ziemi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Śmiałem rzepak mieszkańcowy i z opakowania wychodziło mi 2.9 na ha przy obsadzie 50 na metr a co się okazało 1/3 nasion została niewysiana i myślę czy jutro jeszcze raz polecieć i dosiac czy zostawić to zawsze miałem problem z tym że zaduzo wysiewal siewnik a teraz odwrotnie co do próby i niewiem czy to dobry pomysł żeby ponowic siew ktoś podpowie czy tak robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
12 minut temu, Piotrekxc21 napisał:

Śmiałem rzepak mieszkańcowy i z opakowania wychodziło mi 2.9 na ha przy obsadzie 50 na metr a co się okazało 1/3 nasion została niewysiana i myślę czy jutro jeszcze raz polecieć i dosiac czy zostawić to zawsze miałem problem z tym że zaduzo wysiewal siewnik a teraz odwrotnie co do próby i niewiem czy to dobry pomysł żeby ponowic siew ktoś podpowie czy tak robił 

nawet jakbys wysiał te 35 na metr, to zakłądajac ze zima go mocno nie przerzedzi, wszystko bedzie w jak najlepszym porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Ja w czwartek posiałem rzepak Randy. Próba krecona była robiana na 3,6kg. Polifoska 6 rozsiana w ilości około 230 kg na ha. TRoche resztki pozniwne utrudniały siew ale lejki podniosłem wyżej. Dotykały troche ziemi a zagarniacze zagarniały i powinno być ok. Na drugi dzień wieczorem opryskane 0.21l Chlomazon 360 + 1,8l Metezachlor + adiuwant Gleber. Ktoś pisał że półtora hektarówka nie starczy mi na 1,12 ha  bo za mało zostanie w rolkach wysiewających. A własnie że nie. Posiałem te 1,12 ha i na końcu pola pokręciłem kołem i rolki normalnie wysiewały. Pozatym na dnie jeszcze nawet zostało. Przy miedzach jeszcze troche podosiewałem i zostało 0.5 kg w siewniku. Jednostka siewna ważyła 5,46 kg na 1,5 ha

Ja też tak kiedyś myślałem, że jak jest w rolkach to na pewno wysiewa i nawet jak zakręciłem kołem to leciały nasiona, a niestety potem w polu były braki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

powinno by dobrze bo wysialem prawie cala jednostke 1.5 hektarowa na 1.12 ha. podosiewalem przy miedzach i środkiem zmniejszoną dawką i 0.5 kg zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Perenal 104 EC można bez obaw zastosować nawet na rzepak który dopiero zaczyna kiełkować (nierówne wschody). Posialem trochę rzepaku bezorkowo po owsie i jest masa samosiewow owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

słuchacjcie czy ktoś z was stosował RSM w rzepaku jesienią?
Ostatnie lata albo dawaliśmy mocznik pod siewnik albo na 3-4 liściu rzepaku szła saletra.

W tym roku kupiłem RSM i się zastanawiam czy nie byłoby lepiej gdybym precyzyjnie podał ze 35-40kg N w postaci RSM.
Dwie obawy?

1. czy nie spale małych roślinek rzepaku?
2. czy jeśli podam rsm na 3-4 liściu to nie będzie on działał zbyt długo?

Ile realnie bedize działał rsm w rzepaku? miesiąc? 1.5? 2? od momentu podania?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Ja podaje RSM z doglebowką i jest ok jeśli chodzi o uzupełnienie azotu. Działał będzie tak długo jak pozwoli temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Siewnik nordsten, w jakim położeniu najlepiej ustawić te dźwignię od 1 do 10? Teraz ustawiona na 10

IMG_20190827_122137.jpg Edytowano przez Mareg
Uzupełnię informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Do rzepaku na minimum, widac po denkach, że prawie dotykają do kółek wysiewających. Najmniej to 1 a często nawet 0 też jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj