tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Johny6800    0
Jasio88 napisał:

Ustawiłeś przy próbie kręconej korbką i wyszło Ci faktycznie tyle czy robiłeś przejazd do 1 godzinę temu, Johny6800 napisał: u mnie hybryde zeby wysiać 2.3 kg musiałem ustawić na skali 12 bodajże. tabela nie ma się nijak do rzeczywistości ? przy probie krecononej ale kołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
2 godziny temu, mds212 napisał:

Miał. Ktoś taki przypadek że wysialo mu się za dużo? Mi zamiast 4 kg wysialo się 8...

tak wysiałem 8 kg .świadomie z racji tego ze kilka lat wstecz sarny zjadły do zera na tej działce gleba lekka i gdyby nie susza i grad to myśle że ponad 3 tony by było a tak 2 z groszami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Xerkses napisał:

A mi zamiast 3.2 kg wysiało 2,5 kg , poznaniak polonez a robiłem 3x próbę i wychodziło 32 gramy na 1 ar czyli teoretycznie próba kręcona nijak ma się do wysiewu. Czemu tak jest w tym siewniku ?

W Poznaniaku (2,7m.) zawsze kręciłem rzepak na 5 ar. W miarę wychodziło 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
6 godzin temu, Tomek90 napisał:

Ryzyko czego?? Nie rozumiem siana rzepaku poza terminem. Ja posiałem 15-16 sierpnia i widzę że kto zasiał wczesniej ten wygrał.

Niby na jakiej podstawie widzisz że kto wcześniej zasiał ten wygrał?  Jeszcze możesz się zdziwić, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kto wygrał okaże się w sierpniu.

U mnie w Poznaniaku zawsze pszenicy wychodziło więcej w sianiu, a rzepaku wyszło trochę mniej 33szt/m2 2,2kg jak na mieszańca chyba wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sieje rzepak 28-31 sierpień, tak od zawsze i jeszcze dwa razy skracać go na jesieni muszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja siałem rzepak liniowy  Amazonem D8 ,próba kręcona  trzy razy przeprowadzona i za każdym razem wychodziła dokładnie 3,1kg, a wysiał 3,6 kg,  nie ma tragedii ale nasion zabrakło, na początku siewu trudno się zorientować wizualnie czy jest ok, ale po 3ha jest już widoczne po ilości i nasion w siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
2 godziny temu, ansu napisał:

 33szt/m2 2,2kg jak na mieszańca chyba wystarczy?

B. mało bo z tych 33 szt jeżeli średnio 5 nie wyjdzie to będzie licho, ale co możesz zrobić tylko optymistycznie pocieszać się. Dla mnie jest git jak na wiosnę przeżyje 50 szt/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
3 godziny temu, ansu napisał:

Kto wygrał okaże się w sierpniu.

U mnie w Poznaniaku zawsze pszenicy wychodziło więcej w sianiu, a rzepaku wyszło trochę mniej 33szt/m2 2,2kg jak na mieszańca chyba wystarczy?

W ubiegłym roku zasiadłem tyle liniowki i pięknie się rozkrzewila. Jak nie wypadnie za dużo w zimie to lepsza taka obsada jak trawnik z jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
43 minuty temu, nikejanek napisał:

Ja siałem rzepak liniowy  Amazonem D8 ,próba kręcona  trzy razy przeprowadzona i za każdym razem wychodziła dokładnie 3,1kg, a wysiał 3,6 kg,  nie ma tragedii ale nasion zabrakło, na początku siewu trudno się zorientować wizualnie czy jest ok, ale po 3ha jest już widoczne po ilości i nasion w siewniku.

Mi też d8 delikatnie zawyża w rzepaku . Przy próbie wychodziło 2,6 a w rzeczywistosci wysiał 2,9 . Nie wiem czy skrzynia się psuje czy po prostu ten typ tak ma.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Odliczasz sobie z pół obrotu na poślizg koła ?

Zawsze zrobi się jakieś nakładki na uwrociach, gdzieś coś się usypie przy podnoszeniu itp.

Taki wynik i tak jest niezły, przecież ten siewnik ma ze 20 czy 30 lat i trochę ha już wysiał, prawda ? Wystarczy kilka bardziej wytartych denek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
47 minut temu, marian7k napisał:

B. mało bo z tych 33 szt jeżeli średnio 5 nie wyjdzie to będzie licho, ale co możesz zrobić tylko optymistycznie pocieszać się. Dla mnie jest git jak na wiosnę przeżyje 50 szt/m2

Widziałem badania z których wynikało chyba 12-30 żywych roślin to optymalna ilość. Myślę, mam nadzieję, że 20 sztuk do żniw będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

Pojechałem dziś siać rzepak do gościa z sąsiedniej wsi, wyciągnął jakąś zagraniczną odmianę, waga 6,5 kg, 1.5 mln nasion plombowane w 2017 roku. Ręce mi opadły :DUstawiłem na 2 kg bo na 3 ha chciał to wysiać, ale jak to bedzie rosło to nie wiem

Edytowano przez cereal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Co dziwnego jest w wysianiu 1,5mln nasion na 3ha?
Dlaczego Cię ręce opadły? 
A jak rośnie rzepak wysiany 2kg/ha, wolniej czy szybciej, czy może w bok w porównaniu do rzepaku posianego 3 czy 4 kg/ha? 
Liczy się obsada, a nie czy siejesz 2, 3 czy 6 kg/ha. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
12 godzin temu, Aroo22 napisał:

Niby na jakiej podstawie widzisz że kto wcześniej zasiał ten wygrał?  Jeszcze możesz się zdziwić, 

Niby na takiej że była ulewa 40l i u kogo się nie wybił na powierzchnię u tego bęc. Zreszta wolę 2 razy hamowac (chodź jeszcze nigdy tego nie robiłem) niż płakać nie nie zrobił rozety takiej jak trzeba bo zrobiło się sucho i zimno.

3 godziny temu, marian7k napisał:

B. mało bo z tych 33 szt jeżeli średnio 5 nie wyjdzie to będzie licho, ale co możesz zrobić tylko optymistycznie pocieszać się. Dla mnie jest git jak na wiosnę przeżyje 50 szt/m2

Te niecałe 30szt odda większy plon jak 50 twoje - oczywiście mieszanca.

Przezimowanie też będzie lepsze - mową o plantacji prowadzonej tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Rok temu miałem tragiczne wschody po zabiciu przez deszcz, miałem już orać ale sie wstrzymałem i zostawiłem. Tak się rozrosły rośliny że nie było widać różnicy w porównaniu z optymalną obsadą. Plon dał taki jak cała reszta 3,5t/ha. Odmiana mieszańcowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
6 godzin temu, jahooo napisał:

Odliczasz sobie z pół obrotu na poślizg koła ?

Zawsze zrobi się jakieś nakładki na uwrociach, gdzieś coś się usypie przy podnoszeniu itp.

Taki wynik i tak jest niezły, przecież ten siewnik ma ze 20 czy 30 lat i trochę ha już wysiał, prawda ? Wystarczy kilka bardziej wytartych denek.

A to na poślizg koła to nie trzeba przypadkiem dodać pół obrotu przy próbie ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Na logikę, koło napędzane wykona mniej obrotów niż wynika z samej drogi, jaką ma przebyć, bo mechanizmy siewnika stawiają pewien opór, wobec czego wystąpi poślizg.

To w przypadku koła ciągnika wykona ono więcej obrotów niż przebyta droga z powodu poślizgu.

Kiedyś sam liczyłem odwrotnie, ale kolega mi zwrócił uwagę, że koło napędzane od gruntu ma odwrotnie.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Kurde ludzie się nie chcą nauczyć, że nie siejesz kilogramów tylko ileś tam nasion na hektar.. W tamtym roku w sklepie patrzyłem na paczki mieszańców to jedna ważyła 6,34 kg a inna odmiana 9.87 kg a w tej i w tej po 1,5 mln nasion. Tak samo jest ze zbożem - starsi jakoś nie mogą uwierzyć, że można zasiać 125 kg/ha i uzyskać dobry plon, a w tym roku taka norma wysiewu mi wychodzi z Jutty bo MTZ malutka ;)
W 2018 w okolicy siali rzepaki koło 10 sierpnia i było niby spoko, ale 2-3 razy skracane a i tak kapusta porosła wyżej kolan i po zimie mieli zonka, bo dużo wypadło i potem w czerwcu odbiło psując omłot. Siane koło 20-25 już nie miały takich ekscesów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

worki powinny miec takie urzędowe nalepki z PIORIN czy jakiejs takiej podobnej instytucji sprzed max kilku miesiecy potwierdzające badanie siły kiełkowania.

JAk to mają i kiełkowanie jest na przywoitym poziomie- to brac bez obaw.

JAk tego nie ma- jak bym sie wstrzymal i nie robił takich dziadowskich oszczednosci, bo nie wiadomo jak to powschodzi

 

edit

sam kupowałem rzepak zeszłoroczny za 80% ceny tegorocznego, ale właśnei z takimi naklejkami potwierdzajacymi badanie kiełkowania.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj