tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Turok    73

Witam Może wy mi doradzić czy jest sens siać rzepak na pole po jenczmieniu jarym które jest stalerzowane czy lepiej zaorać i dopiero siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej działce już szedł nawigator+metazachlor i ograniczyło jego występowanie Ale niestety i tak sporo go zostało. Pozostaje tylko liczyć na to że nie ma już go tak dużo bo rzepak był tam 3lata temu A w uprawach nastepczych byl skutecznie zwalczany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
11 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

I takie pytanie co ile lat siejecie rzepak ? 

co 4 lata na danym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
20 minut temu, sybiuszek24 napisał:

A co myślicie o lubofos pod rzepak? 300 kg starczy czy więcej? 

A dlaczego akurat ten nawóz?

Przelicz sobie czysty składnik, porównaj rozpuszczalności składników z np. Polifoska 6 lub Yara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

"Chyba" raczej  na pewno. Tego lubofosu to by pasowało z 600kg dac. To że w nazwie jest "pod rzepak" nie znaczy że trzeba brać to do serca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubofos jak dla mnie nie kalkuluje się, jak już pisałem to jest mieszanina superfosfatu, soli potasowej i siarczanu amonu. Fosfor słabiej rozpuszczalny, a jak się przeliczy to czasem wychodzi drożej niż w fosforanie amonu.

12 godzin temu, Bartek933 napisał:

Ilu z Was z powodu suszy rezygnuję z zasiewu rzepaku?

Ja na razie czekam. Jak zacznie padać to zasieję, jeśli zdążę do końca sierpnia.

A propos poznaniaka to siałem w tamtym roku poznaniakiem z bezstopniową przekładnią na rolkach nowego typu. Wyszła taka sama obsada dla rzepaków MTN 5,4 i 6,8. W tym roku jak będę siał to z przekładnią Nortona bo o wile wygodniej go ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak odnośnie chwalenia się wysiewem nasion F2. Zdjęcie ubiegłorocznej paczki.

IMG_20190819_092130066.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

dzisiaj rozsiany pod rzepak npk Dominator w ilości 420 i 450kg/ha. Jutro uprawa agregatem i w środe próbujemy siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Ktoś sieje rzepak amazone d7 z 2 wajchami program do rzepaku 29?? W tamtym 2.8kg a w tym to samo ustawienie i 4.7kg. według tabeli program 29 to najmniejszy wysiew rzepaku. Ktoś coś podpowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sieje d7 ale nie wiem o czym mówisz jakie wajchy jaki program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Niemam skrzyni olejowej tylko na koła zębate 1 dźwignia ma ustawienia od 1 do9 a druga od 10 do 18. I każdy program to jest ustawienie tych przełożeń. I do rzepaku to jest 29 1 dźwignia na trybie nr 3 a 2 na trybie nr 18. Zapewne to jakiś stary model siewnika. I napęd jest przenoszony z kół siewnika za pomocą łańcucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

W czasie próby kręconej ustaw 1 dźwignię na 4 a drugą na 10 - powinna się zwiększyć norma wysiewu, albo 3-15 - powinna się zmniejszyć. To tak na logikę, bo na oczy nie widziałem D7 z mechaniczną skrzynią, tylko D4 i D5

Pierwsza dźwignia to zapewne preselekcja przełożeń (jak w poznaniaku A B C) a druga to konkretne przełożenie

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam taki jako siewnik do poplonów. Przecież można ustawić mniej np "20" (6/16) i zrobić próbę. Najwolniej to "1" (9/18)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Dnia 19.08.2019 o 08:18, Turok napisał:

Witam Może wy mi doradzić czy jest sens siać rzepak na pole po jenczmieniu jarym które jest stalerzowane czy lepiej zaorać i dopiero siew?

Ja tylko sieje w talerzowke i po jeczmieniu... pierw talerzujesz sciernisko pozniej po ok 2tyg niszczysz samosiewy w ten sam sposob i po wysiani nawozow sieje zestawem uprawowo siewnym agregat talerzowy + siewnik talerzowy. Jesli rzepak ma 2 liscie a trafia sie jeczmien to mizna opryskac na jefno liscienne.

Ja sie dziwie ludzia co orza pod rzepak w te susze... wogole im uprawa jest mocniej uproszczona tym sa mniejsze straty wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Kup coś w płynie jakieś kinto albo premis i dodaj do tego nawóz donasienny i dursbanu, daj wszystkiego po 100ml 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

U nas nic innego  nie ma rzepak  tylko to było  i już kupiłem  i nie wiem ile trzeba dolać wody  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124
9 godzin temu, Ziel napisał:

Ja tylko sieje w talerzowke i po jeczmieniu... pierw talerzujesz sciernisko pozniej po ok 2tyg niszczysz samosiewy w ten sam sposob i po wysiani nawozow sieje zestawem uprawowo siewnym agregat talerzowy + siewnik talerzowy. Jesli rzepak ma 2 liscie a trafia sie jeczmien to mizna opryskac na jefno liscienne.

Ja sie dziwie ludzia co orza pod rzepak w te susze... wogole im uprawa jest mocniej uproszczona tym sa mniejsze straty wilgoci.

I zawsze tak siejesz rzepak? Sama talerzowka? Bez głębszego spulchniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
3 godziny temu, adam19750609 napisał:

Dziękuję za info mam naklejki na siewniki D7 a rzeczywiście mam D4 typ 30. 

Masz instrukcję i tabele. Jak byś potrzebował mogę udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
7 minut temu, ansu napisał:

Masz instrukcję i tabele. Jak byś potrzebował mogę udostępnić.

Mam po niemiecku. Jak Byś mógł to bardzo proszę 

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Dziś zasiane SY Ilona 3.3 kg, od razu opryskane. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale aż chciało się siać taka wilgoć w polu, zero kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
13 godzin temu, Roxer napisał:

I zawsze tak siejesz rzepak? Sama talerzowka? Bez głębszego spulchniania?

Tak zawsze, jesli masz gline to nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj