tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gamzi    1

Mam pytanie. Chce dac 100l rsm32 na start. Rozlać to na orane czy można potem razem z commandem i metazanexem przedwschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

niby jak chcesz połączyć wode, 100l rsm i chemie? 100 wody i 100 rsm? Weź może daj 200rsm i do tego chemie już bez wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

No plan był właśnie 100 l wody 100 l rsm i chemia. 200l rsm 32 to za dużo azotu. Ale kupiłem mocznika i dałem 100kg. Rsm zostanie najwyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, koniu napisał:

niby jak chcesz połączyć wode, 100l rsm i chemie? 100 wody i 100 rsm? Weź może daj 200rsm i do tego chemie już bez wody

To taka nowa moda niby herbicyd lepiej działa,azot przy okazji itd.

Na farmerze jest artykół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

kolega dodawał do każdego zabiegu w pszenicy jarej 30 rsm

do zabiegu  herbicydowego

do fungicyd owego  2X

z tego co mówił to 1 tona różnicy na plus  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Jaki nawóz wielo skladnikowy najlepszy pod rzepak o jakim skladzie kupuje tylko polifoske,ultra rozwarzam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Po tych humusie i algach to tyle miodu było że wiadrem z ula wybierali. 2x100g preparatu wiosną i 700kg więcej niż sąsiedzi, a mówią że rzepak plon jesienią buduje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
2 godziny temu, malinowyfranek napisał:

Ciekawa rozmowa na temat uprawy i zbioru rzepaku
 

 

Co uważasz za tak ciekawe w tej rozmowie? No chyba, ze 5 ton rzepaku na 5 - 6 klasie ziemi :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny6800    0

co zrobić z bardzo gęstym rzepakiem? ustawiony siewnik był tak że miało wystarczyć wszystko na 5 ha a wysiało na 1 ha :/ tylko bez głupich komentarzy bo pomylić się kazdemu może:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 16.08.2019 o 19:31, lesbycool napisał:

Jaki nawóz wielo skladnikowy najlepszy pod rzepak o jakim skladzie kupuje tylko polifoske,ultra rozwarzam ?

Szczerze to polidap i sól potasowa do precyzyjnego nawożenia a jak po łepkach to polifoska 8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
12 minut temu, adam19750609 napisał:

Czym panowie pryskacie zaraz po siewie rzepak? Metazanex 2l plus kalif 0.25 będzie dobra opcja? 

Kalifu mniej daj bo rzepak ucierpi. 0,12-0,15l wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
3 minuty temu, loquito napisał:

Kalifu mniej daj bo rzepak ucierpi. 0,12-0,15l wystarczy 

Dzięki za pomoc. W poniedziałek mam zamiar siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Jak zostawisz taki gąszcz, to też urośnie, tylko ciężej ci będzie go wyprowadzić - więcej nawozów, większa presja grzyba etc.

max 0,2 kalifa bo inaczej zbieleje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

0,2 chlomazonu (480) to tylko na ciężkich glebach typu iły, gliny. Na "normalnej" ziemii max. 0,15. Jeśli gleba jest mocno wilgotna, lub spodziewane są po zabiegu obfite opady, to jeszcze mniej chlomazonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj