tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

mano    257

 Swego czasu posiałem rzepak Bellevue na tzw. "żywym" piachu i byłem mile zaskoczony gdy po sprzedaniu wyszło 3 t z ha więc coś w tej odmianie jest. Ale czasy i odmiany się zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bellevue również polecam, dodałbym jeszcze nieśmiertelnego Sherlocka, KWS Factor również fajna odmiana i podobno polecana na gleby nawet V klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Zamawiał ktoś z obecnych Duke z Rapool'a, bo po namowach i wynikach poletek zmieniłem i będzie zamiast Memori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Sherlock jak plonował??

Zaciekawiły mnie też odmiany Atora , SY Saveo oraz Rohan z mieszanców. Ktorą z tych byscie polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
10 minut temu, Audi213 napisał:

Zamawiał ktoś z obecnych Duke z Rapool'a, bo po namowach i wynikach poletek zmieniłem i będzie zamiast Memori.

Zamówiłem w ciemno.Zobaczymy co z niego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Duke w sprzedaży na 1 miejscu z nowości.

PS Ewentualnie nr 2, biorąc pod uwagę Inv1165 ;)

2 godziny temu, Kondzio55 napisał:

Sherlock jak plonował??

Zaciekawiły mnie też odmiany Atora , SY Saveo oraz Rohan z mieszanców. Ktorą z tych byscie polecili?

W tej kolejności co napisałeś :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja rzepak Jimmy odsprzedałem dalej i zamówiłem półtora hektarówke nowej odmiany Randy z Saatbau. Odmiana dobra na mozaiki, lżejsze gleby. herbicydy tez już mam - metazachlor i chlomazon. Po siewie w planach  1,8l metazachlor i 0,2l chlomazon 360 sc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Ostro idziecie, ja póki co mam zarezerwowanego Factora i chęci na siew brakuje jedynie dużych ilości wody. Po głowie chodzi uprawa uproszczona


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
19 minut temu, ASZv3 napisał:

Duke w sprzedaży na 1 miejscu z nowości.

PS Ewentualnie nr 2, biorąc pod uwagę Inv1165 ;)

W tej kolejności co napisałeś :)

Czyli jednak moje wybory były czymś uwarunkowane. Dobrze wiedzieć w takim razie, teraz żeby te wyniki w sprzedaży pokazały się na przyczepie za rok. Może być w tej kolejności nawet

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
18 minut temu, Bartek933 napisał:

Ostro idziecie, ja póki co mam zarezerwowanego Factora i chęci na siew brakuje jedynie dużych ilości wody. Po głowie chodzi uprawa uproszczona

U Was chyba łatwiej o konkretnego usługodawcę w stylu Czajkowskiego


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Nie ma szans, jak już to gruber na głęboko później siew agregat talerzowy plus poznaniak i na końcu wał


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A na lekkich ziemiach oplaca sie gleboko ryc pod rzepak? Ja w tym roku tez probuje 2x gruber, bierny a pozniej siew redlicowym, moze jakos sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamówiłem bezorke na ten rok, położyłem obornik ztalerzowałem i czekam końca sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z Was siał może rzepak ZAKARI, lub MURPHY? oba to populacyjne , może jakieś opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Bartek933 napisał:

Czyli co zamówiłeś? Bo opcji jest multum

Mzuri 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

Witam polecam odmianę  Vapiano oddała w tym roku 4,2 t, co mieszaniec Thure 3,4 srednio.pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dobrze oczyszczoną populację można siać swoim materiałem. Tak mi się wydaje. Kwestia zaprawienia. Z grzybówką nie ma problemu gorzej od robala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Niestety nowe odmiany nawet populacyjne szybko tracą potencjał. Stare odmiany niestety pomimo zachowania cech są już stare.

300zł na nasiona /ha to dużo i mało bo już przyrost plonu o 200kg daje zwrot kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Był na forum gdzieś wątek o zaprawianiu własnego materiału z przepisami na mikstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

czemu? Jest zabronione uzytkować ŚOR niezgodnie z etykietą, jeździć z prędkością inną niż dozwolona też.

Ja w tym roku 1 litr kohinoru+ 1 litr buldocka + zagęszczę to starą zaprawą proszkową 75 ds czy jakoś tak i to pójdzie mi na 100kg.

Jedyne co mnie zastanawia to wysiać własną atorę czy własnego chrobrego czy po prostu dać pół tego i pół tego ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
14 minut temu, ansu napisał:

Niestety nowe odmiany nawet populacyjne szybko tracą potencjał. Stare odmiany niestety pomimo zachowania cech są już stare.

300zł na nasiona /ha to dużo i mało bo już przyrost plonu o 200kg daje zwrot kosztów.

Dobrze napisane :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj