tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Bartek933    5391

Ja sieję od kilku lat 25 sierpnia plus minus jeden dzień

Południowa Wielkopolska


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
bizonlukaszZ056 napisał:

andrzej1988 napisał:

Ja będę pierwszy raz siał rzepak na próbę na 1.12 ha. znalazłem na olx odmiane Jimmy. zostało gościowi kilka worków z ubiegłego roku jednostek na 1.5 ha po 100 zł. Na pierwszy raz będzie. Niby też ma dobre wyniki plonotworcze.

Zamawiałeś już?

Tak. Zamówiłem. Dziś pewnie wysłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533
Dnia 27.07.2019 o 18:48, Bartek933 napisał:

I dlatego odmiana wybór odmiany nie jest u Ciebie tak ważny.

@XTRO masz wycenę na factora bo go siejesz jak dobrze pamiętam? Czy był to jednak @Pietras892

mam gdzieś ale muszę cennik znaleźć. Zamówiłem 2 jednostki Factora i 2 Atory na razie. Reszta pójdzie z DK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

To jak będziesz wiedział to daj znać, u mnie ok 800brutto 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

to chyba dobra cena. Jak znajdę to napiszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja widziałem gdzieś po 798 brutto z wysyłką oczywiście ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Nie kupujemy musi najpierw napadać ,bo nie zasiejemy 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Okolice Chełma wczoraj i przedwczoraj ostro polalo. A rzepak najwyżej zostanie na przyszły rok jeśli nieda się posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
7 minut temu, Raptus902 napisał:

Jak Factor wypada na słabszej ziemi 

Myślę że dosyć dobrze


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Może się sprawdzić a może jest coś lepszego, ciężko doradzić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Planuje zacząć przygodę z rzepakiem- co śmiejecie na przedplon stanowisko po życie i czy można siać rzepak na obornika lub podłoże po pieczarkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

jaką masz tam klasę ziemi że żyto?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

U mnie w tym roku rzepak idzie na zasobne działki i więcej jak 250 kg polifoski nie dostanie bo nie warto nie oddał właściwego plonu już drugi rok z rzędu więc jakieś spinanie się nad nim nie ma sensu, 250 kg polifoski podstawowa ochrona żadnych odżywek oprócz boru i na wiosnę 170kg N i tyle zaczyna się z niego robić nie pewna uprawa 

Co do odmian to raczej hybryda z syngenty i stary monolit 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
16 godzin temu, miwigos napisał:

Nie kupujemy musi najpierw napadać ,bo nie zasiejemy 

Już dawno zamowione jednostki, promocje trzeba łapać.

400kg profoski rzucone i przejechane gruberem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Tomek90 , promocje to dopiero będą jeżeli obecna susza się utrzyma. W moim rejonie jest tak sucho, że nawet obszarnicy nie kupują nasion, nikt nie chce zamrażać kasy na rok. Zresztą u nas klimat w ostatnich latach do rzepaku jest na tyle wredny, że najlepsi na kukurydzy zarabiają więcej niż średniak na rzepaku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Już dawno zamowione jednostki, promocje trzeba łapać.

400kg profoski rzucone i przejechane gruberem.

Od ilu lat praktykuje npk pod gruber? Jakieś + - z tego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Od 5 czy 6. Lepiej rozmieszczony nawóz w profilu glebowym, wygoda bo po ścieżkach, dokładność i zdrowiej dla kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Również od kilku lat nawóz stosuję pod pług i efekty widać podczas suszy.Roslina lepiej sobie radzi penetrując glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Panowie mam okazję dobrze wygnoic jedna działkę pod rzepak na której oh id 4.8 do 6.8, chciałem rozsiac w tym roku chociaż kredy z 500 kg/ha pytanie czy na sciernisko 3 tygodnie przed gnojeniem, na jesień w październiku gdzieś czy może dopiero na wiosnę? bo w pszennisku strasznie dużo skrzypu i płaskiej trawy (działka w tamtym roku kupiona, zrandapowana ale trawa jeszcze się trafia, szczególnie jest parę takich miejsc gdzie pszenica wyginela a został skrzyp i trawa ), wcześniej rósł tam rzepak pszenica i tak na zmianę, tak mi wypada w tym roku ze pasuje tam rzepak, ewentualnie zastanawiam się nad kukurydza ale średnio bo nie mam do tego sprzętu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj