tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Music    101
30 minut temu, adam19750609 napisał:

Ktoś w tym roku miał rzepak Chrobry jakieś opinie??

Ja mam. Siałem pierwszy raz. Póki co jestem zadowolony, ale wszystko okaże się na wadze. Mam porównanie z rzepakiem Birdy kolegi to dużo lepiej wygląda, aczkolwiek lepsze nawożenie stosowałem. Planuję siać go i w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Ja miałem już Chrobrego w tamtym roku i mimo suszy wyszło mi 3.750 z ha. Teraz też mam zamiar posiać go jeszcze raz jednostka kosztuje coś koło 500 z wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody916    2
1 godzinę temu, adam19750609 napisał:

Ktoś w tym roku miał rzepak Chrobry jakieś opinie??

Ja mam w tym roku pierwszy raz, jeszcze nie skoszony więc napiszę coś więcej jak bedzie na przyczepie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr200    2

Co do odmiany  chrobry to ok, ale nie da się nią przekroczyć pewnego pułapu plonu.

Mam pytanie do osób stosujących mikrostartery lub znających temat; mianowicie który wychodzi najkorzystniej cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jaki to ten pewien pułap plonu? Jakbyś  mógł  to napisz jakimi odmianami jakie pulapy  można  osiągnąć.

A co ten mikrostarter daje?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr200    2

Jak osiągniesz chrobrym np 5.5t/ha  nawet w sprzyjającym roku to napisz.

Mikrostarter jest mi potrzebny głównie ze względu że chcę siać rzepak starszym poznaniakiem.

Edytowano przez piotr200
zmiana tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr200    2
3 godziny temu, loquito napisał:

A jak 5.4t to też pisac czy nie?

Jak chcesz...tyle że nadal będzie się to mijało z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Panowie jaką strategię stosujecie do uprawy rzepaczyska? Od razu wyjeżdżacie w pole czy czekacie aż coś skiełkuje? Grad obtrzaskał mi rzepak przed samymi żniwami i nie wiem jak do tego podejść żeby były jak najmniejsze problemu z samosiewami ale żeby też zbyt dużo wody nie stracić. Na jesień będzie tam pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Ja ubiegły sezon jak powschodził to talerzówka i tak 3 razy i siew pszenicy bez orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Przede wszystkim najpłycej jak można żeby nasion nie zakopać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Ja bym proponował poczekać niech część nasion powschodzi.

A później uprawa najpłycej żeby nie zasypać nasion za głęboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

No właśnie też tak myślę żeby poczekać aż trochę powschodzi, tylko jak przyjdą upały to trochę pewnie ziemię przesuszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak na populację i suche warunki to plon jak najbardziej ok. Chrobry niby jest odmiana na słabsze gleby i dobrze radzi sobie w z okresowymi niedoboremi wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, derek2223 napisał:

Panowie jaką strategię stosujecie do uprawy rzepaczyska? Od razu wyjeżdżacie w pole czy czekacie aż coś skiełkuje? Grad obtrzaskał mi rzepak przed samymi żniwami i nie wiem jak do tego podejść żeby były jak najmniejsze problemu z samosiewami ale żeby też zbyt dużo wody nie stracić. Na jesień będzie tam pszenica.

Ja wjeżdżam talerzówka jak troche skiełkuja nasiona, uprawa minimalna głębokość bo mieszam wapno. Następnie w miarę potrzeby i jak rośnie to raz jeszcze płytko bo rzepak bardzo wode wyciąga, i ostatni raz pełna głębokość talerzówki i w to siew zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Chrobry plon 3.5t jak na tą susze to plon zaskoczył

U mnie porażka wszystko spalone tylko dołki trochę dały ale średnia wyszła 1,5 tony na hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Co do pierwszego działania na ściernisku ciekawym rozwiązaniem jest agregat do podsiewu łąk. Załączam przykładową fotkę natomiast nie mogę znaleźć swoich sprzed roku / dwóch aczkolwiek chyba tu wrzucałem. U mnie troszkę bardziej "drapałem" ziemię.

13906741_1059295070793029_6404331382852310397_n.jpg


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj