tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jahooo    9235

Jak na 1ha wysiewasz 3 kg nasion i dodasz 3kg mocznika, to myślisz, że popali siewki ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr200    2

Ale chciałbym dodać więcej niż 3kg/ha i dlatego pytam, jaka mniej więcej  może być górna granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Po co tak komplikować.  Wystarczy zostawić swoje nasiona rzepaku  np  10 kg włożyć do piekarnika 200 stopni  na  15 minut. One już nie wykiełkują ale można je mieszać z  materiałem siewnym i sieje się ile  się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Kurcze sieje Amazonka D7 ,2kg/ha nasion rzepaku mieszańca , czyli 40szt/m i idealnie wychodzi do teraz . Ale zawsze w siewniku troche więcej żeby było niż za mało to musi być , akurat sieje 3,5ha rzepaku to z tej jednej jednostki i tak zawsze zostaje i zostawiam na następny rok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Serio? Jeszcze kilka lat temu też sialem poznaniakiem i nigdy mi się nie udało wysiac na 1ha 1.5kg a do tego jeszcze dochodzi równomierne rozmieszczenie nasion które pozostawia jeszcze więcej do życzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Jak kosicie rzepak to podnosicie ślimak w hederze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja nic nie ruszam.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie też zostaje ślimak jak do zboża, jak jeszcze jeździłem bizonem też nic nie ruszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

kiedy ruszacie kombajami w rzepak ? wczoraj patrzyłem w tych zielonych nawet łuszczynach ziarno robi się już czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

temat zahaczył o bizona ,mam pytanie jak ustawiacie go do rzepaku :sita obroty itp. Pierwszy raz bede kosił i chciałbym podpytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U siebie ustawiam bęben na 500 obrotów, jak uciągnę korbę to nawet niżej, sita obydwa domknięte, wiatr na całkowite minimum i do tego dodaje 5 obrotów bo skalówka gdzies mi zginęła. To są ustawienia wyjsciowe i ewentualnie podkręcam wiatr, ale rzadko jest taka potrzeba. Nic nie gubi i ziarno do zbiornika wędruje czyste.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Kosicie juz rzepak? U nas taka susza ze bez palenia pewnie pojdzie pod kose kolo piatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Dolny Śląsk widziałem już parę wygolonych pół, jak plony? 

U nas w lubelskim to jeszcze zal 2 tyg chociaż okolice Lubartowa rozmawiałem to mieli w tym tygodniu startować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Przez ostatni upalny tydzień ostro dogoniło rzepaki, ale myslę że wczesniej niz za dwa tygodnie nie ruszymy w moich stronach na podkarpaciu. Niechronione pszenice podobnie, 2-3 tygodnie i po żniwach.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Panowie warto dawać wapno pod zasiew rzepaku? chodzi mi czy on coś z niego skorzysta na jedynym polu chciałem dać z łódki na drugim granulowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U nas idzie wapno + mocznik na ścieranie, uprawa ścierni i później przed orką idzie nawóz wieloskladnikowy npk. Czy jest to zgodne z zasadami nie wiem ale skutków ubocznych nie widać, rzepak na jesieni nie jest kolorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja jak były czasy że sypałem wapno pod rzepak to zawsze miałem problemy później ze wschodami, teraz daje pod roślinę przed rzepakiem i jest lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56
master20002 napisał:

U siebie ustawiam bęben na 500 obrotów, jak uciągnę korbę to nawet niżej, sita obydwa domknięte, wiatr na całkowite minimum i do tego dodaje 5 obrotów bo skalówka gdzies mi zginęła. To są ustawienia wyjsciowe i ewentualnie podkręcam wiatr, ale rzadko jest taka potrzeba. Nic nie gubi i ziarno do zbiornika wędruje czyste.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Z tego co wiem, rzepak nie lubi świeżego wapnowania, po drugie wapno plus azot też nie bardzo.  Lepiej dać pod przedplon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
2 godziny temu, 20CBR12 napisał:

Ja jak były czasy że sypałem wapno pod rzepak to zawsze miałem problemy później ze wschodami, teraz daje pod roślinę przed rzepakiem i jest lepiej 

Dawałeś wapno pod pług czy pod agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
Przed chwilą, Camry napisał:

Dzięki za odpowiedź

Na 500 obrotach może się zapchać młocarnia ,jesli mocny rzepak,600-650 pewniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj