tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

melon10641    1218

Ej ej masz coś do łysych?! :P

Nie wiem jak sieje ten poznaniak ale to raczej nowy siewnik chyba 2006 rok to powinien sobie poradzić. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Panowie takie pytanko desykujecie rzepak w tym roku? Chce poznać wasze opinie i trochę się was poradzić. Mam 2 odmiany jedna Sherlock która jest wcześniejszy i pryskałem go na płatka 8maja przez co teraz nie widać ścieżek jest cała ładna plantacja i tam nie mam zamiaru wjeżdzać z desykacją, ale mam też Monolita który jest trochę późniejszą odmianą i planowałem wjechać w niego tydzień później, ale przyszły deszcza z czego się bardzo cieszę ale przeciągnął mi się zabieg do 24maja gdzie rzepak już kończył kwitnąć i byłem dzisiaj i rzepak w ścieżkach odbija. Co byście w takiej sytuacji zrobili ? Dojdzie on w ścieżkach? Nie uśmiecha mi się kosić suchego a potem jak dojdzie kosić ścieżki po paru/kilkunastu dniach. Jak u was to wygląda?

IMG_20190623_173434.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
3 godziny temu, Ksawery napisał:

co to jest wylazlo nie dawno w rzepaku?

WP_20190623_11_34_19_Pro.jpg

Stulicha. Ciężki temat choć w tym roku jest już środek na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

@kamilc017 ja w tym roku też mam Sherlocka i tak jak mówisz na pewno obejdzie się bez desykacji. W tamtym roku miałem Monolita i od spodu odbił jak zły ale też nie desykowałem wilgotność i zanieczyszczenia w normie. Dlatego zrezygnowałem z niego bo 2 lata go miałem i 2 razy odbił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Też właśnie mam drugi rok Monolita i w tamtym roku nie było z nim problemów, miałem go na jedym polu razem z sherlockiem. Sherlock był z 20cm wyższy, szybciej zakwitł ale kosiłem obie odmiany tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

U mnie znowu Monolit rósł jakiś kolosalny strasznie Sherlock mniejszy a podobne agrotechniki. W 1 roku Monolita musiałem dosuszyć bo bym nie dał rady go wykosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

jeśli masz swój kombajn to bym nie  dosuszal  spokojnie poczekasz az dojdzie i sobie wykosisz nawet po pszenicy chyba ze masz problem ze skupami tak jak u mnie ze  jak zaczną przyjmować pszenice to nie wezmą rzepaku już 

ja dwa lata nie dosuszałem bo tak sie zgadałem z kombajnistami ale w tym roku susze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kombajn jest swój ale założenie u mnie stołu to pół dnia roboty i średnio mi się widzi na 3ha specjalnie zakładać stół. Albo go zdesykuje albo nie wiem ;) No i tak jak piszesz w skupie przyjmują rzepak, a jak zacznie się pszenica i jęczmień to koniec.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

u mnie jeden skup brał cały czas ale z płaceniem miał problemy ludzie po 2-3 msc jeździli i o pieniądze się upominali (faktury na 30 dni)

a drugi konczył skup rzepaku w momencie  początku duzych zniw i  lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Mam problem z jedną działką. Chcę na niej posiać rzepak. Obecnie jest tam pszenica w której jest sporo miotły - oprysk mi przepuścił. Co radzicie zrobić z tym żeby dobrze przygotować stanowisko po rzepak? Opryskać nie zdążę glifosatem po żniwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miotła w rzepaku nie przeszkadza, załatwisz ją przy okazji innych jednoliściennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
15 godzin temu, PanPawel napisał:

@kamilc017 Gdzie tam sprzedajesz? Bo mamy gospodarstwo całkiem niedaleko siebie.

Zakrzew do Berbecia, a można wiedzieć skąd jesteś? Tutaj na łosieniu otwierają nowy skup na żniwa miał być gotowy ale chyba nici bo dopiero magazyn postawiony a jeszcze dachu niema, wagi i silosów, także nie wiem czy się wyrobią nawet na zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
andrzej1988 napisał:

Mam 7 letniego poznaniaka z rolkami do nasion drobnych. Na tych rolkach śmiałem nawet konieczyne kuzynowi. Drobnica niesamowita. Marl. Wiem jakie są koszty na rzepak. Sieje też pszenicę. Rzepak wymaga troszkę więcej ochrony.

chcesz wysiac mniej ale precyzyjnie to kup sobie mocznik przesiej przez arfe ten pył żeby zostały same ziarenka i wymieszaj z rzepakiem pół na pół. chcesz wysiac 2.5 kg rzepaku na ha to mieszasz z 2.5 kg mocznika ustawiasz siewnik na 5 kg i gotowe. odrazu masz nawóz przy rzepaku podany. ja tak robię kilka lat aby wysiew był precyzyjny i nie było pustych placów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Tomek90 napisał: I siewnik zgnity. się opróźnia i myje po Siewie A nie trzyma w nim nasiona przez pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Jak można trzymać pół roku skoro zboże miesiąc później się sieje. Ja kupuje zawsze z zapasem i zostaje na nastepny rok.

A myc wodą skrzynie nasienna to tak nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Kilku sąsiadów tak siało. Jak nie masz skrzyni z nierdzewnej to po kilku sezonach rdza że nie idzie opanować.  Trzeba mieć dobry siewnik a nie jakiś ersatz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Kurde ale wy rozumiecie że co by nie zrobił w mechaniku to jak mało nasion na aparatach/kółkach wysiewajacych to będą przestrzały? Daszki w skrzyni nasienej tak jak ma lemken albo pottinger może to rozwiązuje, bo takie rozwiązanie jak u mnie w amazone z pianki to śmiech na sali w maszynie za 150tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj