tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Forg    3

Wcześniej nie było potrzeby pryskać albo coś przegapiłem. 17 kwietnia był pyrinex ,25 kwietnia piorun i kaiso ,9 maja piorun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A może to jest sucha zgnilizna kapustnych jeżeli łodygi są spróchniałe/spleśniałe? A robak jest przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
4 minuty temu, Forg napisał:

Wcześniej nie było potrzeby pryskać albo coś przegapiłem. 17 kwietnia był pyrinex ,25 kwietnia piorun i kaiso ,9 maja piorun.

To jest błąd było czy nie było potrzeby trzeba było pryskać jak wszyscy pryskali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Jakbym w ostatnim zabiegu zastosował proteus i piorun to by to coś zmieniło? Czy było już za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Dzisiejszy obchód rzepaku i okazuje się że jedna z działek zaatakowana grzybem, liść robi się żółty i marnieje, pozostałe działki OK. Pytanie czy oprysk grzybowy w tej fazie coś pomoże czy sobie odpuścić. Zabieg na płatka był wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A jaki jest sens mieszania Proteusa i Piorun? Podejrzewasz że po zabiegu wykonanym w maju łodygi by się zregenerowały i by były ładne zielone?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Tak kombinuje czy coś by proteus pomógł. W tamtym roku stosowałem proteus w ostatnim zabiegu , pierwszy zabieg był 14kwietnia. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Ktoś może podpowie co to może się dziać , na jednej z działek dziś zauważyłem właśnie ale jak na razie tylko pojedyncze łodygi i od samej drogi , wszystkie zabiegi wykonane w terminie łącznie z tym na płatka.Jest możliwe ze to po przejeździe sąsiada z opryskiwaczem  bo i taka opcja wchodzi ,ma obok pszenice i może coś zawiało,te uschnięte łuszczyny akurat są od jego strony na całej szerokości i od strony drogi. A jeśli nie to czy można to co zostało nie zarażone jeszcze czymś poratować?

IMG_0508.JPG

IMG_0510.JPG

IMG_0509.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pryszczarek to jedno a drugie to ptaszki które rozdziubują łuszczyny jeśli poczują że tam są larwy. A to że od drogi to raczej często spotykane że pryszczarek mocniej uszkadza łuszczyny na skrajach pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

To nie ciekawie się to zapowiada jak pójdzie po całości , co do ptaków to faktycznie  dało się zauważyć. Skoro larwa jest już w środku to chyba nic jej już zrobic nie mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Są dwa wyjścia, pogodzić się z tym i nie chodzić już patrzeć na rzepak, lub pogodzić się z tym i chodzić patrzeć na rzepak. W głąb łanu już nić się już nowego dziać nie będzie, co miał uszkodzić to uszkodził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Jedno jest pewne z całą stanowczością jest to mój ostatni rzepak w karierze ... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ja uważam, że najtrudniejszy moment dla rzepaku i przy czym należy się najbardziej postarać to przygotowanie gleby i siew, później już z górki. Wpływu na pogodę nie mamy ale za to od nas zależy jak jak postaramy się przy uprawie przed siewnej i siewie. Na Twoim miejscu nie rezygnował bym z uprawy, bo coś nie wyszło do końca jak miały wyjść,  tylko z roku  na rok poprawiał błędy i starał się obserwować rośliny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

To ptaki, miałem z nimi duży problem w zeszłym roku, ale nie robią dużych szkód, to optycznie wygląda strasznie, miałem wrażenie że z pasa 10-15 m wyjadły 60-70% plonu, a sypało nieźle. Nie przejmuj się, a czy to ostatni rzepak, to zdecyduj po żniwach, ta roślina potrafi zaskoczyć - i pozytywnie i negatywnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
1 godzinę temu, jk33 napisał:

Jedno jest pewne z całą stanowczością jest to mój ostatni rzepak w karierze ... :))

Jakieś konkretne argumenty czy tak tylko sobie postanowiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja tam zadowolony jestem z rzepaku i nie zamierzam rezygnować. Pszenica i inne zboża nie dadzą mi takiego przychodu jak rzepak. Trzeba by iść w warzywa żeby więcej zarobić. Jedyny minus u mnie uprawy rzepaku to duża  ilość samosiewów rzepaku w uprawie tytoniu z którymi trzeba się trochę namęczyć. Więcej minusów nie widzę. Przypilnuje się i co roku 4-4,5t/ha jest, około 2t/ha  na koszty reszta zostaje w kieszeni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

To się smaży  rzepak przy takiej temperaturze już zmienił kolor na kawę z mlekiem jak zapowiada się jeszcze takiego żaru z tydzień to strągi nie zdążą wyrosnąć dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Niestety kwitnienie było przeciągnięte i jest wiele małych strąków które i tak teraz są odrzucane a te które zostają mają fajną długość ale nie ma ilości ziaren w łuszczynach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Uj jego nie weźmie. Nie pierwszy raz takie upały.

jak u Ciebie z opadami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj