tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

cackiD    14

U mnie w okolicy jest kilku ,, rolników'' którzy sieją różne rzeczy i wyglądają 100% gorzej niż ten rzepak i dotają dopłaty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

jak masz jakiś budżet odłożony zasiej łubin może deszcze się opuszczą a z tego rzepaku to wątpię żeby za kombajn się wruciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
powiem tak lubinu na siew mam za darmo . do lubinu mam doplate dodatkowa , wyrobione pole i zbiore napewno bo mam odmiany ktore mozna siac pozniej . zwlaszcza ze obok mam druga dzialke i posiana lubinem a ma to byc cale pole. tylko to talerzowac i orac i siac to tydzien z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
2 godziny temu, emtezecik napisał:

tu jest 20 ha wiec jak nie przejdzie to dosc duza strata .

Zostawić, skosić i wówczas na wialnie odseparować nasiona i git.co z tego że po rżysku-jest dana uprawa więc w czym problem,a zachwaszczenie to już nie ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda prądu, tam robak zjadł wszystko na paliwo nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Czym spowodowane są pąki o kolorze powiedzmy pomarańczowym jak na zdjęciu? Trafiają się pojedynczo, większość jest normalnie żółta.

IMG_20190427_185731.jpg

IMG_20190427_185654.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
Przed chwilą, Siemanr1 napisał:

Przemarzły pączki,też to mam

100% pewności? A właśnie zgłaszaliście do ubezpieczalni te popękane łodygi jako efekt przymrozków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
9 godzin temu, derek2223 napisał:

100% pewności? A właśnie zgłaszaliście do ubezpieczalni te popękane łodygi jako efekt przymrozków?

ja obstawiałem suszę, że roślina się redukuje i ogranicza pędy boczne ale pewny nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Pęknięcia pędu– nie jest to bezpośrednie oddziaływanie przymrozków. Pęknięcia to zazwyczaj konsekwencja gwałtownych zmian temperatur i intesywnego wzrostu rośliny. Takie uszkodzenia to wrota dla infekcji. Rzepak częściej pęka jeśli jest obficie nawożony i gdy rośliny cierpią na niedobory boru. Po ociepleniu gdy gwałtownie jeszcze zacznie rosnąć, może dojść do kolejnych takich uszkodzeń, tymrazem połóżonych w wyższych partiach pędu. Pękaniu łodyg sprzyjają także chowacze łodygowe" cytat z far....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Czym może być spowodowane takie wygięcie rzepaku? Dodam że to z przed 2 tygodni i były spadki temperatur, ale chciałem z ciekawości zapytać.

Podejrzewam że z zimna, ale może też jakiś robal lub brak boru?

1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
36 minut temu, solek01 napisał:

Czym może być spowodowane takie wygięcie rzepaku? Dodam że to z przed 2 tygodni i były spadki temperatur, ale chciałem z ciekawości zapytać.

Podejrzewam że z zimna, ale może też jakiś robal lub brak boru?

1.jpg

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Chowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

OK dzięki, to kuzyna, mówił że niby pryskał coś tam, ale podpytam go co i kiedy dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Niech kuzyn rozetnie wzdłuż łodyge i niech obejrzy jakie zwierzątka w środku siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jest sens jechać pictorem i najważniejsze proteusem gdy ma być około 10-15 ° a w sobotę ma być przymrozek -1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
17 godzin temu, jacek37 napisał:

Co lepsze mospilan czy proteus na tem jaka dziś mam 10 st 

 

Ja wybrałem inazumę tak mi w Agrikoli doradzili dobra jest i w niskich temperaturach działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

moge dodać boru teraz na opadanie platków do amistaru +yamato+ proteus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek0808    0

Witam, spadło ponad 45 litrów deszczu, rzepak powoli zaczyna kwitnąć, co zastosować ma grzyba? Chciałbym wykonać 2 zabiegi, jakie substancje i w jakiej ilości podać na T2 i T3. Rzepak wygląda bardzo ładnie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Czarek0808 napisał:

Witam, spadło ponad 45 litrów deszczu, rzepak powoli zaczyna kwitnąć, co zastosować ma grzyba? Chciałbym wykonać 2 zabiegi, jakie substancje i w jakiej ilości podać na T2 i T3. Rzepak wygląda bardzo ładnie 😉

np Amistar gold na t2, a pozniej zamir, jesli nie stosowales tebukonazolu  lub yamato 

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj