tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9233

Pszczół nie odgonić tylko zabije. Po prostu wytrujesz konus pasiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

A co powiecie żeby na płatka dać 0,6 azoksystrobina 250 + 0,6 tebukonazol 250? No i coś na robaka oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
31 minut temu, matek89121 napisał:

z tego co pamiętam to 80-120 g w rzepaku nie wiem skąd te 20 g gość wziął może mówil 120

Na etykiecie jest od 120-250g. To nie jest oryginał tylko zamiennik. Dałem jak zaproponowali 200. (ućkło mi zero w poprzednim wpisie) Może z racji że to zamiennik to tak kijowo zadziałał. Po chloropiryfosie ładnie to wyglądało no ale teraz nie dam bo chce trochę miodku zebrać. 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
23 minuty temu, derek2223 napisał:

A co powiecie żeby na płatka dać 0,6 azoksystrobina 250 + 0,6 tebukonazol 250? No i coś na robaka oczywiście.

Jeśli masz słaby rzepak to możesz dać. Dołóż lepiej i kup Propulse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Nie rozumiem jednego trabicie że wytruje pasieke komuś nie wiadomo jaki ma rzepak są rzepaki że już kwitną a są które dopiero kwitniecie zaczną za 2tygodnie dodatkowo jeśli koleś niema wokoło nic co kwitnie jadąc ok 19-20w jaki sposób ma zabić pszczoły skoro na jego plantacje mogą jeszcze nie latać bo i po co jak jeszcze zielona co innego jak pół na pół kwitnie to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Mospilan działa układzie nerwowym słodyszek będzie w rzepaku ale niebędzie robił mu krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
3 minuty temu, wille napisał:

Mospilan działa układzie nerwowym słodyszek będzie w rzepaku ale niebędzie robił mu krzywdy

Mhmmmm. Lotny po tym nerwowym porażeniu jest? 

U mnie rzepaku zaczynają kwitnąć, zależy od plantacji. Dziś i jutro pewnie ostro żółto się zrobi

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

ja jestem zmuszony dać tylko 100 g mospilanu na 1ha więcej nie mam ,tydzień temu jechałem cyperkilem i wyczyściło teraz po świętach już będzie kwitł prawie na całego tylko dolne partie będą musiały dolecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Każdy środek co ma działanie układowe pozostaje w roślinie. Jak teraz prysniesz pyrinexu a do kwitnienia raptem kilka dni to pszczoły zaniosą go z pyłkiem do ula i klapa, wytrujesz czerw. Zrobisz jak chcesz, ja mam też pszczoły i jeżdżę na szkolenia. Jeden z niewielu środków układowych najmniej szkodliwych w praktyce dla pszczół ma Inazuma, mimo że to neonikotynoid. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Nie no sorry jak ktoś pryska dursbanem nurella czy innymi dzień dwa przed kwitnieniem to przegięcie tym bardziej że piszę że nie pryskać na kwitnienie i bezpośrednio przed ale ja bynajmniej tu pisze jak wygląda to u mnie jeden jak na 1maja może zacznie gdzie nigdzie wypuścić kwiatki ale reszta ma jeszcze daleko slodyszek się pojawił dlatego dziś planuje też atakować wieczorem plus dotego trochę siarczanu i mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

U mnie wczoraj znajomy pryskał rzepak dursbanem.. chyba też nie bardzo? Ale do kwitnienia to z tydzień pewnie

U mnie na górkach wczoraj widziałem kilka pojedynczych kwiatków, dzisiaj chcę pryskać m.in mospilanem 125g, pasuje mi najpierw rzepak później buraki za dnia w miarę bo w nocy już inne temperatury..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Dnia 19.04.2019 o 08:47, krychu napisał:

Też mi się tak wydaje że slodyszek nie robi mocnych szkód. Najgorszy jest chowacz a później pryszczarek. Teraz jak trochę szkód narobi slodyszek to dostanie się więcej odszkodowania za mróz :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
4 godziny temu, mezik0 napisał:

Nie rozumiem jednego trabicie że wytruje pasieke komuś nie wiadomo jaki ma rzepak są rzepaki że już kwitną a są które dopiero kwitniecie zaczną za 2tygodnie dodatkowo jeśli koleś niema wokoło nic co kwitnie jadąc ok 19-20w jaki sposób ma zabić pszczoły skoro na jego plantacje mogą jeszcze nie latać bo i po co jak jeszcze zielona co innego jak pół na pół kwitnie to rozumiem

ty myslisz ze pszczoła leci tylko na kwiat a o rosie wode tez zabiera do ula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Zbiera Rose w nocy?? Sorry gadałem że znajomym co ma sporo pasiek powiedział że gdy noce zimne i przy tej pogodzie jeszcze pszczoły o 19-20w ulach co innego gdy mamy maj czerwiec lipiec piekne pogody ciepłe noce wtedy to i do 21 a nawet 22 chodzą to były jego słowa a jeszcze odległość plantacji od ula też ma znaczenie bo im dalej tym wcześniej wracają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Pany u znajomego był nalot słodyszka u mnie na razie cisza przez dobę w pułapkę wpadły 2 słodyszki, pryszczyć czy czekać, rzepak w 10% rozluźnił pąki wierzchołkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

substancja czynna z pyrinexu pozostaje w roślinie aktywne od 10 do 14 dni. Za 5-7 dni rzepak rozpocznie kwitnienie. A pszczoły, które zbierają pyłek, zbierają też wodę z porannej rosy.

Zapytaj znajomego, co ma pasiekę, co ci zrobi, jak opryskasz takim środkiem praktycznie bezpośrednio przed kwitnieniem. Bo wystarczy, że na polu pojawi się kilka kwiatów rzepaku i pszczoły rusza na oblot plantacji i przyniosą mu truciznę do uli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Mam pola obok niego przez 15 lat nigdy mu nic nie spryskalem czy na mówię o pyrynexie ludzie nie wmawia mi środka którego nie używam polecam jechać pod Sandomierz tam dopiero zobaczysz jak w sadach się przejmują 1den czeka a 10sieciu pierdzieli i jedzie na ostro w południe od robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U mnie w okolicy niektóre rzepaki zaczynają kwitnąć i ściągają slodyszka a u mnie zielony pąk i zero slodyszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie na roślinie po 1 sztuce zauważyłem słodyszka, pryskałem 7 dni temu inazumą i siedzi jakiś taki lekko otępiały, jak się strzepnie roślinę, to po prostu leży na ręku. Nie wiem, czy powinien się zbierać do ucieczki, czy to jego normalne zachowanie, nie mam doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

94 zl ubezpieczenie od gradu i przymrozkow 4t x 1600 zl? Pzu, podobno ktoś płacił 60 zl ale nw na jaka sumę ubezpieczal, dajcie znać 😉

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Mój rzepak na dziś wygląda tak, jak na fotce. Czy czas kwitnienia to właściwość odmianowa ? Jeszcze na oko brak mu tygodnia.

IMG_20190424_114915.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tak. Mam na dwóch praktycznie bardzo podobnych ,,glebowo” działkach ale dwie roznie odmiany i do exprit prawie zaczyna kwitnąć a z kws nie pamietam odmiany kwitnie juz tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U mnie, Podkarpacie, odmiana Chrobry, również nie kwitnie, ma ok. 40-50 cm, dużo liści, grube łodygi, siedzi nisko i  jeszcze nie ma żółtych pąków.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nie mam praktyki, dlatego pytam. Łodygi grube na około 2cm , skracany ponad 2 tygodnie temu jak miał około 12cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj