tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość
9 godzin temu, slawek2209 napisał:

Widzę że młokos mało ogarnięty w substancjach aktywnych.Zbęłtali mospilan z karate i myślisz że pewnie nowość taka super.Inazuma i Proteus to środki zbełtane z dwóch grup .Neonikonidy i pyretroidy

A co na to pszczoły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
4 minuty temu, staszek131415 napisał:

A co na to pszczoły??

nic nie odzywają się po wszystkim

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Latają i zbierają :D Pryskasz pod wieczór i nic im nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem zamiar opryskać na choroby Tilmorem niestety jet niedostępny czy wystarczy sam Tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

stasiu wystarczy , wystarczy no chyba ze masz duzo zbednej kasy to kup najdrozszy

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Miałem zamiar opryskać na choroby Tilmorem niestety jet niedostępny czy wystarczy sam Tebu?

No co ty Staszek nie wiesz ? Przeciesz mówiłeś że tebukonazol to bardzo dobry środek w rzepaku. Prysnij. Tobie i tak na dużych cenach nie zależy to czym się będziesz przejmował , prysnij czym kolwiek.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Mój rzepak taki - teraz tylko zabieg na płatka i żniwa.

 

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, robercikj100 napisał:

No co ty Staszek nie wiesz ? Przeciesz mówiłeś że tebukonazol to bardzo dobry środek w rzepaku. Prysnij. Tobie i tak na dużych cenach nie zależy to czym się będziesz przejmował , prysnij czym kolwiek.

Pewnie że dobry tylko rzepak mało liści stracił zimą i na tych liściach widać początki chorób stąd moja myśl by dać środek o dwóch substancjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

@yacenty ladny rzepak, mój będzie taki za 7-10 dni , u ciebie wegetacja szybciej ruszyła. U mnie sporo hektarów rzepaku już ludzie przeorali i jeszcze sporo kwalifikuje się do likwidacji, zwłaszcza na borowinach, gdzie jedna roślina na 1m2

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

0,55caryx + 0,55 tebu(250) czy 1l tebu(250)?

Wiem ze cenowo nie ma porownania bo 1wsza opcja wychodzi 2x drozej ale po rozmowach niektorzy twierdza ze samo tebu wiosna spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Czy jest sens jeszcze siać sól potasowa na rzepaki i pszenicę, mam niskie zasobności w potas? , na zimę poszło po 400kg/ha poli 6 Dopiero we wtorek mi dojedzie, wcześniej nie miałem soli a ta była zamówiona po bardzo dobrej cenie tylko nie spodziewałem się takiego opóźnienia w dostawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ale przecież dałeś 4q polifoski, na pszenicę widzę sens jeśli niska zasobność a chcesz ponadto dać, rzepak to zalezy od regionu bo u nas na Śląsku to już ontensywne pobieranie składników sie rozpoczęło, rzepak bije w pęd, więc i potas jest ostro pobierany a w pszenicy wszystko jeszcze przed nią

 

wczoraj regulowałem rzepak, w nocy w czoraj -1 dziś również -1 po zabiegu oby nic się nie stało, co powiecie?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

O której skończyłeś?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

ale przecież dałeś 4q polifoski, na pszenicę widzę sens jeśli niska zasobność a chcesz ponadto dać, rzepak to zalezy od regionu bo u nas na Śląsku to już ontensywne pobieranie składników sie rozpoczęło, rzepak bije w pęd, więc i potas jest ostro pobierany a w pszenicy wszystko jeszcze przed nią

 

wczoraj regulowałem rzepak, w nocy w czoraj -1 dziś również -1 po zabiegu oby nic się nie stało, co powiecie?

Moim zdaniem jeżeli opryskales koło godzin południowych to jakiś efekt będzie. Sam miałem pryskać rzepak na jednoliścienne. Niby na dzisiaj rano nie zapowiadali jeszcze przymrozku a jednak było siwo, więc chyba dobrze że się wstrzymałem. W drugiej części przyszłego tygodnia jakieś opryski będę robił bo teraz dwa dni będzie akcja burak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Szału z temperaturą nie ma, miałem wczoraj działać toprexem ale odpuściłem, może się uda w środę, gorzej wygląda sprawa II dawki bo nie widać na horyzoncie opadów. Teraz żałuje że nie dałem wszystkiego w pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

2 lata temu opryskalem rzepak toprexem a w nocy spadło do -3, nic się nie stało, działanie środka też było widoczne także nie przejmuj się 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj