tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

koniu    841

U nas koszty podkreślam wszystkie koszty są na poziomie 2t rzepaku. Reszta powyżej tej ilości to jest zysk.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

W tamtym sezonie nakład 2700 (Paliwo, nasiona, ŚOR, ) bez ubezpieczenia. Plon 4.34t, Zysk 4.3tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

koło 3 tys - nasiona, nawozy, środki, paliwo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

podobnie u mnie, ale ostatnie lata plon spadł i już nie ma 4 z przodu - na dziś największy mój problem to woda :( a własciwie jej brak


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

wszystkie koszty, licząc z podatkiem rolnym i ubezpieczeniem +/- 3 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Dodam swoje słowo po pierwsze nie chwalicie się bo to każdemu na złe wyjdzie po drugie pola które są na 1klasie lekkie do uprawy a pola na 4 klasie i gliniaste ciężkie do uprawy to są inne pieniądze żeby doprowadzić glebę do zasiewu więc po co wyliczanki kto jak ma przepraszam że może kogoś to dotknęło bo ja akurat trochę muszę spalić paliwa żeby np rzepak zasiać więc po trzecie koszta inne a tak poza tym rzepaki pomału idą ale nie tak szybko będą kwitły będzie podobnie jak w ubiegłym roku nie spinać się bo noce nadal chłodne tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

To jak u mnie ze wszystkim około 3 tys zł plon od 3-4,5.  Lecz w tym roku niestety kiła się pokazała na kilku kawałkach więc plon tam nie będzie za ciekawy

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
000do000    0

Chciałbym rozlać dziś rsm na rzepak, niestety w nocy był przymrozek. Na jaką minimum czekać dziś temperaturę aby nie uszkodzić roślin?

Edytowano przez 000do000
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Kolego lej śmiało nic się nie stanie  w ten przymrozek i po tylko żeby rośliny obeschly trochę 

Edytowano przez sybiuszek24
Do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
12 godzin temu, sybiuszek24 napisał:

Dodam swoje słowo po pierwsze nie chwalicie się bo to każdemu na złe wyjdzie po drugie pola które są na 1klasie lekkie do uprawy a pola na 4 klasie i gliniaste ciężkie do uprawy to są inne pieniądze żeby doprowadzić glebę do zasiewu więc po co wyliczanki kto jak ma przepraszam że może kogoś to dotknęło bo ja akurat trochę muszę spalić paliwa żeby np rzepak zasiać więc po trzecie koszta inne a tak poza tym rzepaki pomału idą ale nie tak szybko będą kwitły będzie podobnie jak w ubiegłym roku nie spinać się bo noce nadal chłodne tak

Klasa 4a i 4b przy orkowym siewie szło 30 lit. Teraz przy bezorkowej idzie 20-25 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a caryx na wiosne na rzepak po 1 litrze na ha starczy czy co do niego dokladac ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Zależy co chcesz osiągnąć? Caryx bardzo dobrze skraca, fungicydem jest tylko dobrym. przy normalnej plantacji, przy normalnym roku spokojnie wystarcza 1l. Jak masz jakieś mega presje chorób możesz coś dodać, chwile wcześniej chłopacy pisali o mieszance z tebukonazolem. U nas jednak od paru lat leci 1l jesienią plus 1l wiosną. Na płatka 0.5l pictora i nie ma problemu.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U siebie daję 0,5-0,6 litra caryx do tego tebukonazol do 1 litra max na ha. Zależy jak rzepak wygląda.

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Panowie a takie coś, że rośnie sobie rzepak na wiosnę i powoli robi się wyblakły. Jak się za niego chwyci to się urywa a w środku jest zgnity. Co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Według mojej obserwacji mocne wiosenne skracanie caryxem to nic dobrego, jesli jesienią go zastosowaliśmy w pełnej dawce, ale moge się mylić. U mnie pójdzie tiofanat z prochlorazem na półkarła i tubukonazol z difekonazolem na zwykłego mieszańca. Na płatka planuję odpowiednio strobi z flutrafolem oraz strobi z prochlorazem. Jeśli mocna będzie presja chorób to na koniec kwitnienia dam pół dawki propulsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja tak samo się tego trzymam , mocne skracanie na jesień a porządna ochrona na wiosne .U mnie jesienią Caryx lub Tebu+CCC a wiosna Toprex a na płatka chyba pójdzie Propulse lub Pictor . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
3 godziny temu, pawlus224 napisał:

Jak nie bedzie odpowiedniej ilosci wody to i skracac nie ma po co ;)

Przecież ciągle pada , wyjść z domu nie można

3 godziny temu, kellyq napisał:

Panowie a takie coś, że rośnie sobie rzepak na wiosnę i powoli robi się wyblakły. Jak się za niego chwyci to się urywa a w środku jest zgnity. Co to jest?

Alternarioza  rzepaku ,brak dobrego zmianowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Co z tego że teraz pada, bylem po dzisiejszym deszczu na polu to ziemia ciągnie wode jak gąbka


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

W tamtym roku u siebie robiłem fungi: T1- Toprex, T2 - zielony pąk/początek kwitnienia Topsin a T3 koniec kwitnienia było widać już gdzie nie gdzie łuszczyny Propulse


I teraz pytanie za 100 punktów. Na początku kwitnienia dać Yamato a na koniec Propulse ? czy odwrotnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj