tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

matek89121    2280

wystarczy sobie zajrzeć w którym regionie jakie sa  optymalne terminy siewu rzepaku i potem o te kilak dni cala wegetacja sie przesuwa miedzy wschodem a zachodem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Mocznik praktycznie zawsze najtaniej ale mocznik to nie nawóz 😁

Miesiąc przed kwitnieniem rzepak powinien mieć pod sobą azot, nie rozumie pytań kiedy i czy już podaliscie azot.

czemu mocznik to nie nawóz ? 

i po jakim czasie saletrosan 26 zaczyna działać na rzepaku ? kilka dni po rozsianiu saletrosanu przyszly deszcze i wsiąkneło wiec po jakim czasie zaczyna działac w pelni saletrosan na rzepak ? wiem ze jest tam 7 % azotu saletrzanego ze szybko działa wiec ten azot szybko zostanie dostarczony a reszta azotu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Czy mozna teraz pryskac w rzepaku agilem na jednoliscienne bo na etykiecie psize  o jesieni ale chyba to nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jak rzepak ruszył, nawet na etykiecie chyba jest. Ja polecam Perenal pierwszy raz na jesieni zastosowałem w dawce 0,45 jak rzepak miał 3 liście i miałem po dwóch tygodniach poprawiać Agilem bo pole po życie i  wcześniej w jęczmieniu perz się trafiał, ale nic nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
16 godzin temu, mds212 napisał:

Czy mozna teraz pryskac w rzepaku agilem na jednoliscienne bo na etykiecie psize  o jesieni ale chyba to nie ma znaczenia?

Czemu takie drogie rozwiązanie?? Nie lepiej jakimś labradorem albo jenotem?? Dużo taniej wyjdzie

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jenot od Invigo albo Labrador lub leopard od ADAMA tego jest masa na rynku i dużo tańsze od Agila a działa tak samo skutecznie

 

Agila to masz koszt jakieś 50-60 zł hektar  a Jenot itp to 25-30

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

zobaczcie jak rzepaki gonią. bylbym bardzo ostrożny z zabiegami na chwasty. miałem w planach poprawkę na dwuliscienne Ale odpuściłem jak zobaczyłem jaki już duży rzepak. mam nadzieję że te chwasty jednak oberwaly jesienią i teraz są na tyle chore że rzepak je zagluszy

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Gonią strasznie, w niedziele ma być 20° to w pon będzie kapucha, po niedzieli jadę z dożywkami i borem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
Dnia 13.03.2019 o 09:29, matek89121 napisał:

wystarczy sobie zajrzeć w którym regionie jakie sa  optymalne terminy siewu rzepaku i potem o te kilak dni cala wegetacja sie przesuwa miedzy wschodem a zachodem

Terminy siewu rzepaku to ma tylko znaczenie wedle regionu by odpowiednio wykształcił korzeń na przezimowanie , co do startu na wiosnę to już ma znaczenie i bardzo wielkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
4 godziny temu, yacenty napisał:

zobaczcie jak rzepaki gonią. bylbym bardzo ostrożny z zabiegami na chwasty. miałem w planach poprawkę na dwuliscienne Ale odpuściłem jak zobaczyłem jaki już duży rzepak. mam nadzieję że te chwasty jednak oberwaly jesienią i teraz są na tyle chore że rzepak je zagluszy

Wschód wcale nie pędzi. Mokro i zimno. 

Wiosną nie poprawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
8 minut temu, Tomek90 napisał:

Wschód wcale nie pędzi. Mokro i zimno. 

Wiosną nie poprawiamy!

nie mieszkam na wschodzie więc nie wiem,  patrze na swoją parafię - tu rzepaki pędzą.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Dwa zdjęcia są z wczoraj 13marca,ten na dole jeden z 27marca zeszłego roku,więc tak jak yacenty pisze,wegetacja dużo szybciej,i tak jak pisał galan99 nic w tym śmiesznego przynajmniej u mnie w kuj-pom.w tamtym roku 27kwietnia miałem pojedyńcze kwiatki już więc w tym 20kwietnia jest to realny termin

tmp-cam--1345353197.jpg

tmp-cam-51048116.jpg

tmp-cam--1802803445.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

U mnie też goni że nie wiem co , ale przyszły tydzień grzybówka + reszta , o ile pogoda i temp. będą ok . A i jeszcze sam nie wiem czy nie rozsieje dzisiaj drugiej dawki azotu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
2 godziny temu, Kobek napisał:

Jeszcze ze dwa lata to rzepak będzie kwitł w marcu :)

Zeszłym roku wegetacja ruszyła w Kwietniu dopiero a teraz mamy 14 Marzec wegetacja dawno ruszyła jest różnica czy nie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Czyli wg Twoich wyliczeń wegetacja ruszyła około miesiąc wcześniej tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u nas nawet nie staneła

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Na zachodzie oczywiście jest to możliwe ale nie świadczy to o tym, że rzepak zacznie kwitnąć w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
18 minut temu, Kobek napisał:

Czyli wg Twoich wyliczeń wegetacja ruszyła około miesiąc wcześniej tak?

3 tygodnie to jest pewne że ruszyła i na wschodzie polski .

Jeśli pogoda utrzyma się jak dziś jest 14 marzec a ma być cieplej strona 805 to pogadamy czy będzie kwitł czy nie 20 kwietnia .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli żniwa w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj