tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szaman1    159

Soboty to już wogóle nie robią albo niedziela. Zresztą jak cię nie złapią to mogą cię cmoknąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
22 minuty temu, szaman1 napisał:

Urzędasy  robią do 15   jak się wieczorem wysypię rano nie ma śladu 

Zrobią próby azotowe ,przecież nie muszą cię za rękę złapać😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, szaman1 napisał:

Soboty to już wogóle nie robią albo niedziela. Zresztą jak cię nie złapią to mogą cię cmoknąć. 

No popatrz, a w 2016 roku specjalnie w sobotę 1 października jeździli i robili zdjęcia czy przypadkiem ktoś przedwcześnie poplonu nie zlikwidował.  Tutaj do ugrania jest również mnóstwo pieniędzy więc za dobre premie pracownicy ARiMR będą jeździć i patrzeć kto sypnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Niech rolnicy nie przyjmują mandatów i się odwołują, trzeba robić jakąś akcje bo tak być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Kto się uczył to wie że azot jest tak ruchliwym pierwiastkiem że udowodnienie że się coś sypneło po próbkach graniczy z cudem.  Od próbki zawsze mógłbyś się odwołać tak jak od mandatu z iskry i w 99 procentach umarzają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
23 minuty temu, lonoh napisał:

Zrobią próby azotowe ,przecież nie muszą cię za rękę złapać😂😂

Próbą azotową to możesz sprawdzić czy masz klimę szczelną 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
34 minuty temu, szaman1 napisał:

Próbą azotową to możesz sprawdzić czy masz klimę szczelną 😂😂😂

Dobrze że wujek google ci pomógł ,bo byś nie wpadł na to bystrzaku 😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
28 minut temu, lonoh napisał:

Dobrze że wujek google ci pomógł ,bo byś nie wpadł na to bystrzaku 😉😉

Ja nikomu nie radzę każdy ma swój rozum, ale raps nie powinien czekać na witaminę n bo to są straty dla naszej kieszeni. Słabsze plony w kraju dobrze rokują na cenę w żniwa 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

tylko ze znowu zimę głoszą i co ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
7 godzin temu, matek89121 napisał:

skąd te info masz że złapali

Od przedstawiciela Puław , kazał czekać , jeżdzi po terenie i wszystko wie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Sąsiad wczoraj nie wytrzymał i leciał o zmierzchu z saletrą:)

Rzepaki+pszenica - na moje pytanie czy się nie boi, mówi, że mu żadne urzędasy nie będą mówić co i jak na swoim polu ma siać.

Sam lepiej wie czy roślina potrzebuje już n czy jeszcze nie.

A u nas wszystko już ruszyło i rośnie w najlepsze.

 

Rozumiem, śnieg i ziemia przemarznięta na 25cm, ale teraz? gdzie wiosna w około? Temp powyżej 10 stopni a w sobote nawet 13?

Chore to jest... tyle powiem.

 

PS.

czy bez zgody właściciela, ktokolwiek ma prawo robić jakiekolwiek próby na gruncie?

Czy mam prawo nie wpuścić tam ARMiR? - przecież to nie jest prokurator czy policja...

Z tego co wiem - niepożądanemu sąsiadowi mam prawo krzyknąć "wy***rdalaj" - a wg mnie urzędnik ARMiR od takiego sąsiada niczym się nie różni.

 

 

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
8 godzin temu, szaman1 napisał:

Ja nikomu nie radzę każdy ma swój rozum, ale raps nie powinien czekać na witaminę n bo to są straty dla naszej kieszeni. Słabsze plony w kraju dobrze rokują na cenę w żniwa 

ile masz azotu mineralnego że mówisz ze roślina głoduje?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Niestety, ma prawo, Możesz się wyrejestrować z ARiMR, wtedy mogą ci cmoknąć

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, panczo1922 napisał:

Sąsiad wczoraj nie wytrzymał i leciał o zmierzchu z saletrą:)

Rzepaki+pszenica - na moje pytanie czy się nie boi, mówi, że mu żadne urzędasy nie będą mówić co i jak na swoim polu ma siać.

Sam lepiej wie czy roślina potrzebuje już n czy jeszcze nie.

A u nas wszystko już ruszyło i rośnie w najlepsze.

 

Rozumiem, śnieg i ziemia przemarznięta na 25cm, ale teraz? gdzie wiosna w około? Temp powyżej 10 stopni a w sobote nawet 13?

Chore to jest... tyle powiem.

 

PS.

czy bez zgody właściciela, ktokolwiek ma prawo robić jakiekolwiek próby na gruncie?

Czy mam prawo nie wpuścić tam ARMiR? - przecież to nie jest prokurator czy policja...

Z tego co wiem - niepożądanemu sąsiadowi mam prawo krzyknąć "wy***rdalaj" - a wg mnie urzędnik ARMiR od takiego sąsiada niczym się nie różni.

 

 

Jak będzie potrzeba to policję wezwią

6 minut temu, jahooo napisał:

Niestety, ma prawo, Możesz się wyrejestrować z ARiMR, wtedy mogą ci cmoknąć

Nie ma znaczenia czy jesteś zarejestrowany czy nie zakaz obowiązuje wszystkich

9 godzin temu, szaman1 napisał:

Kto się uczył to wie że azot jest tak ruchliwym pierwiastkiem że udowodnienie że się coś sypneło po próbkach graniczy z cudem.  Od próbki zawsze mógłbyś się odwołać tak jak od mandatu z iskry i w 99 procentach umarzają. 

Nie pokichajcie się z tym azotem tydzień czasu i można siać a bajki o obniżce plonu to dzieciom wciskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Od przedstawiciela Puław , kazał czekać , jeżdzi po terenie i wszystko wie .

akurat tacy ludzie to raczej nie sa wiarygodni a ich gadanie to mozna wsadzic miedzy bajki, komus zalezy na slabszych plonach w Polsce i nie ma co się oszukiwac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Osoby uprawiającej ziemie, nie zarejestrowanej w ARiMR te zakazy nie dotyczą, ponieważ nie zobowiązała się w żaden sposób do przestrzegania zasad wzajemnej zgodności. Ogrodnik na swój ogródek może sypać azot kiedy chce i guzik mu można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

No chyba nie, bo ile agencja nic nie może to i tak mamy prawo wodne


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Jak ktoś głodził rzepak jesienią i były widoczne niedobory juz wtedy to nic dziwnego że ma juz sraczke. Ja wczoraj siałem kornkali i rzepak ładnie zielony sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Jesień zrobiła wielu w  durnia bo była długa i ciepła , wiele rzepaków przerosło i to bardzo jest brak azotu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale za to mają potężny system korzeniowy iszybko pobiorą azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

E tam. Jak dawałem we wrześniu mocznik to wielu pukało a sie w glowe ze niepotrzebnie. 2x skręcałem ale do końca ładny zielony z grubym korzeniem około 2 cm i mocno siedział przy ziemi. Sąsiedzi nie dawali mocznika i tak skracali 2x bo szedł tez mocno tylko ze on wyciągnął wszystko z ziemi i teraz cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj