tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tomek90    2260
14 godzin temu, hardkor113 napisał:

Nic nie kwitnie drugi raz w tamtym roku sialem 2 tygodnie przed kwitnieniem i bylo ok

Już nie raz widziałem kwitnący 2 razy. Powodem za późno druga dawka prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Mam inne zdanie na ten temat.Jedyne co to rzepak moze dluzej stac zielony ale nie powinnien zakwitnac
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Zle się wyraziłem może nie dwa razy, chodź tak to wygląda z daleka, tylko nierówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

2018-10-26 - słabe stanowisko.

 

 

Rzepak 2018-10-26.jpg

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

Już nie raz widziałem kwitnący 2 razy. Powodem za późno druga dawka prawdopodobnie.

Raczej przypalenia herbicydami lub susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

Już nie raz widziałem kwitnący 2 razy. Powodem za późno druga dawka prawdopodobnie.

Za duza albo za duzo azotu , Ja w pierwszym roku tak "przesolilem" a w tym roku widzialem ze sąsiad popelnil podobny błąd (rok byl specyficzny bo rzepak szybko gonil) Ja troche sie wahalem ze za pozno z 3 dawką nawozu i zrezygnowalem z jej rozsiania - rzepak dal 3.5t srednio z ha wiec tak sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
18 godzin temu, pawlus224 napisał:

Za duza albo za duzo azotu , Ja w pierwszym roku tak "przesolilem" a w tym roku widzialem ze sąsiad popelnil podobny błąd (rok byl specyficzny bo rzepak szybko gonil) Ja troche sie wahalem ze za pozno z 3 dawką nawozu i zrezygnowalem z jej rozsiania - rzepak dal 3.5t srednio z ha wiec tak sobie .

3 dawki azotu w rzepaku? Ja planuje dac w jednej dawce 500kg saletrosanu i od razu rozlać 200l Rsm i zakończyć na tym nawożenie azotowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Norman napisał:

Mazowieckie rzepak populacyjny na dzień 2018-10-26 na słabym stanowisku, na lepszym stanowisku mniejszy, zabiegi te same mały patent przed siewem

45380373_Rzepak2018-10-26.thumb.jpg.aa66bbc0f7cbf6643cd45dc4ea7374c1.jpg

 

co to za patent??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

 Teraz jest ok. Jak będzie okazja to wrzucę aktualne zdjęcie z innego kawałka, a może lepiej dam sobie spokój.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
Dnia 5.12.2018 o 17:29, przemek28_28 napisał:

Od wczoraj cisza co to za patent. Moze siew lejkiem od nawozu po 50kg/ha:)

próbowałeś ?😋


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

U mnie żaden patent ale zauważyłem jak daję nawozy pod pług to nie pędzi mocno rzepak jesienią, w tym roku to było widać dokładnie. To samo nawożenie u sąsiada przez miedzę pod agregat uprawowy a u mnie pod pług i różnica w długości liści duża no może i trochę grubsza szyjka u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

słaba zasobność pola 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ale mi patent... Co roku sypię po ściernisku 350-400kg przed gruberem i potem orka i uprawa i siew i nie ma różnicy bo sam próbowałem pół pola dawać pod agregat i po ścierni. Tak jak ktoś wyżej pisał, inna zasobność i stąd różnica. U mnie wszystko na bardzo wysokim poziomie i dlatego być może nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Na zdbane pola ,niema róznicy czy przed orka czy po,

O wielu lat siejemy w ścieżkach na ściernisko wszystko,pod rzepak ,pszenice i buraki,bo chodzi o wygode

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

stosowanie nawozów pod pług przynosi lepsze efekty głębszy i bardziej rozwinięty system korzeniowy

oraz lepiej wymieszane składniki pokarmowe na całym profilu glebowym

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Zdjęcie z 2018.12.07. Zastosowana uprawa po prostu spowodowała dobre wschody w porównaniu do zeszłych lat. Cieszyć się albo nie będzie można dopiero się po skoszeniu. Jak będzie 2 -2,5 ton/ha to będzie dobrze.

2018-12-07.thumb.jpg.881eea41673c7cdee53b3271fd7fcdcf.jpg

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Jest tak jak piszesz z plantacją - trochę przerośnięta, obsada raczej dobra tylko tak gęsto wygląda, po prostu podchodzę realnie i na takim stanowisku nie liczę na wyższe plony. Ogólnie po ostatnich 2 sezonach nie którzy rezygnują z rzepaku, natomiast deklarują zasiewy kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25
24 minuty temu, hardkor113 napisał:

Raz mialem kukurydzie i nigdy wiecej raczej tego nie zasieje

A co z nią było nie tak?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj