tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Mich9    671

Adam86 napisał: Pierwsza dawka 400l RSM 32 druga 200l i 200kg Siarczanu magnezu. Chłopie ponad 250 kg azotu czy ciebie nie pogrzało? :) Pierwsza dawka 250 litrow druga 200 l i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

Może miało być: łączna dawka rsm 400 kg 😁

Nawożenie na 6t rzepaku a na 15 pszenicy. Dobrze że rzepak to nie pszenica, bo czym by to później pozbierać z ziemi przy takim nawożeniu.

Swoją drogą u siebie mam zaplanowane dawki, ale sam nie wiem jak to będzie wyglądać przez ten chory zakaz sypania azotu do 1 marca.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Mi sie tam nie spieszy, z tym szybkim wjazdem w rzepak to tak nie do konca, w tym roku na wiosne kolega jechal poczatkiem kwietnia w rzepak(juz odbudowany z duza iloscia lisci) z rsmem przy ponad 20 stopniach nie mial kiedy wczesniej, za chwile dał mu druga dawke, w zniwa mial najladniejszy rzepak, chyba hybrydy z agrii, plon 4,8 tony, drugi sasiad sypal w zaczynajacy kwitnac rzepak spoznil pierwsza, liniowka z syngenty 3,8 tony, nie wiem moze po prostu byl to rok na rzepak. Ja tam zawsze rozlewam tylko wtedy kiedy da sie wjechać, w pszenicy tydzien po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
To napewno "był taki rok"😉 Początkiem kwietnia to rzepaki strzelały w pęd, zwłaszcza te niezasilone wcześniej azotem. Poza tym, jeśli N podaje się dopiero początkiem kwietnia, to nie ma sensu dzielić go jeszcze na dwie dawki. Kolejna sprawa, to jaki sens ma doglebowe podawanie azotu rzepakowi, który już rozpoczyna kwitnienie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

 

Chłopie ponad 260 kg azotu czy ciebie nie pogrzało? :) Pierwsza dawka 250 litrow druga 200 l i bedzie dobrze

Chłopie nie ponad 260 tylko 253. W tym roku tak samo i to był strzał w dziesiątkę bo po drugiej dawce deszcz dopiero po 5tyg. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

marian_machler napisał:

To napewno "był taki rok"😉 Początkiem kwietnia to rzepaki strzelały w pęd, zwłaszcza te niezasilone wcześniej azotem. Poza tym, jeśli N podaje się dopiero początkiem kwietnia, to nie ma sensu dzielić go jeszcze na dwie dawki. Kolejna sprawa, to jaki sens ma doglebowe podawanie azotu rzepakowi, który już rozpoczyna kwitnienie ??

Nie wiem czy ma sens ale sie sprawdza :D co nie oznacza ze bede tak stosowal pisze tylko wlasne obserwacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Adam86 napisał:

1 godzinę temu, Mich9 napisał:

 

Chłopie ponad 260 kg azotu czy ciebie nie pogrzało? :) Pierwsza dawka 250 litrow druga 200 l i bedzie dobrze

Chłopie nie ponad 260 tylko 253. W tym roku tak samo i to był strzał w dziesiątkę bo po drugiej dawce deszcz dopiero po 5tyg. 

Fakt mialo być 250, u mnie im wiecej azotu tym gorzej? Popadalo cos u ciebie po tej drugie dawce zeby zwiazalo sie z ziemia bo jesli spadlo z 5 mm to raczej slabo, u mnie w okolicy tez sa tacy co sie chwala ile to kg azotu w czystym skladniku posiadaja, mam takiego co sypnal na pszemice 270 kg i sie chwalil na prawo i lewo, zwyczajnie spalil pszenice przez suchy rok, miala tego za duzo, srednia mial 5 ton, duzo nie oznacza dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Napisałem że padało po 5 tyg od zastosowania 2 dawki czyli wszystko jechało na pierwszej dawce. W pszenicy dawka 220N. Średnia wyszła 7,6.  Kolega 30 km odemnie ma 1 klasę i przez okres 5 tyg jak u mnie nie padało u niego spadło 58 litrów wody więc niema co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Nie wiem u mnie ci co dali wiecej azotu w tym roku to sobie bardziej zaszkodzili kwiecien, maj czerwiec suma 40 litrow bez ostatniego opadu 25 czerwca 20 litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

Stosowal ktos mocznik jako druga dawke w rzepaku i pszenicy? Bo w przeliczeniu na czysty skladnik wychodzi taniej jak saletra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

ja stosuje 200 mocznika  jako 2 dawkę na 3-4 tygodnie przed kwitnieniem rzepaku

a  pszenicy tez jako 2 dawkę 100 saletry i 100 mocznika

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

azot w rzepaku powinien być podany najpóźniej na 4 tygodnie przed kwitnieniem, ponieważ nie dość że musi przemieścić się dzięki wodzie do systemu korzeniowego a następnie być za akumulowany w roślinie. Do początku kwitnienia pobiera 90% azotu a aż 100% potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Ja w przyszłym roku planuje podać Około 200N plus 200kg korn kali wczesna wiosna. Wczoraj wyrwałem kilkanroslin i rzepak ma praktycznie sam korzeń palowy grubości  1.8 cm do 2 cm i do tego liście jak od kapusty takie wielkie. A skracany był 2x ale plus taki żeby liście patrzą dób góry a stozek lezy na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

350kg profoska 9

300-400kg saletrosan 26

400kg rsm 32

i wsio z mineralnych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

350kg profoska 9

300-400kg saletrosan 26

400kg rsm 32

i wsio z mineralnych

 

Nie pisz nic o azocie bo zaraz będzie fala krytyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
6 godzin temu, Tomek90 napisał:

350kg profoska 9

300-400kg saletrosan 26

400kg rsm 32

i wsio z mineralnych

 

Tomek probowales Prosanu w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes784    1
Dnia 12.11.2018 o 17:36, koniu napisał:

kilka dni różnicy w siewie rzepaku i różnica moze być kolosalna, u kolegi jeden siewnik w środku pola miał nie wysiany i wysiał 5 dni później. Wcześniejszy ma około 20 liści, tamten mniejszy ma średnio 7 liści, nie wspomne już o systemie korzeniowym.

a jak odchwaszczasz. Przedwschodowo nie bardzo ?

Edytowano przez Grzes784
zły klawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

To dobry jest ten kolega jak po 5 dniach od siewu zobaczył że brakuje jednego siewnika na środku pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203
Dnia 20.11.2018 o 00:57, ejczbio napisał:

Tomek probowales Prosanu w rzepaku?

Cały czas się przymierzam hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam  siał ktos rzepak po grochu??  My  w tym roku zasiali:) i porazka  grochh zeszedł w rzepaku i jest dosc gesty i wysoki,  czy  przez  zime  on  wymarznie  ?? z wiosny rzepak  da sobie rade zeby  to  przeerosnac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja w tym roku zasiałem, ale gdy zobaczyłem że groch przerasta rzepak pojechałem 0.25l Navigatora i czysto. Inni podobno wsiewają groch w rzepak bo ciągnie azot i jak przemarznie to zostawia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj