tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Ńie. Trzeba zaorać! 

Edytowano przez Gość
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824
1 godzinę temu, androproteam napisał:

Co moze dolegac rzepakowi czy to grzyb jakis czy niedobor azotu juz sie uwidacznia. Na grzyba prysksmr bylo tydzien temu

Fot.-3._fmt.jpeg

Jeśli nie dostał azotu, to brak azotu albo susza, moim zdaniem.

 

21 minut temu, kamilc017 napisał:

U was też rzepak jest tj. na nóżce? Takiej zakrzywionej.

 

Tzn że jest za gęsty i nie skrócony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51
1 godzinę temu, kamilc017 napisał:

U was też rzepak jest tj. na nóżce? Takiej zakrzywionej.

 

na lekkich ziemiach taki jest gdzie zsiadła się trochę górna warstwa ziemi odsłaniając korzeń

w początkowej fazie wzrostu korzeń był cienki więc się wyboczył pod ciężarem liści, gdy rzepak już podrósł korzeń uległ pogrubieniu i usztywnieniu - w efekcie wygląda jak na zakrzywionej nóżce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4
A czy rzepak który jest na całym polu lecz w różnej obsadzie od 20 do 60 roślin na m2 i w różnej fazie rozwojowej od 3 do 10 liści rokuje? on się jakoś wyrówna czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, androproteam napisał:

Co moze dolegac rzepakowi czy to grzyb jakis czy niedobor azotu juz sie uwidacznia. Na grzyba prysksmr bylo tydzien temu

Fot.-3._fmt.jpeg

Susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824
8 godzin temu, luk7530 napisał:

A czy rzepak który jest na całym polu lecz w różnej obsadzie od 20 do 60 roślin na m2 i w różnej fazie rozwojowej od 3 do 10 liści rokuje? on się jakoś wyrówna czy nie?

Po żniwach będziesz pisał że 5t oddał.. 😄

Co się martwisz, w najgorszych miejscach aby kilka roślin było to już będzie super, ja tak mam na górach w tym roku i z daleka najgorsze miejsca coraz zieleńsze 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51
10 godzin temu, szymonidas9 napisał:

Czy ten efekt zakrzywionej nóżki wpływa na gorsze przezimowanie?

Raczej ma wpływ na gorsze przezimowanie bo w końcu to jest odsłonięta część korzeniowa która powinna być w glebie i łatwiej może przemarznąć. Poza tym roślina rzepaku przez tą "nóżkę" jest wyżej nad glebą a to nigdy nie jest dobre w porównaniu do roślin prawidłowo ukorzenionych.

Wszystkie zaniedbania/odstępstwa od wzorcowego prowadzenia plantacji pogarszają nam zdolność przezimowania, ale nie popadałbym w skrajności i nie twierdził że ma to bardzo duży.

P.S. mam takiego rzepaku 7 ha 60% zasiewu - co będzie na wiosnę to nikt nie wie

10 godzin temu, luk7530 napisał:

A czy rzepak który jest na całym polu lecz w różnej obsadzie od 20 do 60 roślin na m2 i w różnej fazie rozwojowej od 3 do 10 liści rokuje? on się jakoś wyrówna czy nie?

jak przezimuje to będzie wszystko OK

mam taka działkę że na białej glinie go trzyma a na czarnoziemu pędzi, nie raz wiosną miałem ochotę część przeorać ale po namowach starszych rolników zostawiałem co później okazywało się słuszną decyzją bo plon był zadawalający 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Czy 1l tebukonazolu + 0,5l ccc wystarczy na jesienną regulację? Czy trzeba będzie poprawiać późniejszą jesieni,ą samym ccc? Opryskałem taką mieszanką 22 września. Rzepak 5-6 liści. Dzisiaj rano temperatura była ujemna (-1*C). Teraz też się zapowiada na przymrozki bo jest już tylko 2*C.

Dodam że to mój drugi raz z rzepakiem, zeszły rok zaliczam do średnio udanych także wciąż się uczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Monitoruj, Francuzi niby ogłosili że w zimie ma być zimno! 😁 I temperatury jesienią gówniane co to się dzieje że nagle po 12-14 stopni :D Powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

panowie potrzebuję trochę porady. Szedł navigator+metaz, był też chizalofop-P-etylowy, szedł też, stabilan+tebu+agrochelat+cypermetryna.
Chciałbym jeszcze w tym roku dać Asbor, chloropiryfos, powtórzyć agrochelat (intermag/agrosiec), tiofanat (eksperyment ;) ).
Dwa zabiegi czy idzie to zmieszać bez szkody dla rzepaku?

PS: chizalofop-P-etylowy do zwalczania perzu (co zawsze robimy w rzepaku aby zwalczyć lub dobić perze) chcę dać na wiosnę tym razem (rzepak nie wybujał jeszcze a jest chłodno).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Panowie zaobserwowałem ostatnio na dwóch plantacjach gdzie jest największy rzepak że liście te największe zmieniają kolor na fioletowy. Występuje to miejscami tam gdzie jest najwyższy albo w dołkach. Czy może być to efekt zimnych nocy gdzie temperatury spadają nawet do 0-3 stopni? Mam zamiar zasilić te plantacje nawozem dolistnym Dr Green Quality PK (50/34) w ilości 2 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Panowie to brak fosforu 😂przy niskich temperaturach fosfor jest mniej dostępny.oczywiscie zasilenie go dolistnie jest jak najbardziej wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj