tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jahooo    9228

45-50 sztuk to optymalna obsada, ale liczy się jeszcze siła kiełkowania, przygotowanie gleby etc. Ja wysiewam 60-70, bo nie mam tak super sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yacenty napisał:

siales kiedyś rzepak po jeczmieniu ozimym? bez glifo presja jest bardzo duża mimo 2 przejazdów talerzowka i orce. My lecimy na raz. najpierw butisan z nawigatorem troszkę osłabia a później graminicyd w 80procentach dawki i nie ma problemu

To jeszcze zależy jak, kto i czym orze. Jak dobry pług z przedpłużkami. To samosiewy mam tylko tam gdzie bruzda na poprzeczniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
2 godziny temu, TOME11 napisał:

Ja mniej więcej z tym samym pytaniem. Ile roślin posiać na m2 na lekkich/średnich ziemiach? Odmiana Chrobry. Niektórzy po prostu dzielą opakowanie na 3ha i tak sieją, ale raczej nie jest to zbyt poprawne, hmm?

Rzepakowy debiut, także proszę o wyrozumiałość:)

IMG_20180822_125123.jpg

Siej 70 szt jak masz dobry sprzęt siej 60, jak wyjdzie Ci 50 tez będzie dobrze a wzejdzie 35-30 po zimie zostanie 25-30 dobrze ogarniesz to zarobisz:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
18 minut temu, Minkes napisał:

Siej 70 szt jak masz dobry sprzęt siej 60, jak wyjdzie Ci 50 tez będzie dobrze a wzejdzie 35-30 po zimie zostanie 25-30 dobrze ogarniesz to zarobisz:)

 

Integra GII także myślę, że nie najgorszy. I kolejne pytanie, czy przy zasuwaniu co drugiej redlicy luzowaliście te nakrętki? Dość ciężko to idzie, a nie chciałbym połamać zasuwek. 

IMG_20180822_161520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nasion, a nie ziaren ;)

50 szt. populacyjnej to chyba w idealnym świecie. 60-70 to standard bez doliczania na pokarm dla saren ;)

  • Like 2

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Panowie w tym roku chcę zastosować wraz z jesienna regulacją nawozy dolistne takie jak siarczan magnezu siedmiowodny (10kg/ha) + bormax turbo (1l/ha) + Mikrovit Mangan (0,5 l/ha) + Mikrovit Molibden (0,5 l/ha) + na słabszej działce Tytanit (0,2 l/ha). Ma jakieś znaczenie to w jakiej kolejności będą mieszał te wszystkie składniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Ja rozdzieliłbym regulacje i nawożenie oraz najpierw rozpuścił bym siarczan a bor dodał na samym końcu. Dobrze było by sprawdzać czy coś się będzie gryzło. To że ja bym tak zrobił to nie znaczy że komuś tak każe

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Dzięki za radę :) Ktoś jeszcze może się wypowie i coś mi podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Ja na 4-5 liść ładuje wszystko od razu, bor mikro, makro, grzyb, szkodnik. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
1 godzinę temu, Fugeo napisał:

Panowie w tym roku chcę zastosować wraz z jesienna regulacją nawozy dolistne takie jak siarczan magnezu siedmiowodny (10kg/ha) + bormax turbo (1l/ha) + Mikrovit Mangan (0,5 l/ha) + Mikrovit Molibden (0,5 l/ha) + na słabszej działce Tytanit (0,2 l/ha). Ma jakieś znaczenie to w jakiej kolejności będą mieszał te wszystkie składniki?

 Proszki +płyny + fungicydy + bor. Robiłem tak dwa lata z rzędu razem ze skracaniem i było bardzo dobrze :) Leciałem podobnym pakietem tylko do tego jeszcze do tego Plonvit Rzepak i Mocznik dodawałem, i chyba na szkodniki coś było.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam mam dylemat mam rzepak camelot mam uprawnione i nawozy rozsiane tylko strasznie popiół jest i teraz pytanko ne weekend deszcze zapowiadają i czy jutro siać w popiół czy poczekać po deszczach kwestia paru dni ale rodzi się pytanie. Mam też doglebowke Nero plus coś tam i jak to rozwiązać w tą suchote. Jak radzicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Rok temu sialem Sherlocka 65szt dał 4t,było gęsto to fakt zima z okrywa więc mało wypadło. W tym roku zmniejszam jednak do około 55 zobaczymy czy się coś zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdcrisis    0

Na jaka glebokosc siejecie rzepak? Ja na swoich lzejszych ziemiach zasialem na 3-4 cm. Narazie ladnie wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
30 minut temu, sybiuszek24 napisał:

Witam mam dylemat mam rzepak camelot mam uprawnione i nawozy rozsiane tylko strasznie popiół jest i teraz pytanko ne weekend deszcze zapowiadają i czy jutro siać w popiół czy poczekać po deszczach kwestia paru dni ale rodzi się pytanie. Mam też doglebowke Nero plus coś tam i jak to rozwiązać w tą suchote. Jak radzicie. 

Czekaj na deszczyk - bo mocniej popada i rzepak idzie do przesiania bo ziemia się zasklepia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
56 minut temu, sybiuszek24 napisał:

Witam mam dylemat mam rzepak camelot mam uprawnione i nawozy rozsiane tylko strasznie popiół jest i teraz pytanko ne weekend deszcze zapowiadają i czy jutro siać w popiół czy poczekać po deszczach kwestia paru dni ale rodzi się pytanie. Mam też doglebowke Nero plus coś tam i jak to rozwiązać w tą suchote. Jak radzicie. 

czekaj az przejda deszcze, bo jak zasiejesz a dobrze zleje, to bedziesz siał po raz drugi.

Rzepak strasznie nie lubi, jak przed wzejściem przejdzie mocny deszcz/ulewa.

 

A dwa, jak jest taki suchy rok jak ten, to trzeba siac rzepak na raty, tzn jednego dnia orzesz, a drugiego nawozisz uprawiasz i siejesz. Poten od nowa ten sam schemat na kolejnych działkach. Zadnej przerwy na osiadanie ziemi etc nie stosuj, bo chyba lepiej, zeby rzepak powychodził o czasie (a potem ewentualnie delikatnie odchorował na lżejszych ziemiach), niz zeby nie powschodził wcale (zakłądajac, ze dalej bedzie sucho i zaden deszcz nie popada, albo wyszedł po połowie wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie mam trochę starego rzepaku, oczywiscie kwalifikat co został po zasiewach  rok, 2 i 3 do tyłu. Odmiany to exquisite i atora. W próbie kiełkowania atora wyszła jakies 90%, a ten z monsanto dużo słabiej, ale wciaż częsc pęka. Podniesc normę wysiewu i siac czy wywalić?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
10 godzin temu, Siemanr1 napisał:

Czekaj na deszczyk - bo mocniej popada i rzepak idzie do przesiania bo ziemia się zasklepia

Dokładnie to co widać ziemia jest jak proch ludzie sieją i pryskają , a wiatr zwiewa oprysk bo ziemia sucha jak pustynia  , chwasty rosną a rzepaku nie widać .

Posiać po deszczu będzie lepiej szybko rzepak zejdzie i oprysk będzie działał . ładniejsze będą rzepaki co posieją po deszczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Bedą ładniejsze o ile popada bo żeby czasem nie było tak ze nie popada a później bedzie lament ze za późno. Ja oralem w piątek wieczorem o w nocy a siew nawozu w sobotę rano i rzepak popołudniu zasilany. Nawet sie nie kurzyło bo ziemia wyorywala sie wilgotna. A  w takich latach jak ten rok bardzo sie przydaje ciężki agregat z croskilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Panowie czy siał ktoś z was dwuletnie nasiona? Przywieźli mi dziś ale data plombowania na jednym worku 6/2016 i trochę mi się to nie podoba, siać czy oddać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka_AF    0
2 godziny temu, Mareg napisał:

Panowie czy siał ktoś z was dwuletnie nasiona? Przywieźli mi dziś ale data plombowania na jednym worku 6/2016 i trochę mi się to nie podoba, siać czy oddać? 

Podobno kwalifikaty mają 5 lat przydatności, jeśli przez ten czas są zamknięte tak jak wyszły z taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj