tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roxer    126

Tebu z małą dawka CCC u mnie robi ładną robotę, wg mnie niezła alternatywa dla caryxów i toprexów do średnio intensywnych plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
9 minut temu, waldii1 napisał:

Tebukonazol to tak srednio działa jako regulator. Są inne środki działające lepiej bez zakwaszania wody czy innych szamańskich zaklęć.

Wiem że są typowe substancje regulujące. 
Rozmowa jest o tebukonazolu. 
Czy dodanie cynku w uprawie rzepaku lub nawozu mikroelementowego to są jakieś szamańskie zaklęcia? 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ja stosowałem na wiosnę 1l Tebu i 0.5 Mepiku i muszę powiedzieć że ładnie skrócił, ale nawałnice go położyły miejscami. Na Jesieni planuję dać 1l Tebu i 0.7 Mepiku.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

co powiecie na 100kg saletrosanu 26 na raps pod korzeń? stosowałem w ub.r. było ok, 7% azotanowej formy


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
14 godzin temu, jahooo napisał:

Kiedy stosowac tebukonazol jako regulator wzrostu, w jakiej fazie/czasie ?

ja daje na 4 liść + mepik300 w ilości 0,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
19 godzin temu, Raptus902 napisał:

Wiecie może jaki wigor jesienny ma rzepak choroby

Dość dobry, znajomy posiał rok temu na Mazurach 27 sierpnia i 3-5 września to o dziwo jak na ten rok (w sensie 2018 plonowanie) jest bardzo zadowolony. A ten siew był też taki średni bo padało ciągle... aczkolwiek no właśnie - padało :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Przez źle ustawienie siewnika wysialo się Z mało nasion. Wychodzi 22 rośliny  na metr. Dosiewac ?  Rzepak mieszaniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Zasiałem rzepak przyszedł deszcz z 10 litrów może mniej.Można zaraz po deszczu z doglebówką jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

hardkor113 napisał:

Zasiałem rzepak przyszedł deszcz z 10 litrów może mniej.Można zaraz po deszczu z doglebówką jechać? Zalecane jest żeby pryskać na wilgotną glebe także jak najbardziej możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Dnia 16.08.2018 o 06:29, 20CBR12 napisał:

Że trzy lata sialem wapno przed siewem rzepaku i za każdym razem ogromne problemy ze wschodami, tak że definitywnie zrezygnowałem z tej praktyki, słabe pH = działka nie pod rzepak 

No to zobaczymy co będzie u mnie. Tydzień temu poszło wapno w ilości 2t, Skład wapna to CaO>50%, reaktywność 90% po tym poszedł gruber. Wczoraj NPK i orka. Dziś siew rzepaku. Ciekaw jestem dlaczego wapno miałoby ograniczać wschody. Bardziej martwi mnie fosfor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Na dzisiaj rzepak juz wzszedl, siany we wtorek na wieczor. Nawoz, agregat i odrazu siew.

Natomiast siany w poniedzialek czeka na deszcz. Rano nawoz i agregat, a nad wieczorem dopiero siew, czesc we wtorek rano.

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
4 godziny temu, hardkor113 napisał:

Zasiałem rzepak przyszedł deszcz z 10 litrów może mniej.Można zaraz po deszczu z doglebówką jechać?

Jasne że można, środek lepiej się wchłonie w glebe, co innego jak opryskasz i spadnie mocny deszcz to potem rzepak może mieć białe liści. Dziś u mnie spadło może 2l i dopiero zjechałem z pola, a na innym kawałku pryskałem z lekką mżawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

nie za wczesne te siewy? ciepło jest do tego trochę popada i będziecie go 3 razy przed zimą skracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
5 godzin temu, Cihu napisał:

No to zobaczymy co będzie u mnie. Tydzień temu poszło wapno w ilości 2t, Skład wapna to CaO>50%, reaktywność 90% po tym poszedł gruber. Wczoraj NPK i orka. Dziś siew rzepaku. Ciekaw jestem dlaczego wapno miałoby ograniczać wschody. Bardziej martwi mnie fosfor. 

Według mnie wapno wyciąga wilgoć z ziemi której i tak jest mało o tej porze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
2 godziny temu, nie napisał:

nie za wczesne te siewy? ciepło jest do tego trochę popada i będziecie go 3 razy przed zimą skracać

Popada? 

A nie to że Cao może palić młode kiełki rzepaku? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
10 godzin temu, nie napisał:

nie za wczesne te siewy? ciepło jest do tego trochę popada i będziecie go 3 razy przed zimą skracać

Lepiej go skracac niz pozniej przyspieszac. Zwlaszcza ze na wschodzie Polski mieszkam. Narazie opadów brakuje temperatury sa wysokie. A wystarczy ze zamiast zapowiadanej ladnej temepratury na wrzesień zrobi sie 10-15 stopni w dzien i juz rzepak nie bedzie sie tak rozwijal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
18 godzin temu, kamil2963 napisał:

Przez źle ustawienie siewnika wysialo się Z mało nasion. Wychodzi 22 rośliny  na metr. Dosiewac ?  Rzepak mieszaniec. 

Był wcześniej rzepak na tym polu?Jeśli był to samosiewy nadrobią braki.Poczekaj do wschodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
44 minuty temu, slawek2209 napisał:

Był wcześniej rzepak na tym polu?Jeśli był to samosiewy nadrobią braki.Poczekaj do wschodów

Nie było. Dosialem drugie tyle. Biorąc pod uwagę że cześć nie wzejdzie bo redlice mogły wyciągnąć wcześniejsze nasiona powinienem osiągnąć zamierzona obsadę czyli jakieś 40 roślin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Witam , jak to jest z połączeniem navigator metazanex. Podobno przepuszcza taszniki i tobołki . Podobno rozwiązaniem na to jest dawka 2 l metazanexu. Jakie macie z tym doświadczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Rzepak atora siany 18 sierpnia wyszedl nam ok 35-37 sztuk/m2. Siany co druga redlice. Rzepaku nie bylo tam dawno wiec na samosiewy nie ma co liczyc, moim zdaniem dobrze, Tata twierdzi ze za rzadko, jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Witam , jak to jest z połączeniem navigator metazanex. Podobno przepuszcza taszniki i tobołki . Podobno rozwiązaniem na to jest dawka 2 l metazanexu. Jakie macie z tym doświadczenia 

powiem tak, coś patrzę że dawkowanie jest 0,3+1,25 niby ale ja w zeszłym roku chyba lałem po 1,6metazachloru (niestety rzepak wymarzł). Właśnie teraz też się zastanawiam jak zrobić z ochroną bo na pewno pójdą te dwa środki. Rozmawiałem w zeszłym roku z koleżanką i mówiła mi o 1,6 metazachloru bo właśnie niższe dawki coś przepuszczają. Może koledzy się coś wypowiedzą.

No i martwi mnie wczorajszy deszcz - 30mm łącznie, kilka dni temu tez spadło z 15mm a jak kuźwa orałem to skała i dłuta się ścierały (ale rzepaczek pierwszy raz od dawna posiany 17 sierpnia ;) ).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj