tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2198

Zdałby ewentualnie co można fox'em dać, ale nie lubie tego środka bo faza rozwojowa musi być późniejsza żeby nie uszkodzić roślin. Ten rok był dość mokry na jesień to doglebowe puściły sporo chwastu (u mnie głównie chaber i gdzie nie gdzie rumian), ale poprzednie lata czysto mam po chlomazon + metazachlor + pendimetalina i tego się trzymam jeśli są warunki bo tanio i czysto. 

 

Tam ktoś pytał o palenie rapsu, to nie patrz na dolne pędy one i tak nie dojdą jakbyś nie wiem ile czekał. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
1 godzinę temu, hardkor113 napisał:

Jakie środki planujecie na odchwaszczanie na przyszły sezon?Stosowałem do tej pory metazanex 1,6l+command 0,15 i delikatnie przepuściło troche przytuli i troche rumianu.

JAk myślicie czy poprawka navigatorem w fazie 4 lisci zdała by egzamin ?

 Ja doglebowo zawsze stosuje comand a potom powschodowo metazachlor 1,5l +0,25 Navigator oraz na jednoliścienne tydzień później i jest czyściutko.Dodam że  rąbnołem się i przygotowałem oprysk na 1,5 ha dawkę a opryskalem 2ha i jest czysciutko!!! A obok pryskali po zasiewie to masakra!-rumiun, chaber,komosa itp.Kiedys tez pryskalem po zasiewie i również miałem problemy z chwastami!(a to za sucho lub za mokro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

To prawie tak samo jak ja chce zrobić tylko ja command z metazanexem a navigator oddzielnie.Myśle że powinno być czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
6 godzin temu, Ksawery napisał:

randapowac go juz jak myślicie? dolem jeszcze troche zielonego

WP_20180621_12_20_02_Pro.jpg

WP_20180621_12_19_54_Pro.jpg

Może sam dojdzie i nie warto go jeszcze tłuc... Co do odchwaszczania to zawsze stosowałem 1.6l Metazanex i 0.3l Command i było czysto lecz wychodził mi fiołek bo te środki go niebiorą i chyba w tym roku spróbuje 1l metazanex +  0.1l command a powschodowo 0.25l navigator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Ja chyba obstawie 2l metazanex +0,35 navi

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A Sultan Top 2l + Navigator 0.25l, stosował ktoś, lub zamiast sułtana dac Butisan Star.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
15 godzin temu, Artis napisał:

Ja chyba obstawie 2l metazanex +0,35 navi

A co to za końskie dawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

U mnie 1.5 + 0.3 i czysto? Nawet dawałem zamiast navigatora w poprzednim roku galerę i też czysto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

pole polu nie równe, wole podnieść dawki i mieć spokój niż trochę chwastu, na jesień 2017 dałem 1,8+0,37 tak mi z opakowań wyszło i na styk z chwastami (siane strip drill), bodziszek się trochę śmiał, ale nie wiele go zostało. Przedwschodowo nie praktykuje bo rok w rok jak sieje to się kurzy i to mocno, wątpię w działanie przedwschodowe. U MNIE NA MOZAJCE OBNIŻONE DAWKI SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ :) 

Poza tym przychodzi wiosna i są pytania czym poprawić... Wole dać tańszego grzyba niż oszczędzić na chwaście.

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Co polecacie wysiać przedsiewnie pod rzepak? Do tej pory siałem Lubofos pod rzepak w ilości 350 kg/ha. W tym sezonie myślę żeby spróbować i wysiać Ultra 8, a na słabsze stanowiska Ultra 8 + sól potasowa lub Kizeryt.

Co myślicie o takim połączeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak najbardziej tak możesz zrobić ultra dobry nawóz a na uboższe gleby możesz faktycznie dać sól potasową lub dopiero na wiosnę ją rozsiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

W przypadku, gdy wiem, że występuje niedobór magnezu to lepiej jest zastosować przedsiewnie np. Kizeryt czy lepiej wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Wapno będzie zastosowane. :)

Co do Ultra 8 to nie ma problemów z jego rozpuszczalnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ultra 8 to to samo co Polifoska a nie którzy twierdzą że lepsze bo ruskie mają najlepsze złoża fosforu jeżeli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Stosował ktoś z was jesienią Mikrovit Molibden 33 + Bormax + siarczan i ewentualnie jakiś dolistny nawóz azotowy? Czy lepiej takie mieszanki stosować wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bormax i siarczan jak najbardziej, ja ładuje 400kg polifoski 8. Bormax i siarczan podaje z 0,5l tebu i 0,5l caryx. Pryskam przedwschodowo i chwastów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
2 godziny temu, Artis napisał:

pole polu nie równe, wole podnieść dawki i mieć spokój niż trochę chwastu, na jesień 2017 dałem 1,8+0,37 tak mi z opakowań wyszło i na styk z chwastami (siane strip drill), bodziszek się trochę śmiał, ale nie wiele go zostało. Przedwschodowo nie praktykuje bo rok w rok jak sieje to się kurzy i to mocno, wątpię w działanie przedwschodowe. U MNIE NA MOZAJCE OBNIŻONE DAWKI SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ :) 

Poza tym przychodzi wiosna i są pytania czym poprawić... Wole dać tańszego grzyba niż oszczędzić na chwaście.

A przebitka wiesz jaka między doglebowym a nalistnym? Też mam mozaiki, też bywa sucho, ale zabieg za siewnikiem i jakoś działa. 

 

W ogóle co to za dawanie bo tak z opakowań wychodzi? Raz że można szkód narobić, dwa koszta. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Po niedzieli muszę wjechać skosić rzepak na górkach bo normalnie już zasechł i się wysypuje a koło domu jeszcze zielony.Masakra ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

A przebitka wiesz jaka między doglebowym a nalistnym? Też mam mozaiki, też bywa sucho, ale zabieg za siewnikiem i jakoś działa. 

 

W ogóle co to za dawanie bo tak z opakowań wychodzi? Raz że można szkód narobić, dwa koszta. 

Ja pisze co się u mnie sprawdza, dwa są pewnie odstępstwa od etykiety na które mogę sobie pozwolić, które sam przetestowałem. Wiem tylko jedno nie ma co oszczędzać na chwastach. Sąsiedzi robią doglebówkami raz im się uda raz nie raczej każdy na mozaice stawia na pełne dawki w moim rejonie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Jak masz mozaikę od I do III to tak. Inaczej to jak widzisz chlomazon w pełnej dawce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Nie pisałem nic o chlomazonie bo pryskam po wschodach, jeśli bym już się zdecydował to 0,15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
7 minut temu, Artis napisał:

Sąsiedzi robią doglebówkami raz im się uda raz nie raczej każdy na mozaice stawia na pełne dawki w moim rejonie. 

Zrozumiałem że idzie chlomazon. Chyba że coś drożej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Hehe ale trochę śmieszny Jesteś, przekładasz moje dawki tak jak by oni mieli większymi pryskać doglebowo. Jadą butisanem+command albo colzor raczej w standardzie  i napisałem wyraźnie JEST MNIEJ SKUTECZNIEJ niż po wschodowo. Mozaika może też być od 3-5kl i takie właśnie mam, raczej mamy w moim rejonie

Możesz pryskać jak chcesz, moja rada dla osób którzy mają większy problem z chwastem wyższe dawki (w oprysku powschodowym), jak dla mnie możesz sobie nawet wodą pryskać :)

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj