tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

farmer1111    20

Na jednym kawałku dużo sherlocka powschodziło z poprzednich lat wygląda najgorzej ze wszystkich a najlepsza działka20180614_130212.thumb.jpg.3469d10bc3605b602ef6948522e5ad22.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

no i USA idą na wojnę gospodarczą z chinami już soja dostaje w p... a wiecie co to znaczy rzepak w dół TRUMP TRUMP

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Planuje w tym roku zasiac rzepak punktowo, posiadam siewnik mechaniczny Kverneland Monopil S i tu brzmi Moje pytanie czy nasiona rzepaku musza byc specjalnie otoczkowane? Bo na tarczy pisze 1,8-2,4mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Mam pytanie odnośnie śmietki.

Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienie jej na polu na którym nigdy nie bylo rzepaku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Aro u mnie nasiona są zielone a łuszczyny suche. Poprostu w tym roku brakło wody i roślina wyprzedziła nasiona bo one maja ochote rosnąć ale rośliny juz padly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

W tym miejscu czarne, ale są miejsca z jeszcze zielonymi nasionami. I co jeszcze czekać z tydzień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
1 godzinę temu, MateuszNiezgoda napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie śmietki.

Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienie jej na polu na którym nigdy nie bylo rzepaku ? 

nie wiele mniejsze niż na polu gdzie występuje rzepak, bardziej ważnym aspektem jest termin siewu (później siany mniej robactwa, bo żeruje na bardziej wyrośniętym) i rejon w którym mieszkasz czyli podatność nalotu w tym rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak jak Przemek28_28 napisał że rośliny są już suche a nasiona zielone to desykacja nie ma sensu bo glifosat w suchym nic nie da. Plonu i tak nie będzie z takiego rzepaku. 

Kiedy desykować nikt konkretnie nie powie, jeśli nasionka są ciemno zielone bez śladów zmiany koloru to z takiego rzepaku będzie czerwono na przyczepie. Jeśli zmieniają kolor to mogą się wybarwić na czarno. W mądrej książce jest napisane że każdy dzień to 200kg/ha, tylko zapewne nie przy takiej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ten rok jest przejebany, górki suche a dołki zielone i jak się poczeka do dołków to górki się osypią... będzie kilka dnia na "wstrzelenie" się w swój rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czerwone nasiona raczej nie mają takiej wagi jak czarne - kiedyś za wcześnie zdesykowałem i było tak jak piszecie czerwono na przyczepie - ale rośliny były zielone.

zdjęcie z 15.06

 

15,06 (2).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Zetor-7340 napisał:

Podpowiedzcie kiedy desykowac? 

IMG_20180619_212144.jpg

Ja bym tego nie desykował widać że równomiernie dojrzewa szkoda niszczyć rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
15 godzin temu, MateuszNiezgoda napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie śmietki.

Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienie jej na polu na którym nigdy nie bylo rzepaku ? 

zawsze będzie - przyleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

Czy samo sklejenie pomoże? Tak pół na pół jest ale boję siesię ze ten co już uschniety się wysypie. Pytanie czy ten co ma zielone luszczyny normalnie się dojrzeje? Nikt na no pytanie w sklepach odpowiedzi mi nie udzielił. Kupiłem best klej i myślę czy jechać w nocy

Edytowano przez CZESIEK88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak dla mnie sklejanie daje tyle co umarłemu kadzidło. W tamtym roku koło słupa energetycznego zostało kilka roślin rzepaku, pod koniec września czy początek października nie było tam ani jednej otwartej łuszczyny.

Zapewne dużo zależy od odmiany i jej podatności na osypywanie nasion, od posiadania genu rzepy lub jej braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
u mnie na jednym polu to masa rumenu wysrosla a na innych polach czysciutko a wszystko tak samo pryskane od chwastow ..ale dzis rano pryskalem od sklejania i na dosuszanie ..dzis dzwonili z agroloka ze wycofuja cala partie sklejacza(lepistor czy jakos tak) bo zamiast sklejac rzepak to sklejal koncowki w opryskiwaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sklejałem w zeszłym roku. W miejscach nie potraktowanych zabiegiem nasiona rosły w łuszczynach, opryskane nie. 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4
2 godziny temu, piozz napisał:

u mnie na jednym polu to masa rumenu wysrosla a na innych polach czysciutko a wszystko tak samo pryskane od chwastow ..ale dzis rano pryskalem od sklejania i na dosuszanie ..dzis dzwonili z agroloka ze wycofuja cala partie sklejacza(lepistor czy jakos tak) bo zamiast sklejac rzepak to sklejal koncowki w opryskiwaczach

I jak dalo rade opryskac ? Tez mam lepiator od nich ale dzwonili żeby nie używać tego środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
padykilos dzis wieczorem mialem pryskac tak ze w pore zadzwonili..ale kupilem w swoim lokalnym sklepie BRAFIL NEW i juz mam 3 ha zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jakie środki planujecie na odchwaszczanie na przyszły sezon?Stosowałem do tej pory metazanex 1,6l+command 0,15 i delikatnie przepuściło troche przytuli i troche rumianu.

JAk myślicie czy poprawka navigatorem w fazie 4 lisci zdała by egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj