tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Macius    60

szybko jak na płatka. u mnie niedawno zakwitł jeszcze z tydzień albo 2 zanim ja wyjade. Ja Do Pyrinexu dodaje 0,075 Sparviero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
25 minut temu, Macius napisał:

szybko jak na płatka. u mnie niedawno zakwitł jeszcze z tydzień albo 2 zanim ja wyjade. Ja Do Pyrinexu dodaje 0,075 Sparviero 

 Ja dzisiaj zacząłem pylić na płatek. U mnie przez cały kwiecień padał 1 deszcz i to tylko 5 min. Susza robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja jadę w środę na płatek. Jak myślicie mam zamiar dać na płatek Azoksystrobine, tebukonazol i prochloraz w jakich dawkach to dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

@Macius pyrinex sam w dawce 0.6 l na ha. Dokładnie tak, przez miedze jest wykarczowane pole po brzozie, osice, a po tym karcziwaniu jest teraz na 2 metry w górę odrosty od korzeni i to jeden przy drugim, gąszcz i pewnie stamtąd przylatywal caly czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5
Napisano (edytowany)

Panowie mam pytanie ile czasu musiało by nie padać po oprysku na slodyszka wczoraj opryskalem i po półtorej godziny spadł deszcz 

Edytowano przez kalino30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

zalezy czym pryskałeś, jeśli jakimś śmierdziuchem to nie problem bo działa powierzchownie, jak czymś wgłębnym to półtorej godziny mogło wystarczyć na wchłonięcie. Jeszcze zależy od deszczu, czy to 1mm czy 10mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

Panowie czy jak będę robił oprysk na Płatka to warto dawać jakąś odżywkę czy mocznik? ??? I ile tego dawać? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601
Dnia 29.04.2018 o 11:42, toomi30 napisał:

ktoś pytał o siarczan czy można dać nie można w fazie kwitnienia dawać siarczanu a na płatka polecam MONDATAK + PIKTOR dla mnie najlepsze długie działanie

jaka dawka ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejk2    7
Dnia 30.04.2018 o 21:21, przemek28_28 napisał:

Do samego pyrinex warto dodać sumi alpha 05 i czusto na polu. Miałem dziś pryskać na płatek bo juz zaczyna opadać i do tego chowacza masa ale burza powstrzymała mnie. Jak pozwoli pogoda to jutro z samego rana pojadę 

Chloropiryfos na kwiaty?

Prokurator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, szejk2 napisał:

Chloropiryfos na kwiaty?

Prokurator...

Zle zrozumiałeś wypowiedz. Odpowiadałem komuś kto sie skarżył ze ma problem z chowaczem czy slodyszkiem po samym dursbanie w wcześniejszych fazach. A na płatek  standardowo Proteus u mnie poszed wczoraj o 22

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Moze ktos z forumowiczow wie co jest przyczyna redukowania sie pąków kwiatowych. Te male u dolu rosliny robia sie rozowo-pomaranczowe i nie kwitna tylko zanikaja. Zdjecie nie oddaje kolorów. Wody w tym sezonie nie brakuje. Czyzby to niedobor składników? 

P_20180501_163453_vHDR_On.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Susza kolego i roślina w ten sposób się ratuje :/. U mnie jest tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
Napisał ze wody nie brakuje.. W sumie u mnie pedow bocznych jest o polowe mniej niz powinno byc na roślinie. Gdzie rzepak jest wyrosniety ma po 10-15 pedów a powinien miec ponad 20. Jedynie ratuje się i tworzy pędy na pędach bocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejk2    7
8 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Zle zrozumiałeś wypowiedz. Odpowiadałem komuś kto sie skarżył ze ma problem z chowaczem czy slodyszkiem po samym dursbanie w wcześniejszych fazach. A na płatek  standardowo Proteus u mnie poszed wczoraj o 22

Ok. To w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
Napisano (edytowany)

Kolego u mnie jest kilku takich sąsiadów którzy gdyby widzieli ze pryskasz w czasie oblotu pszczół to odrazu z aparatem byliby na polu i robili dokumentacje. Kiedyś mieli gospodarstwa, posprzedawali to teraz obornik za bardzo śmierdzi jak wozisz na pole, a nie daj Boże żeby coś spadło z rozrzutnika- odrazu jest policja jak wracasz

Edytowano przez przemek28_28
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Koledzy napiszcie ile macie pędów bocznych tylko takich rokujoncych plon? I przy jakiej obsadzie bo to ma znaczenie ? Pytam bo chce mieć porównanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, w przemarzniętych rzepakach obserwujecie butwiejący korzeń/szyjkę korzeniową? Rzepaki kwitną i zaczynają siadać/przechylać się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Kolego u mnie jest kilku takich sąsiadów którzy gdyby widzieli ze pryskasz w czasie oblotu pszczół to odrazu z aparatem byliby na polu i robili dokumentacje. Kiedyś mieli gospodarstwa, posprzedawali to teraz obornik za bardzo śmierdzi jak wozisz na pole, a nie daj Boże żeby coś spadło z rozrzutnika- odrazu jest policja jak wracasz

Sam mam gospodarstwo abym podjebal takiego sąsiada trzeba kierować jakimiś zasadami nie po to większość się ćwiczy w nocy z pryskaniem żeby kilku wytrulo pszczoły w okolicy ,siejac rzepak chyba trzeba o tym wiedzieć

2 minuty temu, TomiAgroKujawy napisał:

Panowie, w przemarzniętych rzepakach obserwujecie butwiejący korzeń/szyjkę korzeniową? Rzepaki kwitną i zaczynają siadać/przechylać się...

Ja zauważyłem tylko że ma tyle wody pod dostatkiem że mało co rozwinął korzenie ale jak narazie rozwija się w miarę normalnie choć u nas (powiat Żnin) jak rzepaki dadzą średnio 2,5 tony to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Masz racje bo ja tez po nocach pryskam, tylko bardziej chodzi mi o mentalność tych ,,wiejskich mieszczuchów”

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
4 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Kolego u mnie jest kilku takich sąsiadów którzy gdyby widzieli ze pryskasz w czasie oblotu pszczół to odrazu z aparatem byliby na polu i robili dokumentacje. Kiedyś mieli gospodarstwa, posprzedawali to teraz obornik za bardzo śmierdzi jak wozisz na pole, a nie daj Boże żeby coś spadło z rozrzutnika- odrazu jest policja jak wracasz

U mnie to samo, policja jak przyjeżdża to się śmieją z nich i nigdy mandatu nie płaciłem no ale "ą, ę, bułkę przez bibułkę a dlaczego hhuja gołą ręką?" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
11 godzin temu, TomiAgroKujawy napisał:

Panowie, w przemarzniętych rzepakach obserwujecie butwiejący korzeń/szyjkę korzeniową? Rzepaki kwitną i zaczynają siadać/przechylać się...

Myślałem, że tylko u mnie takie coś. Rzepak normalnie gnije w miejscu łączenia łodygi z korzeniem. W słoneczne dni przechyla się. Niektóre rośliny są bardzo ładne, wyrośnięte ale pąki kwiatowe słabe, jakby zwiędnięte. 

10 godzin temu, 20CBR12 napisał:

U mnie to samo, policja jak przyjeżdża to się śmieją z nich i nigdy mandatu nie płaciłem no ale "ą, ę, bułkę przez bibułkę a dlaczego hhuja gołą ręką?" :D

Twoja wypowiedź jest zupełnie bez sensu. Rozumiem, że pryszczesz jak latają pszczoły, przyjeżdza policja i ty się z nimi dogadujesz? Osobiście doj**ałbym zakaz uprawy rzepaku wszystkim tym, którzy pryskają go w czasie oblotu pszczół. A co ma wspólnego z tym wszystkim ę, ą, bułka i bibułka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

W moich stronach jest kilku pszczelarzy, którzy maja swoje pola i sporo uli ale sami mówią ze rzepak juz nie ciągnie pszczół tak jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic dziwnego bo i po co jak nie mioduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Cihu napisał:

Myślałem, że tylko u mnie takie coś. Rzepak normalnie gnije w miejscu łączenia łodygi z korzeniem. W słoneczne dni przechyla się. Niektóre rośliny są bardzo ładne, wyrośnięte ale pąki kwiatowe słabe, jakby zwiędnięte. 

Twoja wypowiedź jest zupełnie bez sensu. Rozumiem, że pryszczesz jak latają pszczoły, przyjeżdza policja i ty się z nimi dogadujesz? Osobiście doj**ałbym zakaz uprawy rzepaku wszystkim tym, którzy pryskają go w czasie oblotu pszczół. A co ma wspólnego z tym wszystkim ę, ą, bułka i bibułka? :)

Moja wypowiedź wogole nie tyczy się rzepaku tylko obornika wyworzone na pole który śmierdzi ludziom o czułych noskach, mimo że u mnie nigdy nie leży więcej niż 24h bez wymieszania lub przyorania, a także, błoto które wywóz np po zabiegu w wyżej wymienionym rzepaku na kołach, którego jest mniej niż jakby dwa dziki przeszły nie korzystając z wycieraczek przed wejściem na jezdnię. Na rzepak w dzień? Człowieku u mnie nieopodal wujek ma pasieka 360 uli-mam zamiar dalej jeść jego miód bo dobry robi szczególnie z mojego rzepaku! 

Edytowano przez 20CBR12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj