tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
howacz    0
Dnia 21.04.2018 o 20:11, sumek666 napisał:

Czy warto dać mocznik w oprysku? Jeżeli tak to jaką ilość ? 

faza żółtego pąka 12kg/100l wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie stosował ktoś z was taki adiuwant jak Asystent +, i jakie są wasze opinie w tej kwestii???

W opryskach stosuje 200 l wody/ha dlatego zastanawiam się czy przy zabiegu na płatek nie zastosować jakiegoś wspomagacza aby było lepsze pokrycie.

Jaką dawkę zastosować - przewidziana jest od 0,05 do 0,1 l/ha przy wydatku wody od 200 do 300 l/ha?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, można by jeszcze opryskać rzepak dursban + cyperkill? rzepak gdzieś pojedyńczo  zaczął kwitnąć czy już za późno?

czy lepiej apis+cyperkill?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, darekchmiel1991 napisał:

witam, można by jeszcze opryskać rzepak dursban + cyperkill? rzepak gdzieś pojedyńczo  zaczął kwitnąć czy już za późno?

czy lepiej apis+cyperkill?

Już nie można. Insektycydy o substancji czynnej chloropiryfos muszą być użyte na 3 tygodnie przed kwitnieniem , tak by oprysk już nie działał jak Pszczoły będą zbierać nektar z rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Z tymi 3 tygodniami to chyba przegiąłeś. U niektórych na słodyszka nie działa już po kilku dniach. 10-14 to max maxów :)

zaczerpnięte z materiałów informacyjnych:

".DURSBAN 480 EC nie przemieszcza się do pyłku kwiatowego ani do nektaru i przy prawidłowym stosowaniu jest bezpieczny dla pszczół zapylających rzepak. Najpóźniejszym terminem stosowania jest rozpoczęcie fazy luźnego zielonego kwiatostanu."

Edytowano przez Cihu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
15 godzin temu, Tomek90 napisał:

08.03 350kg saletrosan 

12.04 400kg RSM 32 

 

Co do ilości czystego N jest Ok, 

wedłóg mnie szkoda że tak długo czekałeś z drugą dawką .

Pozostanie czekać na zdjęcia które zobrazują problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kojarzy ktos ile czasu nie moze spasc deszcz po zastosowaniu proteusa ?

Planuje dzis wieczorem pogonic slodyszka ale nadaja burze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Ci którzy nie mogą pozbyć się słodyszka i chowacza.... Ile wody używacie na ha ? 

Ja staram się pryskać 400 l/ha, 300 l/ha to minimum. Przy zabiegach grzybowych stosuje oczywiście większą dawkę wody. Zrobiłem jeden zabieg perytroidem i jeden raz Nurelle. Szkodników brak. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w kapustnych takich jak brokuł czy kalafior to chloropiryfos można lać litrami i szkodniki nic sobie z niego nie robią. Tutaj sądze, że jest podobnie. Dzięki dużej ilości wody pokrywacie znacznie większą część powierzchni rośliny, co za tym idzie trafiacie więcej szkodników. W tym przypadku bardzo skutecznie sprawdza się cypermetryna. 

Coś co śmierdzi na polu nie zawsze jest skuteczne :) 

Edytowano przez kamil2963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
ja też planuje pogonic slodyszka dziś quartz zaczął mieć już kwiat a Chrobry jeszcze ze dwa dni się wstrzyma ale z dnia na dzień coraz więcej slodyszka niby ma być burza ale jeśli się nie sprawdzi o 20 atakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

kamil2963 napisał:

Ci którzy nie mogą pozbyć się słodyszka i chowacza.... Ile wody używacie na ha ? 

Ja staram się pryskać 400 l/ha, 300 l/ha to minimum. Przy zabiegach grzybowych stosuje oczywiście większą dawkę wody. Zrobiłem jeden zabieg perytroidem i jeden raz Nurelle. Szkodników brak. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w kapustnych takich jak brokuł czy kalafior to chloropiryfos można lać litrami i szkodniki nic sobie z niego nie robią. Tutaj sądze, że jest podobnie. Dzięki dużej ilości wody pokrywacie znacznie większą część powierzchni rośliny, co za tym idzie trafiacie więcej szkodników. W tym przypadku bardzo skutecznie sprawdza się cypermetryna. 

Coś co śmierdzi na polu nie zawsze jest skuteczne :) 

ile masz ha do pryskania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

zależy ile chcesz wydać:
tebukonazol+prochloraz

tebukonazol+azoksystrobina

yamtao

propulse/pictor/symetra/amistar

itd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jak chcesz wytruć pszczoły to pryskaj

jakbym chciał wytruć pszczoły to bym pryskał i nie pytał się tutaj czy można ale na szczęście nie Ciebie o to pytałem, bo tacy jak ty to potrafią się tylko mądrzyć a ostatecznie i tak nic mądrego nie powiesz.

Opryskałem własnie proteusem z uwag własnie na pszczoły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153
W tamtym roku szedł Pictor i się sprawdził z tym że sypał ponad 4 tony. W tym jak da średnio 2,5 z placami kiepskimi będę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Czy rzepak połamany od gradu ma jakieś zdolności regeneracyjne, głowne pędy połamane zostały boczne choć nie wszystkie. Szkoda że nie mam możliwości dodania zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
11 godzin temu, darekchmiel1991 napisał:

jakbym chciał wytruć pszczoły to bym pryskał i nie pytał się tutaj czy można ale na szczęście nie Ciebie o to pytałem, bo tacy jak ty to potrafią się tylko mądrzyć a ostatecznie i tak nic mądrego nie powiesz.

Opryskałem własnie proteusem z uwag własnie na pszczoły 

Kolego trzeba czytać etykietę, na dursbanie nie masz nic o okresie oprysku przy kwitnieniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Dnia 22.04.2018 o 22:56, Jarek22B napisał:

Panowie stosował ktoś z was taki adiuwant jak Asystent +, i jakie są wasze opinie w tej kwestii???

W opryskach stosuje 200 l wody/ha dlatego zastanawiam się czy przy zabiegu na płatek nie zastosować jakiegoś wspomagacza aby było lepsze pokrycie.

Jaką dawkę zastosować - przewidziana jest od 0,05 do 0,1 l/ha przy wydatku wody od 200 do 300 l/ha?

 

Panowie ponawiam pytanie. Uraczył by mnie ktoś jakąś opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
18 godzin temu, lolq1660 napisał:

 

ile masz ha do pryskania?

Liczc rzepaki, marchwie i kapustne, czyli te które opryskuje taka ilością wody to ponad 30 ha. Zboża pryskam 300 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
19 godzin temu, Raptus902 napisał:

Amistar Xtra na płatka to dobre rozwiązanie ?

Nie polecam, najgorszy nie jest ale szału nie ma 

5 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Kolego trzeba czytać etykietę, na dursbanie nie masz nic o okresie oprysku przy kwitnieniu 

Bzdura. Jak byk pisze żeby nie opryskiwać bezpośrednio przed kwitnieniem i w czasie kwitnienia 

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elekt20    3

Kolego adiuwant napewno wyjdzie Ci na plus . Ja stosuję adiuware pH . Napewno stabilizuje pH cieczy zapobiega jakiemuś rozwarstwieniu napięcie powierzchniowe przy styku wody z roślina jest mniejsze . Myślę że koszt prawie nie odczuwalny a korzyści napewno sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj