tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Maaxx    34

Kolego napisz coś więcej o tym ,, zrzucenia płatków,,  co czytałeś ? Skracanie a pierwsze płatki to jakieś 2 tyg wieńce triazol powinien już nie działać w roślinie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

za***iscie w uj wygląda cześć nadziemna, pod już bez szału. 

 

Czym siane, jaka obsada? 

Wysiane poniżej 3,5 kg na ha. Przyznam że nie liczyłem roślin. Siane było siewnikiem precyzyjnym, takim jak do fasoli. 

Takie opinie krążą. 

 

Screenshot_20180330-202504.jpg

Edytowano przez kamil2963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Góra wygląda fajnie,w jakim rozstawie siane?bo wydaje mi się szeroko,albo tak na fotce wyszło.

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ciekawy temat odnośnie toprexu. Ktoś coś może więcej powiedzieć na ten temat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Za późno zastosowany gdy już jest wykształcony pęd główny. Do tego mógł być dodany mocznik i z pędu głównego wióry lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Sam nie wiem tu jest opisany jeden ze składników toprexsu chodzi o difenokonazol piszę tam że to najlepsza opcja lepsza od drogich środków np beyer 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-fungicydow-w-zwalczaniu-suchej-zgnilizny-kapustnych-w-rzepaku,77527.html

7 minut temu, waldii1 napisał:

Za późno zastosowany gdy już jest wykształcony pęd główny. Do tego mógł być dodany mocznik i z pędu głównego wióry lecą.

Do zabiegów na płatka leją RSM +bor + fungicydy i jeszcze coś i nic rzepakom się nie dzieje to jak niby mocznik ma szkodzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Też obstawiam że przedobrzyli z mocznikiem i mogli zjarac. 

Jeśli chodzi o difenokonazol to bardzo dobra substancja w ochronie kapustnych. Z powodzeniem stosujemy go w brokule i kalafiorze, jest jednym ze składników Scorpiona. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
13 godzin temu, Maaxx napisał:

Tak mam własne obserwacje i to potwierdzają doradcy że każdy środek skraca korzenie potem one się regenerują  

Tu przykład z tego roku największe rośliny bez skracania średnie tebu 0,5l najmniejsze tebu 0,5 + ccc0,5 

IMG_20171027_133459.jpg

Rośliny same się skracają przykład w tym roku chyba że zima przychodzi nagle np listopad 

W tym roku pierwszy raz zastosowalem tebukonazol plus 0.2ccc zeby sie przekonac czy dziala , dlatego pryskalem fragmenty pól - juz jesienią bylo widac jak rosliny "siadly" i liscie byly ciemniejsze .

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Kiedyś dobry i tani był karbendazym, szkoda że już nie ma w obiegu legalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
1 godzinę temu, Mari82 napisał:

Góra wygląda fajnie,w jakim rozstawie siane?bo wydaje mi się szeroko,albo tak na fotce wyszło.

Siane co 45 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Siać już mocznik? W pierwszej dawce poszedł rsm 32  ok 300 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Jeśli zastosuje na wiosnę toprex to jako kolejny, ostatni zabieg grzybowy mogę zastosować Tilmor?  Przeczytalem że może być stosowany jako T3 ale przecież zawiera tebukonazol i protiokonazol więc też działa skracajaco. Co o tym sądzicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

moim zdaniem to raczej nie jest opcja na płatek. A gdzie o tym wspominali ze moze byc uzyty na ostatni zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Ja na płatka pryskam 2razy  samym tebu po 1 litr i jestem zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Czyli Tilmor poleci na skracanie a na T3 pójdzie jakas strobiluryna z tebu. 

Jeśli dawałem 0,3 toprexu na jesień to ile można dać tilmoru na 2 skrócenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Tilmor gorzej skróci ale dobrze ochroni przed chorobami, polecam 0,8 tilmor + 0,2-0,4 caryx lub  mepik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Nie reklamujące tirmol bo najlepsze na ochronę jest difenokonazol a skrunenie  metkonazol można te środki połączyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
26 minut temu, piotrb14 napisał:

Tilmor gorzej skróci ale dobrze ochroni przed chorobami, polecam 0,8 tilmor + 0,2-0,4 caryx lub  mepik

O widzisz, więc sprawa jest rozwiązana, pójdzie tilmor z caryxem (tilmor mam w promocji). 

Mam tez rzepak na który nie udało mi się wjechać na czas jesienią  więc trochę uciekł. Tam zamierzam polecieć z 1l Caryxu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Co do toprexu. 3 lata temu stosowany jesienią 0,15+tebu i wiosną 0,5l - plon odmiana Pamela 4,6t/ha. W tamtym roku tak samo, odmiana Stanley plon 4,9t/ha. Strach pomyśleć jaki byłby plon gdyby toprex nie spowodował tego tajemniczego opadania pąków. Penie 7 ton. (Oczywiście żartuje. Polecam z czystym sumieniem.)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15
Dnia 29.03.2018 o 23:03, Mario5 napisał:

panowie a jaki regulator polecicie na rzadki rzepak żeby dobrze się rozgałęził na jesień dałem 0,5 caryxu + 0,5 tebu

Jam w zeszłym roku miałem rzadki około 15 roślin na metr. Zero skracania rzepak popuszczał boczne pędy. Wyrósł na około 1,8 m.

Wizualnie prezentował się fajnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
28 minut temu, Cihu napisał:

Co do toprexu. 3 lata temu stosowany jesienią 0,15+tebu i wiosną 0,5l - plon odmiana Pamela 4,6t/ha. W tamtym roku tak samo, odmiana Stanley plon 4,9t/ha. Strach pomyśleć jaki byłby plon gdyby toprex nie spowodował tego tajemniczego opadania pąków. Penie 7 ton. (Oczywiście żartuje. Polecam z czystym sumieniem.)

no u mnie podobnie toprexem 0,5 od kilku lat pryskam na wiosnę i zawsze ładnie regulował i chronił od grzybów bez żadnych kosmicznych anomalii :D no ale niektorym rolnikom chyba latwiej już zrzucic wine nawet na sprawdzony środek niż rzpyznac sie do własnych zaniedbań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
10 minut temu, Robroy napisał:

no u mnie podobnie toprexem 0,5 od kilku lat pryskam na wiosnę i zawsze ładnie regulował i chronił od grzybów bez żadnych kosmicznych anomalii :D no ale niektorym rolnikom chyba latwiej już zrzucic wine nawet na sprawdzony środek niż rzpyznac sie do własnych zaniedbań

Dokładnie tak samo uważam :P ale chciałem się upewnić na wszelki wypadek... 

W tym roku pójdzie Tilmor z Caryxem ale w przyszłym już Toprex na bank. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Rzepak po Toprexie w dawce 0.5l szkoda że nie zrobiłem kontroli. 

 

 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj