tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Mareg    66

Panowie co to za chwast i czym go by było najlepiej zwalczyć? A może nie ma sensu ruszać?   Mam go sporo w takich plackach gdzie nie ma rzepaku

 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

ja 10.03 posiałem pierwszą a drugą to najstarsi Indianie nawet nie wiedzą kiedy bedę mógł wjechać na pole :$ pszenica też nie zasilona jeszcze i nie wyglada na to zeby przed swietami się tam dało wjechac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Tetaz przyszly tydzien caly czas deszcz. A jak deszczu bedzie trzeba w maju i czerwcu to bedziemy sie martwic bo nie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Mam do Was takie pytanie, rzepak u nas dopiero jutro zobaczy pierwszą dawkę w postaci Saletrosanu 100N, cały czas śnieg był i teraz pytanie czy bardzo złym pomysłem jest podanie powiedzmy również jutro albo zaraz po niedzieli poniedziałek/wtorek drugiej dawki w postaci Saletry 80N? Gdy ziemia się rozmarznie na dobre to druga dawka poszła by pewnie dopiero po świętach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

09.03 podałem pierwszą dawkę 200kg saletrosanu spadł śnieg, przyszedł mróz. Wczoraj śnieg zaczął topnieć, dziś w całej okazałości wyskoczył piękny zieloniutki rzepak, Dziś wstaję w nocy i atakuje rzepak drugą dawką  i pszenicę ile zdąże przed odwilżą, a jak się wyrobię to i pszenżyto. Trochę śnigu jeszcze zalega na polu ale już całkiem niewiele i myślę że jutro będzie w 90% czysto na polu. Ja Panowie wolę wyjechać w przymrozek i sypnąć jak jest trochę śniegu na polu niż myśleć kiedy wjechać i drapać się po głowie, woj. Świętokrzyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
15 minut temu, loquito napisał:

Mam do Was takie pytanie, rzepak u nas dopiero jutro zobaczy pierwszą dawkę w postaci Saletrosanu 100N, cały czas śnieg był i teraz pytanie czy bardzo złym pomysłem jest podanie powiedzmy również jutro albo zaraz po niedzieli poniedziałek/wtorek drugiej dawki w postaci Saletry 80N? Gdy ziemia się rozmarznie na dobre to druga dawka poszła by pewnie dopiero po świętach. 

Jutro daj saletrosan a za tydzień saletre. Nie ma co walić naraz. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja saletrosan i saletre dał bym na raz. W saletrze jest połowa formy azotanowej i amonowej a w saletrosanie tylko 7% azotanowej i 19% amonowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym dał saletrę i saletrosan, saletra dział natychmiastowo a saletrosan zostanie pobrany z opóźnieniem. Jak dasz 1 dawkę saletrosanu i 2 z tydzień saletrę to oba nawożenia zostaną podane roślinie w jednym terminie. Takie o moje mądrości.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ostatnia dawka 4 tygodnie przed kwitnięciem. Patrząc jakie mają być temp. spokojnie dałbym narazie saletrosan, saletre dopiero gdy rzepak zacznie uciekać dość mocno w pęd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

2 maja u nas zaczął kwitnąć w tamtym roku, monolit i harry, nawożenie azotowe zakończone było 25 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Początkiem maja zakwitnie. 

A u mnie zakwitł w okolicach połowy maja pamietam na poczatku maja poszedlem do szpitala to byl do połowy łydki a jak wyszedlem po 2 tyg to siegal pasa kwitł dobry miesiąc a plony jeszcze długo sie nie powtórzą szczególnie na lekkich glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To u mnie w połowie maja zabieg na płatka był robiony według zapisek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

@Tomek90 to według Ciebie lepszym rozwiązaniem było by rozsianie Saletrosanu i Saletry w możliwie krótkim odstępie czasu czy odczekać te 2 tygodnie i podać drugą dawkę po świętach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wg mnie to zapozno. Tydzień przerwy wystarczy. U mnie jutro wypada druga dawka, ale rsm mi lekko scielo...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czyli tą saletrę by pasowało wysypać końcem przyszłego tygodnia, jeśli będą warunki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiraszka    0

Witam Panowie. Pytanko woj.mazowieckie w piątek 16.03 spadło ok 20 cm śniegu jeszcze troche na polu jest. Ale zboża nie dostały pierwszej dawki N. I teraz pytanie czy rozsiewać jutro czy czekać do Wielkiej soboty bo tydzień będzie musiało schnąc pole.... Zdj z pola poniżej :)

29138158_1792918314107605_634629861_n.jpg

29345672_1792918310774272_1710279505_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Kiedy Panowie zgłaszacie rzepak do ubezpieczeń?bo teraz po tych ostatnich mrozach z wiatrem widać miejsca gdzie go wymrozilo a po pierwszych mrozach było ok.kuj-pom bez śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj