tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość
10 godzin temu, Wicherek napisał:

Stasiu święte słowa piszesz (chociaż raz ) ale tych zalet jest więcej !

Wada to duża presja ślimaków w roku przynajmniej u mnie

 

 

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

10-12 ton? Tylko pozazdrościć plonu. Średni plon czy z najlepszego kawałka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Z tym plonem jest różnie zależy od roku ale w dobrym roku 12 ton jest możliwe  gleby są dobre lub przeciętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Okolice Kutna śniegu brak niestety rzepaki poleciały ostatni mróz z wiatrem je załatwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

To co piszecie jest sprawdzone czy piszecie bo wam się tak wydaje ? Robiliście test przezimowania ? 

Ciekawi mnie ile procent rzepaku w całym kraju wypadło ale chyba jakaś bardzo mała ilość skoro nikt o tym nie trombi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Porównanie jesień dzisiaj okolice Żnina i takie większość pol w okolicy lub jeszcze gorzejIMG_20180321_171523.thumb.jpg.5127e1d78005098eee030f395cd664a4.jpgIMG_20171112_094659.thumb.jpg.6efa139d6a97dde5a7de476ef9fc34a5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

U mnie ( powiat Gniezno) też po rzepaku,trzeba szukać pszenicy do przesiania bo zaraz będą krzyczeć półtora tysiąca za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

U mnie rzepak przez ten ciepły tydzień zdążył wypuścić nowe liście 3-4cm a w sobote -8/9 i mocny wiatr bez śniegu, aktualnie jest 15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Mój rzepak nie wymarzl a sąsiadowi przez miedze tak. Pola są podobnej wielkości i tego samego kształtu. Chce wezwać ubezpieczalnia i oprowadzic ich po połu sąsiada.  Myślicie że to przejdzie?  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
26 minut temu, Tomek90 napisał:

Słabo wyregulowany chyba bo jakby sterczą kikuty (stożki). 

Szło 0,6l caryxu +0,6tebu był mały nie chciałem przesadzić i od środków doradca tak mi poradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
38 minut temu, marysrybak napisał:

Mój rzepak nie wymarzl a sąsiadowi przez miedze tak. Pola są podobnej wielkości i tego samego kształtu. Chce wezwać ubezpieczalnia i oprowadzic ich po połu sąsiada.  Myślicie że to przejdzie?  

Ja na twoim miejscu podzielił bym się plonem z sąsiadem a jeśli chodzi o ubezpieczenia to teraz wiemy dlaczego są one drogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
Przed chwilą, Tomek90 napisał:

Słabo wyregulowany chyba bo jakby sterczą kikuty (stożki). 

Taki dziwny rok że ten nieregulowany przy słupach właśnie urusł jak kapusta i żyje ,a im bardziej regulowany tym gorszy,szyjak ponizej 8 mm to dawno nieżywe,te co maja ponad 10 mm ledwo zyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
1 godzinę temu, marysrybak napisał:

Mój rzepak nie wymarzl a sąsiadowi przez miedze tak. Pola są podobnej wielkości i tego samego kształtu. Chce wezwać ubezpieczalnia i oprowadzic ich po połu sąsiada.  Myślicie że to przejdzie?  

Haha chłopie CI z ubezpieczenia mają GPS. TO on CI pokarze i zawiezie na pole a nie ty go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

jednak ciemnota w Polsce jest jeszcze na zaawansowanym poziomie :D:D  zanim przyjedzie to zamień w agencji numery działek, żeby wszystko grało w papierach, a nóż się uda 9_9 a no i nie zapomnij przygotować flaszeczke i goloneczke dla rzeczoznawcy bo bez tego to nie bedzie chciał jechac w pole :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

To z tą golonka było debeściak chyba zostanę rzeczoznawcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wczoraj nawożenie rzepaków zostało zakończone, poszło ok 400 kg /ha CAN 27. od poniedziałku robiona próba na przezimowanie roślin(rośliny pobrane z najgorszych miejsc i najgorzej wyglądające) i na dzień dzisiejszy jest dobrze, widać nowe przyrosty i z korzeniem nic się nie dzieje, choć rzepaki na polu wizualnie nieźle dostały po d...... Jakieś straty na pewno będą,u nas temp. do -10 z mocnym wiatrem było i w dodatku bez śniegu, lubuskie

Edytowano przez pabloooo
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
1 godzinę temu, pabloooo napisał:

wczoraj nawożenie rzepaków zostało zakończone, poszło ok 400 kg /ha CAN 27. od poniedziałku robiona próba na przezimowanie roślin(rośliny pobrane z najgorszych miejsc i najgorzej wyglądające) i na dzień dzisiejszy jest dobrze, widać nowe przyrosty i z korzeniem nic się nie dzieje, choć rzepaki na polu wizualnie nieźle dostały po d...... Jakieś straty na pewno będą,u nas temp. do -10 z mocnym wiatrem było i w dodatku bez śniegu, lubuskie

Z jakich rejonow jestes lubuskiego. Ja z okolic wschowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
U mnie w Wielkopolsce też chyba będzie po rzepaku, teraz dostał po tych mrozach i wiatrach. Już trzeci rok z rzędu dopłacam do tej uprawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ba a czym innym przesiewac zboze mozna 2 razy pszenica pozniej pszenzyto i trzeba czyms przesiac inna grupa niby kukurydza jest ale tez po zbozach to tez wchodzi w monokulture u nas co 2 rok jest cos z rzepaku jak sie malo zaiseje rzepaku to wypali jak wiecej to juz straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też ostatnie dwa lata w rzepaku u mnie tyły mam nadzieję że tym razem przetrwały u mnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
czy z okolic Chełma lubelskie ktoś coś sypał już na rzepak?? zastanawiam się czy na saletrosan nie będzie już za późno jak pewnie wjadę na początku kwietnia w pole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
21 godzin temu, pawel213333 napisał:

Z jakich rejonow jestes lubuskiego. Ja z okolic wschowy

okolice Sulechowa, Świebodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj