tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr4255    38
22 minuty temu, staszek131415 napisał:

A kto mądry sieje nawozy w zimie ? Przy tych temperaturach to wegetacja ruszy nie prędzej niż za dwa tygodnie

Jeśli rzepak został a ty mu dasz nawóz dopiero jak ruszy wegetacja to życzę powodzenia to taka roślina ze w 2tygodnie urośnie do kwicia co pokazał rok 2013 wtedy nawóz leżał miesiąc pod śniegiem i nie zginął dosłownie czary mary

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy od regionu na południu owszem ale na północy wegetacja co najmniej dwa tygodnie różnicy i nie wierz że przy dużych opadach nawóz będzie leżał iczekał na pobranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Stasiu zaczyna mądrzej pisać. 

Chociaż Polska jest mała to i tak są regiony o różnym tempie rozwoju. Szybkość działania nawozów azotowych zależy od ich formy i temperatury. Sypiąc mocznik to na pewno nie będzie działać szybko. Za to saletra już po 2 dniach da rezultaty. Dodajmy do tego 20cm śniegu i nawóz co był rozsiany to nie wiem gdzie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Dzwoniliście do ubezpieczalni że wymarzło.Bo ja zamierzam w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wegetacja nie ruszy to nie ma sensu zgłaszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
8 minut temu, popo73 napisał:

Dzwoniliście do ubezpieczalni że wymarzło.Bo ja zamierzam w tym tygodniu.

Tak jak już 2 tygodnie temu zgłosiłem w PZU   jak najbardziej już trzeba zgłaszać  bo w tym roku  Samolotem foty  robią  cwaniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co byli już na oględzinach? Sąsiad miał rzepak ale taki słaby że po tych mrozach mało co go widać nie opryskany wątpię że mu uznają szkodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie  bo w tym roku  robią  foty  z samolotu  na przełomie Marca/kwietnia  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

u nas w nocy -11 wiało w pizdu a śniegu prawie brak ale wegetacja jeszcze nie ruszyła i azot tez nic nie dostał ciekawe czy przetrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Żal czytać wypociny niektórych. Na h*j dostajecie tak sraczki. Weź jeden z drugim pilota albo browara w reke i czekaj do odwilży i bedzie widać czy wymarzł czy nie. Najwiecej jak tu ktoś napisał napewno dostaja sraczki Ci co maja po pare ha rzepaku i piszą durnoty z nudów.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Wszyscy którzy piszą jak to topniejący śnieg wypłucze nawóz niech się zastanowią ile z tego śniegu będzie wody... Dla ułatwienia podpowiem, że metr sześcienny świeżego śniegu waży 100-200 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

może by wypłukało i spłynęło gdyby wszyscy rolnicy mieli pola na górach. Tak to ładnie odpuści i wszystko pójdzie w kierunku korzeni. Co innego jakby jednego dnia gwałtownie było 20 na plusie, wtedy wszystko topi się w oczach i płynie.

Zluzujcie majty Panowie B|

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
21 minut temu, knoro93 napisał:

Żal czytać wypociny niektórych. Na h*j dostajecie tak sraczki. Weź jeden z drugim pilota albo browara w reke i czekaj do odwilży i bedzie widać czy wymarzł czy nie. Najwiecej jak tu ktoś napisał napewno dostaja sraczki Ci co maja po pare ha rzepaku i piszą durnoty z nudów.

Jak Ci śnieg  przykrył rzepak to możesz pić browara 

mój też jest pod śniegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wyobraź sobie że śniegu już dawno nie widziałem i pije browara spokojnie. Trzeba bedzie to sie przesieje nie to nie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

dokładnie, u mnie wszystkie oziminy dostały azot i się nie przejmuje bo jest 30ha rzepaku, 35 pszenicy i 13 jęczmienia. W razie przesiewu to będzie zamknięty temat nawożenia pod rośliny jare. W planie jest posiać 30ha jęczmienia jarego browarnego, także nie chciał bym już zwiększać powierzchni tej rośliny, ale co ma być to będzie. Na spokojnie Panowie, niech się martwi ten co ma bank na karku, a u nas takich nie brakuje.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chciałbym siać jęczmienia na polu gdzie przyszło 200 kg NB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To zasiej pszenicę. Białka będzie miała sporo jak się trafi dobry rok na jare.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

Dobry rok na jare jest wtedy gdy mozna je wcześnie zasiać , ten już jest zły 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

u mnie część rzepaku wczoraj zasilona 400 kg saletrosanu na ha + dalmag mg fajnie się sieje jak jest -10, jutro kończę z rzepakiem i idę na pszenice i resztę, bo jak puści to 2 tyg do tyłu z robotą, oczywiście zero śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3517

1 cm śniegu = 1 mm wody,

Ci co twierdzą że jak się ruszy wegetacja to się zobaczy i najwyżej przesieje to mogą się obudzić z ręką w nocniku ,czym  przesieją,pszenicą ozimą chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega miwigos ma rację, na Kujawach rzepaki z dnia na dzień coraz gorsze, jeśli żyje się tylko z rolnictwa, to jest nieciekawie. W czwartek było już widać, co się dzieje z rzepakiem, sporo wyleciało, głównie na skrajach i tam, gdzie samosiewy wyszły i obsada była zbyt duża. Po tym ataku wiatru z mrozem z rzepaku na Kujawach nic nie zostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tutaj nikt nikogo nie przekona bo wszyscy wiedzą najlepiej. A samo to że mamy różne warunki pogodowe i terenowe nie do wszystkich docierają. 

Każdy by chciał żeby wszystko przezimowało bo nie po to w jesieni siejemy w ciężkich warunkach jak susza czy nadmierna wilgoć żeby na wiosnę siać 2 raz i ponosić tego koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
28 minut temu, Wicherek napisał:

Dobry rok na jare jest wtedy gdy mozna je wcześnie zasiać , ten już jest zły 

nie przesadzaj, dopiero jest 18 marca. Siałem 15 i 18 kwietnia jary browarny i plon był przyzwoity. Ziemia nagrzana, temperatura ładna i 4-5 dni i jęczmień szpilkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tylko jak wszyscy posieją jęczmień to jak plon będzie ładny to cena będzie kijowa i jedynie browar na tym zyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nikt nikomu nie życzy źle ale trochę tu za dużo lamentu. Narzekanie nic nie zmieni, a jak ktoś wie że z rzepaki nic nie będzie to musi działać. Innych nie trzeba przekonywać.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj