tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzio55    42

Niedaleko Uniejowa śniegu wystarczająco aby rzepak przykryć,ale wiatr wszystko zwiewa.

Edytowano przez Kondzio55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj będzie rzepak w cenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, staszek131415 napisał:

Oj będzie rzepak w cenia

Chyba dla pośredników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5
2 godziny temu, waldii1 napisał:

U mnie przez noc napadało śniegu. Miejscami jest więcej jak pół metra. 

Współczuje tym co nie mają śniegu bo 2 najbliższe noce mają być z dużym mrozem i wiatrem.

Gdzie takie opady?

Osobiście mam wrażenie że wczoraj i w nocy spadło więcej śniegu niż suma opadów z całej zimy. Ziemia już była całkowicie rozmarznieta bo jeszcze w czwartek prowadziłem wykopki na 80 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Hrubieszów i okolice. Tyle śniegu jest po pozwiewało trochę i nastąpiła kumulacja. A wiatr jest straszny.

Edit: przed chwilą byłem na dworze odśnieżać garaż i temperatura na wietrze to -8 gdzie na termometrze przy domu 0.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

W czwartek rozsypalem 400 kg na ha saletrosanu ziemia w pełni rozmarznieta i wilgotna. W nocy i w dzień padał mokry śnieg dopiero wieczorem złapał mróz i śnieg zaczął się gromadzić. Teraz jest ok 20 cm. Czy przy roztopach nie wyplucze tego azotu? Nie zapowiadają mocnej odwilży, od wtorku w dzień na plusie a w nocy mróz do końca tygodnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Gniezno i okolice 60% rzepaku już wyleciało a jak tak dalej  będzie wiać i mrozić to wszystko pójdzie pod pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

panRys Nie widziałeś w pogodzie że będzie śnieg oraz mróz? Trzeba było zaczekać ten tydzień, aż będą ostatnie przymrozki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

cieszyć się że jest śnieg ;)
U nas 3 dzień wieje zimny wiatr, jak bylem na zewnątrz to było -6, zero okrywy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie przesadzaj bo pszenice, rzepaki i jęczmienia przy max -18 bez śniegu mają się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Ale u nas wegetacja ruszyła,nawozy podane,silny wiatr i kika dni mrozu ma być,30% rzepaków już było do przesiania przed tym atakiem zimy,teraz go wiatry raczej dobiją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawy też wciąż bez śniegu. Odechciewa się już tego gospodarzenia, jak co drugi rok wszystko człowiek orze, robota głupiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

jedni  twierdza  ze azot popłynie a drudzy ze dobrze że wysiany zobaczymy jak zrobi sie pogoda u nas 20 cm białego saletra  poszła 10 .03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, miwigos napisał:

Rzepaki raczej wylecą ,pytanie co z pszenicą,co tu siać

Czy jary zaryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, TomiAgroKujawy napisał:

Kujawy też wciąż bez śniegu. Odechciewa się już tego gospodarzenia, jak co drugi rok wszystko człowiek orze, robota głupiego. 

Od dobrych 3 lat zimy trwaja do maja , a ten sezon to we wschodniej wlkp od poczatku wrzesnia do teraz można policzyć dni co było powyżej 12 C 

Zaraz się odezwą głosy że co Ty wiesz o zimach ale ogólnie mnie to wali bo zima to straty , od próżnej roboty , po opał zurzycie silników spaliowych , prądu a nawet wypadki i tragedie ludzkie przez biały syf i lód 

A średnia temperatura roczna i miesięczna to śmiech z niekumatych ,  włożyć jedną rękę do -100 a drugą do +100 C jaka będzie średnia a co najlepsze stan obojga dłoni .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15
1 godzinę temu, koniu napisał:

nie przesadzaj bo pszenice, rzepaki i jęczmienia przy max -18 bez śniegu mają się dobrze.

Tak jak było wcześniej kolego, ale teraz wegetacja ruszyła i tu temperatury już inaczej wyglądają, a do tego silny wiatr bez śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
1 godzinę temu, koniu napisał:

nie przesadzaj bo pszenice, rzepaki i jęczmienia przy max -18 bez śniegu mają się dobrze.

Zboża mają się dobrze wiatr ma jutro oslabnac ale rzepaki tragedia u nas w promieniu 50 kilometrów  ,  po prostu były chujowe  z jesieni ,a że z miwigosem mieszkamy prawie po sąsiedzku to wie co mówi, mam pytanie do Ciebie czy na jęczmień zimowy na browar sypiesz wszystko na raz czy dasz jeszcze coś w kwietniu bo dałem 40N i niewiem czy w poniedziałek resztę wysypać na przymrozku czy się wstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
22 minuty temu, Raptus902 napisał:

W 2013 kto wygrał ci co posiali czy nie ?

W 2013 każdy co przesiadł to wygrał bo była wydajność i cena.QQ mokra-550,pszenica-950, jęczmień-850.czy kiedyś doczekamy się tych cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
1 minutę temu, popo73 napisał:

W 2013 każdy co przesiadł to wygrał bo była wydajność i cena.QQ mokra-550,pszenica-950, jęczmień-850.czy kiedyś doczekamy się tych cen?

Przecież w 2013 nic nie wymarzlo a rok był wybitny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj