tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    248
2 godziny temu, warchest napisał:

ktore to sa te stozki ? te same u gory co nowe listki z tego wychodza ?

dokładnie tak


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52
49 minut temu, ovi napisał:

w okolic zasilajc jvż
w okolicy zasilają już rzepaki, to chyba ostatni dzień jak można jeszcze wiechać , od 2 dni pada deszcz śnie topnieje w oczach

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie do ostatniego dnia wjazdu jeszcze chwilkę :P ziemia podobno do 50 cm zmarznięta więc jakiś tydzień przy temp w okolicy 0. u mnie rzepaczek dostał 200 kizerytu i  240 saletrzaku i cierpliwie bedzie czekał na druga dawkę w postaci rsm. a tak nawiasem to ile dać go ? tak myślę około 300 kg tylko czy na raz to za grubo nie będzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
Dzisiaj śnieg już cały zszedł z pól. Niestety w nocy nie ma co liczyć na niewielkie przymrozki. Ziemia rozmarznieta z góry max 3cm. Niżej twarda jak beton. Wyjeżdżać jutro z nawozami ? Bo czekać aż to wyschnie to będzie trzeba do kwietnia. Dodam że rozsiewam c330 więc wielkich kolein nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jak tylko po wierzchu puszcza to jedz, bo jak się rozmarznie to siedzisz zaraz przy drodze.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
To chyba nawet dzisiaj wyjeżdżam. Bo jutro już deszcz za powiadają
Na pierwszą dawkę daje 150kg siarczanu amonu. potem ok. 100kg saletrzaku. Jaki odstęp między nimi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

A ja się cieszę,że nikogo u mnie na wsi nie słuchałem jak w mrozy wyjeżdzałem w tamtym tygodniu z kizerytem to śmiali się,co on,a jak w poniedziałek i wtorek azot to też było,za wcześnie co ty,ale co niektórzy też wjechali we wtorek,a wczoraj padało,dziś ładnie i jeden próbował to już koleje robił dość głębokie i zjechał,a co tu mowa jak puści ziemia,a na weekend znów ma pokropić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Kolego ja też nikogo na wsi nie słuchałem i wziąłem sobie szprychę z miasta ubrałem jej gumofilce i wszyscy pytają czy pracowita 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Rzepak nawożony 5 marca w ilości 400 kg/ha saletrosanu , warmińsko-mazurskie  gmina Susz.

 Pszenica (kujawsko pomorskie Unisław) dostała 6 marca 150 kg/ha soli potasowej, na to popadał śnieg a w dniu dzisiejszym posiałem 225 kg/ha saletry amonowej.

Ostatnia chwila bo już 5 cm błota po południu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
źetorek_12    0
Dnia 7.03.2018 o 08:46, Mareg napisał:

koledzy z lubelskiego , kiedy planujecie jechać z azotem ? śnieg powoli ginie ale zapowiadają deszcze i dodatnie temp. na dwa tygodnie do przodu ( wiem, że pogoda zgadzac się może aby do 3 dni :D ) ale sytuacja zeby szybko wjechac  na pola może byc nieciekawa a czas leci ;/

 

ja też z lubelskiego, u mnie śnieg dziś zginął z pól zrobiło się wierzchnie błoto na polu, ale temperatura spada jak tylko przymrozi atakuje  rzepak z dawką 400kg saletrosanu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Czy na Podlasiu ktoś siał już azot? Zastanawiam się czy jechać bo jutro ostatni dzień jak nie to pewnie koniec marca, chociaż nie wiem czy przetrwał mrozy, poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja dziś skończyłem 2 dawkę na rzepak azotu- 200 mocznika poszło. Robi sie juz błoto, a tam gdzie niżej zaczęły sie robic koleiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
50 minut temu, Mario5 napisał:

Czy na Podlasiu ktoś siał już azot? Zastanawiam się czy jechać bo jutro ostatni dzień jak nie to pewnie koniec marca, chociaż nie wiem czy przetrwał mrozy, poradzicie coś?

Jare będą rosły bez azotu? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Zrobisz na głęboko talerzówka i bedzie Ok. U mnie było minus 15 i wiatr i rzepak nie wymarzł. Korzenie puszczają juz nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

może i tak a okrywa była? u mnie to - 18 -20 i okrywa praktycznie brak. Co do talerzówki to wystarczy po oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Lubelskie, dziś zacząłem seletrosan 350 kg/ha, jutro rano skończę, momentami robię 5 cm kolein, na górkach jadę wierzchem, spód zmarznięty ale na wierzchu pryta

8 ha rzepaku do zaorania, jelenie wyjadły co do jednego, jeden kawałek od lasu do drogi już kończą, pole długie 800 m, zostało 50 metrów od drogi i domów.

 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
2 godziny temu, Mario5 napisał:

może i tak a okrywa była? u mnie to - 18 -20 i okrywa praktycznie brak. Co do talerzówki to wystarczy po oprysku?

Wystarczy talerzowka- ja osobiście przesiewowym już tak rzepak i zboża dwa razy i wszystko było ok.Nawet Jęczmien jary w 2012r zasialem tak po rzepaku (chociaż mówili że jęczmień nie może być)i sypał jak głupi.takze osobiście polecam bronę talerzową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

czy mogę po rzepaku, pryskany comandem + metazaneks posiać owies, wystarczy uprawa ścierniskowcem, talerzówką czy orać???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

wystarczy talerzówka. ja w tamtym roku siałem tak jęczmień i owies po rzepaku, który zniszczyła zwierzyna


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
4 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Ja dziś skończyłem 2 dawkę na rzepak azotu- 200 mocznika poszło. Robi sie juz błoto, a tam gdzie niżej zaczęły sie robic koleiny.

Panie to kiedy była pierwsza dawka i jak rzepaczek u Pana rośnie że już II dawka?

 

1 godzinę temu, EKO-ENERGIA napisał:

Lubelskie, dziś zacząłem seletrosan 350 kg/ha, jutro rano skończę, momentami robię 5 cm kolein, na górkach jadę wierzchem, spód zmarznięty ale na wierzchu pryta

8 ha rzepaku do zaorania, jelenie wyjadły co do jednego, jeden kawałek od lasu do drogi już kończą, pole długie 800 m, zostało 50 metrów od drogi i domów.

 

to u mnie z kolei nie rozpoznają takich budynków i budowli tylko władają nad całymi plantacjami aż pod komin


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Proxy dawałem mocznik na druga dawkę, to kiedy miałem go sypać? Mocznik swoje musi poleżeć w ziemi. 1 dawka była w poniedziałek.- saletrosanu

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma mrozu to na jelenie, łosie i inne surykatki dobrym sposobem jest prysnąć pole rozcieńczonym roztworem gnojowicy lub wodą z szamba .Ten smrodek zniechęca  skutecznie na kilka dni do żerowania     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
8 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Proxy dawałem mocznik na druga dawkę, to kiedy miałem go sypać? Mocznik swoje musi poleżeć w ziemi. 1 dawka była w poniedziałek.- saletrosanu

Kolego a nie lepiej było dać Rsm w jednej dawce wyszło by na to samo no ewentualnie siarczan + rsm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Kizeryt i rsms jednego dnia ? Nie będzie przeszkadzać, póki jeszcze ziemia dobrze nierozmarznięta to bym wykorzystał. Tydzień opóźnienia porównując do tamtego roku a tu  jeszcze śnieg leży na polach...


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj