tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

warchest    253

ale mimo jakby temp spadly ponizej 5 stopni c to i tak powinien podziałać . tzn u mnie byl ten pack mial byc butisana avant iguana ale butisan avant poszedł i teraz navigator bo to to samo co iguana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jak dla mnie cena zaporowa tego packu, biorąc pod uwagę jeszcze brak zwalczenia jednoliściennych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

A robi na Tobie wrażenie kiepska reklama nie dająca nawet cienia pewności ws. skuteczności działania produktu?

"Pewne rezultaty w zwalczaniu samosiewów można uzyskać stosując preparaty na bazie substancji czynnej o nazwie metazachlor (zawierają ją preparaty: Bora 500 SC, Dakota 500 SC, Fuego Extra 500 SC). Substancja ta oprócz podstawowych chwastów dwuliściennych działa również na samosiewy zbóż."

Pewne rezultaty, działa również na... Jak je połaskocze albo pobudzi do wzrostu to też ma pewne działanie i rezultaty. Jak już napisał @michael nie czytasz etykiety i przez to dałeś sie zrobić w konia przez sprzedawcę i portal służący producentom za reklamę.

Ze znanych mi środków najszybciej i najskuteczniej działa Agil. Targa czy Leopard są tańsze, ale i na efekt trzeba długo czekać

Nie wiem czy został zrobiony w konia bo i tak i tak musi zrobić dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Opieram się na tym co napisał "najlepiej stosować graminicydy lecz przy kupnie doradził mi sprzedawca wziąc takie", cały czas zdaje sie chodziło o zwalczanie samosiewów. Choć dla mnie też to dziwne, bo sprzedawcy powinno zależeć by sprzedać jak najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a te chwasty co sie zwalcza navigatorem co zostaly po butisanie avant jak teraz sie navigatorem nie prysnie to juz ich sie nie zwalczy pozniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Fiołek szybko ci nie padnie u mnie stosowane na 3-4 liśc,i zostal taki maly troche poskręcany ,ważne że nie rośnie do wiosny padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Stosowałem o efektach pogadamy po żniwach.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Panowie co może być powodem tych plam? Czyżby to zgnilizna? Opryskane tydzień temu topsinem i nie widzę dalszego rozprzestrzeniania się tego czegoś

post-17934-0-69575700-1507498473_thumb.jpg

post-17934-0-67089500-1507498507_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

To są objawy żerowania miniarki kapuścianej. To nie jest żadna choroba. Trzeba było dodać coś na robala do tego topsinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Poszedł właśnie Cyperkill. Po oprysku nie zauważyłem więcej takich przypadków więc pewnie podziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak rzepak slabo rosnie i go sie teraz nie skroci to moze wymarznac bez uregulowanego pokroju czy raczej jak mniejszy rzepak to powinien dac sobie rade prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Gdyby było +20 stopni, >50szt/m2, termin siewu wczesny-optymalny to wtedy można mówić o konieczności regulacji bo rzepak wariuje. W tym momencie, Pomorze rzepaki od fazy liścieni do 4 liści właściwych, wszystko w miejscu stoi. Same nie mają chęci się rozrastać, a tym bardziej nie ma co ich maltretować regulatorami. Ale suma summarum nie wiem jak u Cb jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Panowie co może być powodem tych plam? Czyżby to zgnilizna? Opryskane tydzień temu topsinem i nie widzę dalszego rozprzestrzeniania się tego czegoś

 

w sklepie gdzie kupuję środki ostrzegano mnie, że w tym roku jest tego badziewia sporo. Jak zajechałem skracać rzepak to faktycznie było tego bardzo dużo.

 

Do kolegi wyżej:

- w 15 roku gdzie na jesieni rzepaki były słabe, kolega Aro1975 doradził mi żebym i tak go opryskał regulatorem i tak zrobiłem. Efekt był taki, że Ci co nie skracali to większość im wymarzła a ten przetrwał. Dzięki Arek za to- flachę wypijemy wolną chwilą :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Gdyby było +20 stopni, >50szt/m2, termin siewu wczesny-optymalny to wtedy można mówić o konieczności regulacji bo rzepak wariuje. W tym momencie, Pomorze rzepaki od fazy liścieni do 4 liści właściwych, wszystko w miejscu stoi. Same nie mają chęci się rozrastać, a tym bardziej nie ma co ich maltretować regulatorami. Ale suma summarum nie wiem jak u Cb jest

 

u mnie slabo rosnie jak narazie czyli skracac nie trzeba i od chorob grzybowcyh tez nie bo to razem regulacja i grzybowka. czyli jak narazie jak rzepak maly jest to nie powinien wymarznac bo nisko ziemi bd co nie ? a doradca mowil wczesniej ze trzeba bd skracac i srodki kupione trudno do wiosny poczekaja bo pogoda lipa . dzieki za odp . czyli jak rzepak teraz maly jest to nie ma sie co bac ze wymarznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A co ma jedno do drugiego?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jak inaczej go zabezpieczyc przed wymarznieciem ? za tydz niby nadaja ladna pogode u nas to moze wtedy jechac z tym regulowaniem jak bd cieplo by nie wymarzly rzepaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przed wymarznięciem nie da się zabezpieczyć. Można tylko próbować przygotować rośliny do zimowania.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

w sklepie gdzie kupuję środki ostrzegano mnie, że w tym roku jest tego badziewia sporo. Jak zajechałem skracać rzepak to faktycznie było tego bardzo dużo.

 

Do kolegi wyżej:

- w 15 roku gdzie na jesieni rzepaki były słabe, kolega Aro1975 doradził mi żebym i tak go opryskał regulatorem i tak zrobiłem. Efekt był taki, że Ci co nie skracali to większość im wymarzła a ten przetrwał. Dzięki Arek za to- flachę wypijemy wolną chwilą

Każde pole jest inne, odmiany też inne, zasobność w składniki też inne, przedplony też inne, terminy siewu też inne. Docelowo nie namawiam do całkowitego zrezygnowania z zabiegu. Aktualne temperatury i wigor roślin nie sprzyjają "musowemu" skracaniu

u mnie slabo rosnie jak narazie czyli skracac nie trzeba i od chorob grzybowcyh tez nie bo to razem regulacja i grzybowka. czyli jak narazie jak rzepak maly jest to nie powinien wymarznac bo nisko ziemi bd co nie ? a doradca mowil wczesniej ze trzeba bd skracac i srodki kupione trudno do wiosny poczekaja bo pogoda lipa . dzieki za odp . czyli jak rzepak teraz maly jest to nie ma sie co bac ze wymarznie ?

Podstawowym regulatorem wzrostu rzepaku jest obsada i stan faktyczny na polu. U okolicy chodząc po rzepakach widać że regulacja zbędna- przynajmniej na razie. Temperatury sterują wzrostem rośliny. Każda jesień jest inna, sytuacja na polu też- dlatego nie ma sensu na sztywno trzymać się zaleceń- jesień=skracanie. Pod względem chorób to da się uświadczyć początki Phomy na niektórych liściach. Suma summarum, każdy robi jak uważa :D Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

tak, tylko, że znajomy daje pod korzeń tak jak powinien, posiał w tym czasie co ja a może nawet ze 3 dni wcześniej. Miał populacje i hybrydę. To chyba tylko 2 pola zostawił. 

Aha no i miał pola ma blisko mnie a nawet przez miedzę jedno i tam to poległo.

W sumie temp teraz są nie za ciekawe. Ja jak robiłem zabieg to 3 dni po zabiegu w dzień było od 14 do 16 stopni a w nocy spadało do 7 a jednego dnia do 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Czynników może być wiele, w każdym razie póki co to w tej jesieni bardziej trzeba się skupić na grzybówce niż skracaniu. U mnie wszystko pływa, rzepaki stagnują, można powiedzieć męczą się. Wszystko zależy od przebiegu pogody, jeżeli temperatury będa (?) rosły to i rzepak ruszy- wtedy można go przytłumić, póki co to kolorowo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj