tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

Stosowałem w zeszłym roku jako "drugi" zabieg skracania. Dawałem 0,2l/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Gdybym ja kolejny rok z rzedu narzekał na obsadę to już dawno wynajął bym porządny siewnik, bo od tego trzeba zacząć.

 

siewnik jest dobry i dobrze wysiewa tylko tam bylo w swierza orke zasiane bez walowania czas nie pozwolił sporo slomy wystawalo wiec kilka razy agregatem bylo robione i moglo za gleboko pojsc ziarka i 3 z gorki woda wymyla teraz sporo roslin ale narazie trzeba czekac co sie bd tam dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli pretensje możesz mieć tylko do siebie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Stosowałem w zeszłym roku jako "drugi" zabieg skracania. Dawałem 0,2l/ha.

a jaka w DE jest zalecana dawka jesień/wiosna i w jakich fazach ? Jak oceniasz ten zabieg?

 

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja stosowałem jesienią zamiennik modusa, moda 0,15 +tebu 0,7l/ha pięknie rzepak zatrzymało tylko coś na wiosnę słabo się zbierał


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ja stosowałem jesienią zamiennik modusa, moda 0,15 +tebu 0,7l/ha pięknie rzepak zatrzymało tylko coś na wiosnę słabo się zbierał

no dobra, sam bym spróbował tylko chodzi mi jakie są zalecane dawki w niemczech.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Będzie ktoś skracał rzepak jeśli jest mocno nie równy??

Jeden ma 1 liśc, drugi ma 5 liśći, trzeci ma 3 liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Kiedyś czytałem artykuł że w Czechach Syngenta zaleca w takim przypadku Toprex. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

mi przedstawiciel syngenty na nierówne rzepaki zawsze mówił żeby patrzyć na większość roślin kwalifikujących się lub nie do zabiegu. Jeśli więcej jest tych co mają po 5 liści to robić zabieg. Jeśli więcej jest tych co ma 1-3 poczekać kilka dni.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

 

coś wpierdziela rzepak od brzegów, pryskany 4 dni temu navigator z metazachlorem jeszcze takich placów nie było a teraz coraz bardziej jedzą w głąb miejscami do 1,5m.... w ziemi porobione otwory myślałem, że to ślimaki ale chyba jednak myszy :/ jakie macie sposoby? co im rozsypać ? jest tego coraz więcej...

 

 

post-21549-0-69147200-1506261655_thumb.jpg

post-21549-0-63915200-1506261672_thumb.jpg

post-21549-0-31394700-1506261678_thumb.jpg

post-21549-0-52434700-1506261719_thumb.jpg

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam,

 

coś wpierdziela rzepak od brzegów, pryskany 4 dni temu navigator z metazachlorem jeszcze takich placów nie było a teraz coraz bardziej jedzą w głąb miejscami do 1,5m.... w ziemi porobione otwory myślałem, że to ślimaki ale chyba jednak myszy :/ jakie macie sposoby? co im rozsypać ? jest tego coraz więcej...

kup granulat i posyp tutaj gdzie podjadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

otwory w ziemi wskazują na myszy.Ślimaki przeważnie wygryzają otwory w liściach i pozostawiają śluz na glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

u nas mają ten sam problem z rzepakami/zbożami sianymi mzuri lub w uproszczeniu. Do tego jak są myszy dochodzą dziki które szukają właśnie robaków i mysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

czy starczy dla rzepaku S z 200kg kizerytu ? Doszłaby później jeszcze siarka z RSMu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maros1984    0

Witam.

Mam problem - na działce ok.1ha prawie połowa rzepaku nie zeszła, jak może być tego przyczyna?

Uprawa tradycyjna, orka i siew agregatem pottinger pod koniec sierpnia.

Czy jest nadzieja, że jeszcze coś wzejdzie po miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

czy starczy dla rzepaku S z 200kg kizerytu ? Doszłaby później jeszcze siarka z RSMu

Starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Witam,

 

coś wpierdziela rzepak od brzegów, pryskany 4 dni temu navigator z metazachlorem jeszcze takich placów nie było a teraz coraz bardziej jedzą w głąb miejscami do 1,5m.... w ziemi porobione otwory myślałem, że to ślimaki ale chyba jednak myszy :/ jakie macie sposoby? co im rozsypać ? jest tego coraz więcej...

 

Tu masz myszy. Ja już miałem 2 razy taki problem. Kupiłem taki duży karton zatrutego ziarna  z Brosa i sypałem im po trochu w te dziury i było po problemie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

czyli ile potrzeba kg średnio na ha S ?

 

sprawdź sobie w internecie zapotrzebowanie na siarkę pamiętaj tylko że 1 kg SO3 = 0,4 kg S. i sprawdź czy nawoz który dawałeś pod korzeń nie zawierał siarki, jeśli zawierał to odlicz tą siarkę, zazwyczaj w polifosce jest 5 siarki przykładowo. Możesz przyjąć dolną dawkę zalecaną żeby nie zakwaszać zbytnio ziemi bo saletrosanem, czy siarczanem magnezu szybko można obniżyć solidnie sobie Ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Panowie, na działce 2ha nie powschodził mi rzepak w 80%, reszta 10 ha jest w miarę ok, choć daleko do ideału. Chciałbym ją przesiać pszenicą ozimą, póki czas. Problem w tym, że po raz pierwszy pryskałem zestawem chlomazon+metazachlor i nie wiem, czy mogę w takim wypadku przesiewać, czy nie bardzo?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj