tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

agronomek    0

witam, jak u was z muchowka/smietka czym pryskacie ?i czy skutecznosc nocnych opryskow jest wieksza od dziennych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Buster max dawka to 0,4 o ile dobrze pamiętam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Actara + chloropiryfos jako zaprawa zdaje egzamin, wszyscy szykują się juz na 2 zabieg od robaka a ja tylko ze spokojem chodzę i lustruję plantację żeby spokojnie spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Panowie nie wiem czy już histeryzuje ale przez słabe wschody mam za niską obsadę rzepaku - wysiane 65szt./m2 a jest w około 20% najgorszych placów mniej więcej 20-25szt./m2 na większości jest lepiej bo średnio około 35szt./m2 a biorąc pod uwagę że nie jest to hybryda (Quartz), średnio intensywną agrotechnikę i fakt redukcji przez zimę i inne czynniki - trochę mnie to martwi. 

Wiadomo - mógłby być lepiej rozmieszczony ale uważam że nie jest aż tak źle. Do wiosny na pewno czekam ale przy srogiej zimie różnie z nim może być. Macie jakieś granice kiedy likwidujecie rzepak, jakąś obsadę? Google podaje mocno rozbieżne wyniki. Fotka:

 

b0a6d16d35d14.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

a co uwazasz na temat gleby na tym zdjeciu????????????? histeryzujesz DOPIERO nie JUZ. ja bym histeryzowal jak bym mial wsiac rzepak w tak fatalnie uprawiona glebe!!!!! i jakie to dziwne ze wzeszlo tylko 30 do 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Hm, no faktycznie wygląda tragicznie ale wierz lub nie w momencie siewu wyglądało to milion razy lepiej. Gleba nie jest ciężka a mimo to przed siewem uprawione było dwa razy agregatem biernym z wałem packera. Może ten wygląd to zasługa deszczu? Od siewu spadło u nas na lubelszczyźnie 50l/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Actara + chloropiryfos jako zaprawa zdaje egzamin, wszyscy szykują się juz na 2 zabieg od robaka a ja tylko ze spokojem chodzę i lustruję plantację żeby spokojnie spać :)

U mnie podobnie, z zabiegów jakie trzeba wykonywać puki co to tylko lustracja- zdecydowanie u mnie zaprawa też działa

W przyszłym tygodniu czas pewnie na samosiewy bo sporo u mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

czy leopard w dawce 3 litrów od perzu można stosować w fazie 2 liści rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

a co uwazasz na temat gleby na tym zdjeciu????????????? histeryzujesz DOPIERO nie JUZ. ja bym histeryzowal jak bym mial wsiac rzepak w tak fatalnie uprawiona glebe!!!!! i jakie to dziwne ze wzeszlo tylko 30 do 50%

Nie przesadzaj, gleba nie jest tak tak tragicznie uprawniona, po drugie nie widziałeś jej po siewie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ale w sumie uwaga słuszna, bryły na pierwszym planie wyglądają jak bym nie uprawiał tu w ogóle :blink:

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

wazne tez jest jakim siewnikiem siales. jak zwyklym stopkowym to uprawa na perfekto musi byc. gdybys walami po siewie polecial to bys mial min 50 roslin wzeszlych. od deszczu zapewne ziemia sie nie zbrylila wiec musis sie przylozyc do doprawienia gleby na nastepny razi bedzie lepiej. prawdopodobnie jeszcze 10 roslin sie pojawi gdzies spod bryl.

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

wazne tez jest jakim siewnikiem siales. jak zwyklym stopkowym to uprawa na perfekto musi byc. gdybys walami po siewie polecial to bys mial min 50 roslin wzeszlych. od deszczu zapewne ziemia sie nie zbrylila wiec musis sie przylozyc do doprawienia gleby na nastepny razi bedzie lepiej. prawdopodobnie jeszcze 10 roslin sie pojawi gdzies spod bryl.

Z tymi wałami to też loteria, po takiej ilości deszczu jaka u mnie spadła po wale klepisko murowane.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

zawsze jest loteria u mnie od siewu spadlo narazie 90litrow. nawet jak siejemy Rapidem to wiekszy deszcz zaklepie. ale po rapidzie wschody sa nieporownywale do zwyklego siewnika. gdyby nie rapid to sam bys bezorkowo nie sial rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sieliśmy przez pierwsze 5 sezonów Kuhnem Integra z redlicami stopkowymi na bronie wirnikowej HRB.

Fakt, po Rapidzie na jedniej działce zrobiło się klepisko i rzepak dopiero się pojawia, ale to jedna z najlepszych działek więc mam nadzieję, że weźmie się trochę w garść. Oby tylko zrobiło się cieplej i przestało padać.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Bezorkowo u kuli to sprawdopodobieństwo "zbetonowania" sporo spada.
Za rok próbuje też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Po siewie spadło z 50l, następnie 3-4 dni słonka, upałów i klepicho gotowe...
Na szczęście to na jednej bardzo gliniastej działce, ale tragedii nie ma.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Hmm znajomi przechodzą na bezorke żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zasklepienia. Co prawda maja wirniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

O jednym ważnym fakcie nie napisałem, pole było dwa razy doprawione przed siewem (powodem była duża ilość brył), co spowodowało "zmniejszenie" ilości resztek pożniwnych na powierzchni gleby.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Ja samosiewy już zrobiłem, najwyżej jak później jeszcze wyskoczą to poprawię. Nie chcę żeby zagłuszały rzepak, a ten jak na razie w porównaniu do tamtego roku jest mniejszy. Pod koniec tygodnia może wjadę z dwuliściennymi no i obserwuję cały czas robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie tez przez te deszcze po siewie rzepak teraz meczy sie i dostaje po du..pie od Commandu :(  Zauwazyłem ze pryskany w dzien na suchsza zimie lepiej sobie radzi niz pryskany w nocy na dosc wilgotna glebe. Wschody tez bez rewelacji wysiewane 40-45szt/m i nie widze takiej liczby tak na oko :) Dokłądniej nie liczyłem. Jak widac  za duzo wody tez nie jest dobre .

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ja samosiewy już zrobiłem, najwyżej jak później jeszcze wyskoczą to poprawię. Nie chcę żeby zagłuszały rzepak, a ten jak na razie w porównaniu do tamtego roku jest mniejszy. Pod koniec tygodnia może wjadę z dwuliściennymi no i obserwuję cały czas robaka

 

 

ile masz liści w rzepaku? i czym te samosiewy katujesz ?

Pytam bo u mnie od samosiewów też się zielono robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

10 ha popryskałem jak rzepak miał 1-2 liście, reszta zrobiona przy 2-3 liściach.

W tym roku Digator, pierwszym razem poszło 0,5l/ha później 0,55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj