tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

kamilc017    163

niby jakim cudem rzepak może pobrać składniki z 2m jak korzeń ile może mieć max 30 cm?

To ty chyba systemu korzeniowego rzepaku nie widziałeś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wystarczy trafić na jakiekolwiek pokazy polowe. Odkrywki polowe są teraz w modzie i widać cały system korzeniowy. Jak ktoś swoją wiedzę opiera na tym co wyrwie w polu to gratuluję....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, czy ktos wie czy na podkarpaciu prowadzi ktos usługi siewu pasowego? Straszna susza jest i ciężko będzie posiać tradycyjnie z dobrym efektem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie czy Metazachlor można stosować w połączeniu z chlomazonem w jednym zabiegu do 3 dni po siewie?

Czy rozbija sie to na dwa zabiegi przed wschodem i potem tak jak jest podane na Metazachlorze od fazy 2 lisci?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

U Ciebie za mokro a u nas susza niemiłosierna , niektórzy już zasiali ale w pył

U nas inny problem 50 % zbóż nieskoszonych A i większości gdzie był planowany siew rzepaku. Pszenica zimowa już bez parametrów i na pasze. Dzień pogody i dzień deszczu. Wszystko kradzione a 16 wilgoci to już dla nas suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Mam pytanie. Czy ustalając normę wysiewu bierzecie pod uwagę mtz, ilość sztuk na m2 itd czy np jeśli jednostka waży powiedzmy 9kg i producent deklaruje, że to na 3ha to po prostu siejecie 3 kg/ha? Ja po moich tegorocznych doświadczeniach z rzadką obsadą skłaniam do tej pierwszej opcji. Tyle, że nie wiem czy dobrze kombinuje bo w końcu hodowca wydając jakieś zalecenia do swej odmiany też w jakimś celu to czyni.

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam posiane 20ha, obsada 35-40szt/m2.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

u was tez eqception ma 4.98 kg jednoskta ?

To jest masa tysiąca nasion, czytaj ze zrozumieniem etykietę na opakowaniu!

 

Mam tą samą partię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Mieszaniec na dobrym stanowisku nawet 30 roślin na m2 da sobie radę. Ja populacyjnego Sherlocka posiałem dziś 40 i 45 roślin na m2. Przy MTN 4,5g wyszło 1,9 - 2,1 kg/ha, a jednostka 9,5 kg, gdybym dzielił na 3 ha jak chce producent, to wyszedłbym na prawie 70 roślin ma metr, pytanie tylko po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednostka ważyła 9,5 kg a w jednostce jest 1,5 miliona nasion to mtn = 6.3, jeśli mtn 4,5 to zawartość opakowania powinna ważyć 6.7 kg plus ew. siła kiełkowania i czystość. W powyższej sytuacji jednostka do policzenia... lub reklamacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Szczerze - nie miałem czasu na ponowne ważenie w celu zdobycia info o MTN, ale w porównaniu z moim Bellevue z pola, który MTN miał 6,3g, to Sherlock był wyraźnie drobniejszy. KWS czy Bayer podają przynajmniej pełne dane na etykietach, na firmie mam Archibalda czy Elevatora, to na każdym czegoś brakuje, albo MTN, albo w ogóle MTN i siły kiełkowania. Masz tyle i tyle nasion i kropka, wysiej na 3 lub 4 ha (jednostka 2mln) i nie wnikaj w szczegóły. Także na wszystko trzeba patrzeć z dystansem i nie przyjmować jedynej słusznej prawdy producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

To jest masa tysiąca nasion, czytaj ze zrozumieniem etykietę na opakowaniu!

 

Mam tą samą partię.

to ile u cb wazy jednostka tego exceptiona ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

to ile u cb wazy jednostka tego exceptiona ?

Wystarczy zważyć worek i podzielić przez 3 i masz normę wysiewu.

 

Przy tej MTN worek pewnie waży około 7,5 kg ? Ale nie ważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Wystarczy zważyć worek i podzielić przez 3 i masz normę wysiewu.

 

Przy tej MTN worek pewnie waży około 7,5 kg ? Ale nie ważyłem.

dzieki za info bo exprita mialem tez z dekalb i tam bylo 7.5 kg tak jak pisalo na worku a tu na exceptionie jest inna etykieta jeszcze raz dzieki ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj