tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

maniek0987    13

ja miałem jutro wyjechać, ale trochę popadało. Ciekawe czy w nocy poprawi, bo jak nie to jutro zaczynam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206

pioneer półkarłowy clearfield, 4+ tony 12.3%, nie desykowany, siany 2kg/ha, zaczęło padać ostatni przejazd ale udało się

 

50XlEMM.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

żniwa rzepaczane zakończone. Lubelskie, DK SENSEI - wilgotność 7.2% - plon średni 4.4 t/ha   także mega zadowolony bo dopiero 2 rok sieje rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pioneer półkarłowy clearfield, 4+ tony 12.3%, nie desykowany, siany 2kg/ha, zaczęło padać ostatni przejazd ale udało się

 

50XlEMM.jpg

 

to na suszarnie???

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jaki maxymalnie wilgotnosc mozna ciac rzepak bo mam suszarnie i peirwszy raz bd rzepak suszyl wgl pierwsze suszenie bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

po co suszarnia? w silosie sie wysuszy dmuchawa

Rzepaku tak łatwo w silosie się nie da wysuszyć, szczególnie o 1-2%.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206

Rzepaku tak łatwo w silosie się nie da wysuszyć, szczególnie o 1-2%.

 

kto tak powiedzial?

 

 

post-52612-0-95651000-1501275884_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

kto tak powiedzial?

Ja, bo mam silosy z aktywną wentylacją i przetrzymuje w nich rzepak.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Jaka odmianę rzepaku polecacie do siewu lubelskie okolice chelma.?? Teraz miałem posiany jakiś swój niestety niewiem jaka odmiana plon 3.5 t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Odnośnie przechowywania. Jak wysypię na klepisko na folię, tak ok 50-70cm wysokość pryzmy, czy trzeba będzie jego przerzucić? Rzepak niedesykowany, załóżmy, że wilgotność by była 8-9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja sypalem w ten sposób po 2m wysoko tylko bez foli i było ok kosiłem desykowany 8%, w tym roku  załałem nowa posadzke z folia pod spodem i  robie podbnie

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Tzn folia to zależy jakie mam y podłoże, jakie klepisko, czy ciągnie od spodu itd, bo u mnie jakbym nie podłożył folii to bym 20cm od spodu mógł śmiało wywalić...

Ale to w tym roku tak sypałeś? To za dużo jeszcze nie poleżał jeśli dobrze zrozumiałem :) Ja sypię z myślą, żeby chociaż do grudnia stycznia przeleżał

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie dokonczyłem pisac. sypałem tak juz kilka lat i lezał do stycznia. gdzie po rogach potrafiło przyłapac od fundamentu  ale tak to było ok od spodu mi nie ciagneło.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

wjechaliśmy o 12 i wyszło 16,2 % wilgotności. Postanowiliśmy kosić w pon jak dobrze pójdzie i na suszarnie. Rzepak nie desykowany.

Odmiana KWS Factor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renegat007    13

Ja, bo mam silosy z aktywną wentylacją i przetrzymuje w nich rzepak.

Do jakiej wilgotności można kosić rzepak w takie silosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A to zależy od zanieczyszczeń. Nie ma jednej słusznej wilgotności.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Na Żuławach nawet stojący rzepak już porasta w łuszczynach a praktycznie jeszcze nic nie ruszone...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ile % wilgotności dziennie przy słonecznej pogodzie możne oddać rzepak?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

2% na pewno jak ładnie piecze ,wiem bo robiłem próbę w sobotę po południu miał 11 a w niedziele o 14 już 9, był stojący ziarko mielone także próba dokładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Inaczej będzie przy dojrzewaniu a inaczej przy schnięciu po deszczu. U mnie w piątek wieczorem dolało. Wczoraj piękna pogoda od rana, rzepak za stodołą, po randapowanu 14 dni temu stojący ew. lekko pochylony.  Więc tak:

11.00 - 15% próba ręczna

13.00 - 12% próba kombajnem

16.00 - 9,8% próba kombajnem 

17.00 - 8.9% start koszenia

20.00 - 8.2% 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj