tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilc017    163

Dzisiaj dokończyłem rzepak pogoda nawet idealna była około 25-26'C w cieniu. Plon średni 3.76t/ha z 4ha. Wilgotność pierwsze 6.5tony 9.4% reszta 8.9%. Odmiana Jimmy na wiosnę dostała 170kg N agrotechnika pod zdjęciem w galeri. Byłem pewny że odda max 3tony ale mile mnie zaskoczyła mimo obsady 5-20 roślin. Bardzo ładnie się rozgałęził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

dzisiaj u siebie tylko 2 ha wymłócone - monolit średnia 4160 niestety 10,2 wilgotność, ale kosiłem i taki co miał 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Phoma czyli sucha zgnilizna kapustnych atakuje jesienią i straty robi wczesną wiosną te białe łodygi to zgnilizna twardzikowa. 

 

pewnie masz racje. dzięki za poprawienie pomyłki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

U mnie Quartz przy mocno średniej agrotechnice dał bardzo ładne 4,1t/ha na Lubelszczyźnie. Koszony wczoraj od 20, wilgotność prawie idealna pierwsza tona 9,2% reszta już średnio 8,5%.
Jednak ta susza wiosenna tak nie zaszkodziła rzepakom w lubelskim, nie liczyłem na tak dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację gorszy jest nadmiar opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

U Was też nasiona monsantowskie takie drogie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

W jakim sensie Kuga nie nadaje się na IV-V klasę gleby? tworzy słaby system korzeniowy czy co? bo to ze gleba jest gorszej klasy nie znaczy ze jest prowadzona mniej intensywna uprawa na niej ani ze ma niższe zasobności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

...ja to jeszcze cennika od monsanto nie dostałem... :-(

 

u mnie w cenniku ceny zaczynają się od 745 zł a kończą na 1415 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Chyba najlepiej plonująca odmiana więc próbuj. ja w tym roku wszystko sieję tą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

nie wiem od jakiego przedstawiciela masz cenniki monsanto ale w firmie Osadkowski np, Exquisite za 695 netto, najnowsze odmiany np. Exterrier, Extime, Extract za 770netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u mnie w cenniku ceny zaczynają się od 745 zł a kończą na 1415 zł

Tak jak kolega pisał dzwoń do Osadkowskich oni mają napewno monsanto, bo wydaje mi się że ktoś tu prubuje Ci sprzedać nasiona ze zbyt dużą marżą- ceny u Ciebie bardzo wysokie, ja za tyle bym nie wziął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Popular 4.3 t przy wilgotności 10 %

 

Kiedy deszcz padał przed koszeniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

delikatnie dzisiaj w nocy.Rzepak w spodzie zielony i niedesykowany.Koszony dwa dni wcześniej inny kawałek bez deszczu  taka sama wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie wiem ze nie ten dzial ale czy ktos sobie sam dosusza rzepak suszarnia jak ja ustawia ? jak zejsc temperature na suszarni do rzepaku cisnienie mniejsze dawc i mniejsza temperatura bedzie mniejsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Co robicie po skoszonym rzepaku? Odrazu talerzujecie? Czy może coś innego? Bo słyszałem żeby poczekać aż wzejdą samosiewy rzepaku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Najlepiej zostawić, od deszczu czy nawet rosy skiełkują pierwsze nasiona, druga sprawa- ptaki mogą wydziobać trochę nasion. Najlepiej by było zrobić uprawkę na 2-3cm, żeby możliwe duża ilość skiełkowała. Najgorzej to od razu wjechać z głęboką uprawką w rzepaczysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Jak jest sucho to uprawka zaraz za kombajnem, jak jest wilgoć 4-5 dni wyskoczą samosiewy i uprawka płytko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

A w zachodniopomorskim ktoś już wyjechał w rzepak?bo w mojej okolicy rzepaki już dedykowane z tydzień ale co drugi dzień deszcz i patrząc na dalszą pogodę to żniwa znów nieciekawie się zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj