tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

wilhelm    408

Jeśli ktoś z dobrej hybrydy osiąga identyczny plon jak z odmiany populacyjnej, to sory ale popełnia jakieś kardynalne błędu przy prowadzeniu łanu, może nawet "na dzień dobry" sieje 70 nasion/m2, a później lament bo skracany 7 razy, a i tak wyrósł na 2,5 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U nas sąsiad po zbiorze atory powiedział że więcej tego gówna nie zasieje, nie dość że pryskając na płatka zrobił duże straty bo to bardzo wysoki rzepak a teraz męczy się z jego koszeniem bo to kawał badyli, gdzie w liniówce jeździ sporo szybciej i ani razu mu się nie zapchało. Plon identyczny. Takie same spostrzeżenia mam na ten temat u siebie mam exstorma i quartza i w tym roku idzie tylko quartz bo liniowka o wiele lepiej zbierać a plon identyczny

To co mówił sąsiad to w sumie tak średnio mnie obchodzi. Mam w tym roku Atore, część leży a część stoi. To prawda, że jest wysoka ale to wysokie rzepaki plonują rekordowo. To jak rośliny na dzień dzisiejszy wyglądają to w sumie też nie ma znaczenia, dopiero jak wszystko zbiore będę mógł się wypowiedzieć o plonie ale wygląda na tyle dobrze, że znowu zasieje tą odmiane szczególnie, że mam bardzo mozaikowaty kawałek w który Atora wpisuje się bardzo dobrze. Chciałem co prawda wziąć sprawdzonego Rohana ale on też już ma kilka lat więc pora na coś nowszego.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Z liniówek mogę polecić Adriane, bardzo fajnie radzi sobie na słabych glebach a przy odpowiedniej agrotechnice i "normalnej"pogodzie potrafi miłe zaskoczyć planowaniem.

Chociaż w zeszłym sezonie wymarzła podczas gdy Rohan przeżył.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na exstorma nie narzekalem co keidys był u nas a ty masz go na slabszej ziemi ? i jak ci sypie ten exstorm ?

 

My mamy na mozajkach od 3 do 4 klasy 2 lata temu quartz i exstorm po 4,9 tony/ha w tym roku wychodzi srednio 4 z hakiem tak samo obie odmiany. Dlatego stąd decyzja o pozostaniu przy liniówce, po za tym quartz jest w zaleceniach na mój region podobnie jak sherlock jednak ten sporo wyższy od poprzednika.  Nie każdy rzepak nadaje się na dany region i nie wszędzie będzie plonował rekordowo dlatego siejemy sprawdzone odmiany łatwe w omłocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

sherlocka mam w tym roku ale gesty bo byla susza i wyszlo z 7 kg moze 8 na ha zobaczymy co z tego bedzie i obok monolit jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Też mam Sherlocka. Z tym, że u mnie coś nie tak było z siewnikiem (stary poznaniak, już wymieniony na coś lepszego) i choć w próbie kręconej ustawiłem na 2,5 kg/ha to wyszło 1,3 kg/ha. Zostawiłem bo i tak oprysk był przedwschodowo. W razie czego miał być na wiosnę kasowany. Dokładny plon to za kilka dni. Ale na wygląd to jeszcze nie miałem tak grubego rzepaku. Rozgałęzien dużo i grube. Łuszczyny dorodne. Ziemia tak zakryta że chwastów nie widać. Obsady nic nie zastąpi ale nie spodziewałem się że tak się rozkrzewi i z takiej mizeroty tak będzie wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Lepiej jest zasiać za rzadko niż za gęsto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Dokładnie. Tak, że na przyszłość dla potomnych: jak wyjdzie za gęsto to już trudno. Ale jeśli za rzadko to nie panikowac. Tylko potem dbać jak trzeba a nie "rzadko wsiane to nawozu i śor połowę bo szkoda"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To co mówił sąsiad to w sumie tak średnio mnie obchodzi. Mam w tym roku Atore, część leży a część stoi. To prawda, że jest wysoka ale to wysokie rzepaki plonują rekordowo. To jak rośliny na dzień dzisiejszy wyglądają to w sumie też nie ma znaczenia, dopiero jak wszystko zbiore będę mógł się wypowiedzieć o plonie ale wygląda na tyle dobrze, że znowu zasieje tą odmiane szczególnie, że mam bardzo mozaikowaty kawałek w który Atora wpisuje się bardzo dobrze. Chciałem co prawda wziąć sprawdzonego Rohana ale on też już ma kilka lat więc pora na coś nowszego.

Masz jakieś porównanie w ogóle na tym samym polu ze tak chwalisz ta atore ? Bo nie pierwszy raz widzę. Bo jeśli nie masz to Twoje posty są bez sensu.

 

Ja mam extorma i sensei na jednym kawałku i co nieco mogę powiedzieć o tych odmianach bo mam porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam. I co teraz moje posty mają sens?

Po drugie nigdzie jakoś szczególnie jej nie chwaliłem.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niezłe plony macie na tych piachach dolny śląsk na dobrych glebach ,jak ktoś 3 złapie to się bardzo cieszy ,średnio 2,5 tony z ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tylko nie piszcie  że rzepak wyglądał na 5 ton a dał 2,5  :lol:  bo tutaj to wizyta u okulisty wskazana, wystarczy wejść w łan i zobaczyć czego można się spodziewać

 

Jeśli winne są przymrozki to występowały lokalnie stąd duże różnice, co do plonów na śląsku czy tam czasem nie uprawia się rzepaku i pszenicy tylko ?

 

Choroby w tym roku mają używanie...

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

ten fertil to się nadaje

 

Bardzo rzeczowo się wypowiadasz :)

Nie twierdzę tutaj póki co, że zastosowanie tego nawozu, który kosztuje +/- 2000 zł/tonę jest super opłacalne ale są jednak ludzie kupujący go całymi autami więc czekam na Twoje konkretne doświadczenia :) Nie spinaj się tylko proszę...

Padały pytania o azot jesienią więc po prostu napisałem swoje działania w polu :)


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Napisalem ze bez slodyszka i siarki a nie fungicydow.

Na jesien
300 polifoski 6 i caryx 1l.
Na wiosne
2x250 saletry. Zaraz po rozpoczeciu wegetacji 1l caryx i dursban i na opadanie pictor z mavrickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kuga 3.6t

Bez nawozenia siarka i zabiegu na slodyszka.

Z jakiej powierzchni ta średni?

 

Ciekawe ile plonu uciekło przez słodyszka.

I bez fungicydów to dobry plon

Ty to masz pojecie... Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no bo na samym prochlorazie nie ma problemu  uzyskać nawet dużo wyższe plony no i przy długiej rotacji w uprawie rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A gdzie masz sam prochloraz?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj