tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

Pewnie, że nie, po prostu się pytam grzecznie.

Ale jakby nie było nie trafiłeś w sprzyjające warunki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jednemu rano to jest 4, drugiemu 7. Oczywiste że ten pierwszy termin lepszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

Biały- nie poprawiaj. Spokojnie się wchłonęły. Jakie dawki stosowałeś ? dodawałeś coś do niego ?

Ja w tym roku pryskałem Titusem pomidory i po 40 min deszcz ale zadziałał. Później pryskałem działkę na jednoliścienne Supero i po 15 min deszcz, ale widzę, że niektóre rośliny już skręca. Czyli u Ciebie po 1,5h spokojnie starczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dałem dosc mocno 4l/ha Agrosar  w 300 bez dodatkówl, ze 2 lata temu tez miałem cos podobnego tylko wtedy delikatnie popadało a dzis to była konkretna ulewa i w dodatku ostatnia dziłak to Sherpa która chyba jest troszke pózniejsza od visbiego lub lepiej sobie poradziłą bo mocnij zielony był. ALe zobaczymy  w sumie miałem ochote nie desykowac ale na kilku dziłkach gdzie były wymoki strasznie zielono  gdzie nie było rzepaku wiec postanowiłem juz wszytko obleciec zeby razem kosic .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja dopiero co skończyłem Agrosar + sklejacz ale tylko działka która w 80% leży. Te co stoją postoją bez desykacji do żniw. 
Pare km ode mnie jeden dziś rzepak atakował :) W Krasieninie też ale widać było że rzepak desykowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To kiedy on desykowany jak juz próbował :) U mnie to tylko jak konkretny przepał na górce to sie obsypywało a tak to zilony miejscami to jescze stanowczo za wczesni ale takie uroki moich zimi mozaika :( W tym roku odpusciłem sklejacz bo to mi wyglada na wyciaganie tylko kasy a jak zawieje mocnij i popada to i tak sie osypie jak w ubiegłym roku górki poleciły.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ile potrzbuje glifosat na wchłoniecie? Dzis desykowany i po 1-2 godzinach mocna pompa a miało nie padac   :(

Znajomy desykował rzepak w tamtym roku i zaraz za opryskiwaczem  kropiło/padało i mówił że podziałało.

U nas powiat lublin rzpeaki wczoraj i dzisiaj już na pokos kosili ja w poniedziałek desykowałem. Za 2 tygodnie będzie już po rzepakach o ile pogoda nie spłata figli.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

My pryskalismy w niedzielę i na przyszła środę się szykujemy a cena pnie do góry u nas 1550

Edytowano przez piotr4255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W tym roku pierwszy raz osobno sklejałem rzepak i po ilości opadów jakie przechodzą uważam, że to była słuszna decyzja. A naprawdę łuszczyny potraktowane tym specyfikiem tak się nie otwierają.
Co do desykacji 300l wody/ha to też trochę dużo, środek pewnie będzie miał takie samo działanie jak 2-3l w 150-200l bo glifosat nie działa zależnie od dawki/ha a od stężenia, dlatego zaleca się małe ilości cieczy, trochę szkoda kasy no ale cóż, pewnie i tak dostanę zjebki za to, że się wymądrzam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

W Danii wszystko desykuja znajomy tam robił i tam się daję 100l/ha więc mnie dziwią takie dawki 300l a co do sklejania super że osobno nie idzie ludzia przetłumaczyć że to się robi osobno 2 tygodnie przed desykacja ale każdy robi jak uważa widzę że co do pękania luszczyn dużo zależy od odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W wia lan zaproponowali nawoz florovit 8-19-29 w zamian za polifoske 6. Czy ktoś stosował taki florovit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Napewno nie powiecie mi ze pokrycie rosliny 150l/ha  a 300 jest takie samo. Mi głownie chodziło zeby dotrzec głeboko w łan bo problemem sa dolne partie a nie góra.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ludzie mądrzejsi niż my stosują po 70-80l wody/ha, myślisz, że gdyby nie było efektu stosowali by taki dawki?
Glofosat to nie fungicyd, nie musisz dokładnie pokryć roślin.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie mówie że nie stosuja ale  ja nawet nie mam dysz zeby stosowac takie dawki :) A w rzepaku chodzi zeby jechac wolno i miec jakies cisnienie. Ja stosujac 300l na niebieskich miałem 3-4 bary a predkosc 5-6km/h


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Chłopy, co sądzicie o desykacji glifosatem na dyszach eżektorowych dwustrumieniowych ? czy jednak lepiej lecieć płaskostrumieniowymi zwykłymi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie mówie że nie stosuja ale  ja nawet nie mam dysz zeby stosowac takie dawki :) A w rzepaku chodzi zeby jechac wolno i miec jakies cisnienie. Ja stosujac 300l na niebieskich miałem 3-4 bary a predkosc 5-6km/h

Zgadzam się z kulą co do ilości cieczy. Glifosat to substancja systemiczna jężeli spadnie na łuszczynę to dojdzie do łodygi i wcale nie trzeba jakoś specjalnie pokrywać roślin cieczą. Ja osobiście kupiłem sobie jakieś tanie rozpylacze 0,15 i po 90 l/ha jadę. W łubinie przy dawce 3 l/ha i 2 kg siarczanu amonu pali wszystko łącznie z perzem. W tym roku będę testował 2 l/ha może uda się trochę taniej i odrobinę zdrowiej...   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Chłopy, co sądzicie o desykacji glifosatem na dyszach eżektorowych dwustrumieniowych ? czy jednak lepiej lecieć płaskostrumieniowymi zwykłymi ?

 

Desykowałem na dwustrumieniowych i częściowo jednostrumieniowych (miałem dwa rodzaje na belce, taki test całosezonowy) bodajże w zeszłym roku i na 120ha rzepaku nie znalazło się żadne miejsce na polach, żeby coś zielonego się ostało, znaczy, że działa w tej i w tej opcji. W tym roku mam u siebie dwu i jednostrumieniowe, ale o efektach desykacji mogę powiedzieć dopiero za jakiś tydzień.

 

 

Nie mówie że nie stosuja ale  ja nawet nie mam dysz zeby stosowac takie dawki :) A w rzepaku chodzi zeby jechac wolno i miec jakies cisnienie. Ja stosujac 300l na niebieskich miałem 3-4 bary a predkosc 5-6km/h

 

Jadąc na niebieskich 8-9km/h i przy ciśnieniu 2,5bara mam 150l/ha i pewno w ścieżce to samo co i Ty "nabrojone". Jak sie desykuje rzepak trzeba się liczyć ze stratami, a jak sie troche za tyłkiem osypuje, to tylko znaczy, że trafiłeś w dobrą fazę. To przy oprysku na płatka raczej przyda się jeździć z większą ostrożnością

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mieszaniec także wygrywa w późnych siewach. Ja się przestawiłem całkowicie, tylko populacja gdzie działka niepewna kwas czy zalewa z wiosny.

 

 

To sorry KOZA, ale teściu nic nie wie skoro sieje tylko tą jedną odmianę i twierdzi że nie ma lepszej. Jak to mówią kto stoi ten się cofa - tak samo teściu. 

 

Siał kilka a pozostał przy tej.Daje najlepszy plon wiec sieje DK.

Tak jak z pszenicą, siałem już kilkanaście odmian i wiem która jest najlepsza na mej ziemi, tak samo z rzepakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Czy u was też występują duże objawy choroby zgnilizny twardzikowej?bo i nas tego jest.łodygi w połowie zasychaja na odcinku kilku cm i nie dają wody do luszczyn A te są już żółte i ziarno jak mak drobne.zwłaszcza u tych kto nie pryskal na płatka lub czymś tanim to do 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Tylko nikt nie zwrócił uwagi że glifosat ciągnie przez zielone części roślin. Co w przypadku gdy górę mamy wyschnięta ? W takim przypadku większą ilość wody moim zdaniem jest wskazana. A wcześniejszego sklejania a potem zasuszenia to trochę nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Siał kilka a pozostał przy tej.Daje najlepszy plon wiec sieje DK.

Tak jak z pszenicą, siałem już kilkanaście odmian i wiem która jest najlepsza na mej ziemi, tak samo z rzepakiem.

Taa wiesz jeszcze do niedawna zaśmiecałeś forum postami na temat agila jaki to on nie za***isty a teraz z tego co widze juz co innego siejesz śmiech na sali. A że siejesz 300 kg pszenicy to juz chyba kazdy wie i z tego sie śmieje bo ponoc na Twoich ziemiach takie siewy sie sprawdzaja. O czym z Toba gadac kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

1 jak się pryszcze z rana/wieczór czy noc żeby mniej się osypały to logiczne że mniej wody bo jest rosa (przeważnie) tak samo w zbożach. 

2 mocniejsze stężenie - szybciej bierze?

3 sklejanie ma swój termin, a desykacja swój 

 

Tako jak się kiedyś interesowałem gdy była potrzebna desykacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Wedle mnie lejcie 800l jak na maliny jak lubicie kilkanaście razy jechać na pole to wasza sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj