tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tomek90    2255

Prochloraz czyszczący w zbożach idzie, nie wiem jak w rapsie. 

 

 

a skracales ten rzepak chociaz ?  tzn mowie o caryx itp srodkach skracajaco grzybowych .u nas wyszedl ok 8 kg na ha ale lepiej bo powschodzil znajomemu co sialem ok 5 kg na ha to slabiej powschodzil ale dal azotu i teraz dopiero przyzwoicie wyglada mu ten rzepak .


 

ba zrezygnowac z uprawy rzepaku a plodozmian tez trzeba jaksi utrzymywac . pozatym ja sieje tylko pszenice pszenzyto rzepak i kukurydze no i przy tcyh 46 ha co narazie sa z dzierzawami chce miec chociaz z 5 ha rzepaku . uporawy musza byc troche rozlozone bo raz jedno wypali a raz inne

 

 

To posiej groch czy bobik i będziesz miał płodozmian a nie siejesz na siłe 7kg/ha gdzie wychodzi może 100szt/m2. Ewentualnie wynająć lepszy sprzęt czy spróbować pasowo jak masz taką opcję bo zwróci się mniejsza ilością nasion przy siewie  :wacko:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie skracalem wtedy i tak jak Ty zasialem bo musiałem . Minęło kilka lat i teraz rzepak stal się najbardziej dochodową uprawa w moim niewielkim gospodarstwie a sieje go bo chce a nie , ze muszę :)

Dużo rolników "uderzyło" w rzepak przez doplaty z tytułu zaxielenienia i przez ostatnie 2 lata dobrej dochodowości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kiedy najlepiej wykonać desykację? Chodzi mi o porę dnia lepiej wieczorem rano czy w południe?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Prochloraz czyszczący w zbożach idzie, nie wiem jak w rapsie. 

 

 

 

 

To posiej groch czy bobik i będziesz miał płodozmian a nie siejesz na siłe 7kg/ha gdzie wychodzi może 100szt/m2. Ewentualnie wynająć lepszy sprzęt czy spróbować pasowo jak masz taką opcję bo zwróci się mniejsza ilością nasion przy siewie  :wacko:

 

nigdy nie sialem ani bobiku ani grochu i w ok0licy nikt nie sieje pozniej problem by byl ze sprzedaza . ba inny sprzet najac trzeba zaplacic to wole swoim zrobic pozatym mam stol do rzepaku sito i chce miec troche rzepaku by sciac wczesniej pozniej odrazu na zniwa za rzepak pieniadze sa i na zasiewy jest juz cos

Nie skracalem wtedy i tak jak Ty zasialem bo musiałem . Minęło kilka lat i teraz rzepak stal się najbardziej dochodową uprawa w moim niewielkim gospodarstwie a sieje go bo chce a nie , ze muszę :)

 

Dużo rolników "uderzyło" w rzepak przez doplaty z tytułu zaxielenienia i przez ostatnie 2 lata dobrej dochodowości .

 

jakiej dochodowosci w zeszlym roku siane hybrydy rzepak i wszystko trzeba bylo pozniej przesiac to straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Siejesz jak gorczyce, oprysku na płatka nie opłaca Ci sie robić bo dałeś Caryx z wiosny, to co sie dziwisz, że opłacalności nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A to do grochu, bobiku trzeba specjalny sprzęt?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Siejesz jak gorczyce, oprysku na płatka nie opłaca Ci sie robić bo dałeś Caryx z wiosny, to co sie dziwisz, że opłacalności nie masz?

mam opłacalnosc 2 lata temu pieknie mi rzepak wyszedł. to co trzeba na płatka dawać ? raz nie dawałem i tez dobrze wyszło .

do bobiku i grochu moze i sprzet specjalny nie potrzebny ale cena i zbyt potrzeba a w okolicy nikt nie uprawia i nie ma skupów tego surowca a rzepak bez problemu można sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Groch czy bobik też sprzedaż bez problemu przy ilości 24t, a stanowisko jeszcze lepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

Kiedy najlepiej wykonać desykację? Chodzi mi o porę dnia lepiej wieczorem rano czy w południe?

Najlepiej jest opryskać o 3 na rano jak rośliny nie są takie suche i aż tak dużo się nie zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Dał radę się rozłożyć i nawrócić na takim małym kawałku.?A co dałeś i w jakiej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Raczej da radę, zakładamy że on posiada własny opryskiwacz ciągany z belką 30m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

pawlus224 a co ma rzepak do zazielenienia?????

Oj wybqcz , o dywersyfikacje mi chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Dał radę się rozłożyć i nawrócić na takim małym kawałku.?A co dałeś i w jakiej dawce

Dal rade sie rozlozyc. Pole 500 metrow dlugie 50 szerokie zrobil 2 przejazdy i popryskane. Dawałem 4 litry glifosatu i sklejacz w ilosci 0,6  na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

A jaki region bo u nas jeszcze zielono i ciężko będzie w lipcu skosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ile powinien rzepak mieć wilgotności żeby można było go przechować do stycznia i czy big bagach 1,5 można przechować rzepak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas lubelskie pow. łukowski wczesniej mocno suszyło długo nie padało a od kilku dni zaczyna zmieniac kolor łuszczyny na seledynowy, filetowy  na głownych peadach. Jescze kilka dni i mozna desykowac. Zastanawiałem sie czy w ogóle to robic ale na wymokach i  blisko takich mijsc starsznie ziele wyskoczyło i postanowiłem jednak desykowac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U nas lubelskie powiat lublin tak samo sucho było od paru dni coś tam popadało ale to śladowe ilości zboża już bieleją flagowy już się zwija i usycha. Rzepaki tak samo u wuja to za tydzień pod kosę pójdzie u mnie poniedziałek/wtorek będzie można desykować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Ja lubuskie rzepaki to juz prawie wszyscy zdesykowali tak wiec za 10 dni ida pod kombajn jak pogoda planow nie pokrzyzuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U mnie cesario bez desykacji za 10 dni pod kosę kuga 20 dni potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

jak wykoszę to wtedy ocenię. na oko kuga ładniejsza choć przez cały okres aż do kwitnienia słabo się zbierała. napewno obie odmiany mają sporo ziarna w łuszczynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Witam chciałbym się was poradzić odnośnie nawożenia , mianowicie w tamtym roku NPK wysiewałem przed siewem z powodu że po ścierni poszło wapno , w tym roku chciałbym dać wcześniej , i teraz jak będzie lepiej wysiać  NPK na ściernie podorywka a przed siewem orka czy lepiej podorywka potem  wysiać NPK i orka , czy to jest bez różnicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj