tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    163

Nie stosowałem Reglone więc się nie wypowiem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

Nie wiecie co taniej wyjdzie-reglenie czy dedykacja rze

 

zamiennik reglone 10l 500zł

2,5 l na ha daje 125zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Tylko te wszystkie zamienniki to w pizde sie nadają, mimo takiej samej substancji czynnej. Stosowałem 2 lata rozne zamienniki w uprawie kwiatów na polu i dałem spokój sobie z nimi bo słabo zasychaly i siła kiełkowania była słaba. Od 2 lat stosuje orginal i jest super. W kwiatach które maja 60 cm muszę dać 3 litry na ha a w rzepaku nie wiem potrzeba żeby fajnie zaczął zastchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a do reglone ile wody?

Przy dikwacie zawsze dużo cieczy lub robienie zabiegu na wilgotną roślinę. Dikwat działa parząco, aby dotarł do jak największej powierzchni rośliny musi być ona wilgotna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Powiedziałby mi ktoś coś o magazynowaniu rzepaku? Na posadzkę i ściany wyłożone folią można go sypać? nie naciągnie wilgoci? Chciałbym sprobować przetrzymać go do zimy, albo przynajmniej pomyśleć czy to będzie opłacalne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A nie masz izolowanej posadzki? Na folii jak trafi się troszkę chwastu to potrafi się zagrzać. Na posadzce zawsze jednak troszkę będzie oddychać.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

A nie masz izolowanej posadzki? Na folii jak trafi się troszkę chwastu to potrafi się zagrzać. Na posadzce zawsze jednak troszkę będzie oddychać

 

Tu akurat gdzie pasowałoby mi go wysypać nie mam styropianu pod wylewką. Rzepak jest czysty w tym roku więc nie powinienem miec problemu z zanieczyszczeniami. Zawsze jak wozimy do skupu jest 6 - 9 % wilgotności i zanieczyszczenia do 4%. Trzeba go oczyszczac przed wysypaniem jeszcze? Głownie o plewy mi chodzi, i czy nabierze wilgotności do zimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

@Kula, kiłę rozpoznałbym wcześniej, bo robiłem kilkukrotną lustrację jeśienią w poszukiwaniu śmietki, wczesna wiosną również wyrywałem korzenie żeby zobaczyć jak rośnie...

Poza tym jest to na stanowisku gdzie rzepak jest po raz 2 co prawda w odstępie 3 lat ale wcześniej nie było go tam nigdy....

 

 

Na płatka jechałem 360g Prochlorazu+ 200g Azoksystrobiny, w ubiegłym roku również zaobserwowałem spore porażenie, rzepak przedwcześnie usychał ale myślałem że taki rok...

 

teraz znowu takie same objawy, pomimo zastosowania dobrej, jak sądzę ochrony na płatka...

 

szczerze - boję się siać rzepak w tym roku!

 

miałem podobną dawkę na opadanie płatka i na części pola tez przedwcześnie zasychają rośliny, na części gdzie był wcześniej oprysk jest bez tego, mój wniosek spóźniony zabieg na opadanie płatka. W następnym roku będę robić wcześnie jak zawiązują się pierwsze łuszczyny a najwyżej kolejny zabieg jak będzie dużo pryszczarka. W okolicy różnie porażone pola, możliwe że to loteria i mogło być na odwrót.  

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak panowie z desykacją/sklejaniem przy niskim prześwicie i małej szerokości roboczej? belka 12m, jest sens czy więcej natłukę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

To zależy czy lancami będziesZ Kosil czubki rzepaku. Ja daję mniejszą dawkę randapu I klej i wyjeżdżam wcześniej aby stopniowo to działało i mniej strat bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

A czy oprysk rozpuszczoną saletrą amonową nie zadziałałby podobnie jak reglone, no rozpuszczona saletra zboże upali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy ktoś Was wiec coś na temat zaprawy insektycydowej Lumiposa, którą to mają być zaprawiane nasiona rzepaku w tym sezonie. Jak narazie wiem że zaprawione tą zaprawą mają być odmiany Atora, Einstein, Popular i Umberto. Wie ktoś jakie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

cos słyszałem ,że każda firma zaprawi 1 lub 2 odmiany bo ponoć zaprawy mało  ale to tylko zasłyszane na jakimś spotkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Przez 3 lata sieje odmianę LG Adriana , całkiem nieźle wychodzi ale w tym roku chciałbym zasiac cos trochę lepszego (nie istotne są dla mnie parametry jakościowe bo nikt na to nie patrzy na skupie tylko chciałbym wybrać odmianę która ma większe wymagania glebowe ale i większy potencjał plonowania) Za Adriane placilem cos koło 300zl , teraz chciałbym kupić coś w okolicy 500zl , polecicie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja miałem propozycje na Umberto z zaprawą ale odpuściłem ten temat. Koszt ok 250zl do jednostki a zaprawa i tak ma działać tylko do 4-5 liści rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Dwa lata rzepak nie zaprawiany na robale,i nie staniał ,teraz dodali nienajlepszą zaprawe i cena sporo w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Gdyby chroniła rzepak całą jesień to bym się chwili nie zastanawiał. A te pięć liści przy dobrych warunkach rzepak wytworzy w mgnieniu oka to widzisz w tym sens bo ja nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Koledzy, skoro o zaprawach to pytanie jak kiedyś było i jak będzie???

 

Uprawiam rzepak dopiero 2 rok, z uwagi na bardzo słabe ziemie 5 kl piachy, i nikt nigdy nie próbował ja próbuję, z różnym skutkiem, po żniwach będę mądrzejszy, ale do zpraw

 

ma być nowa zaprawa Lumiposa, zobaczymy jej skuteczność, a jak działały zaprawy na bazie neonikotynoidów?

Ile wówczas pryskaliście na robaka na jesieni i na wiosnę?\

Ile pryskamy dziś?

Ja pryskałem 2 razy jesienią, raz wczesna wiosna, 2 razy kwitnienie, dużo? mało?

 

Może doświadczeni koledzy się wypowiedzą???

Państwom ościennym ministrostwie Rolnictwa wydali czasowe zezwolenia na stosowanie zapraw, u nas MIN ROL nie dało zgody.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj